Spajkanje električnih žic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
jaz razmišljam, da bi za tiste redke primere, ko rabim kaj mobilno zalotat, nabavil kar enega od hakko t12 klon kitov iz aliexpressa pa vseskupaj napajal iz baterije za orodje

primer kit kompleta, primernih ohišij za sprintat je polno, adapterje za baterijo imam narejene
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Če kupiš noname cheap spajkalnik, ki je na enosmerno napestost potem razkiraš samo par € če slučajno ne dela...
Če pa kupiš noname spajkalnik na 220V, se ti pa zna zgodit, da bo na konici faza, to je pa že malo bolj rizkantno...:poreden:
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ni navaden 5V... USB-C PD polnilec ali powerbank lahko dvigne napetost do 9V, 15V ali 20V, če skomunicira z napravo da ta podpira to napetost. Izhodne napetosti so vedno napisane na polnilcu/powerbanku...

 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Še v srednješolskih časih sm mel enga na nastavljiv trafo, k so jih prfoksi mel na tone. Elektronko smo pr praksi dal skup, spajkalnike je mel pa Conrad v BTCju takrat zlo ugodno. Zapakiral smo tist v eno email škatlo za cuker, k hih je mela glih babica viška. Tist je kr en cajt šibal i more bit še nekje pr moji materi v kleti. V orodju se vala en star 220V 60 al 40W od Iskre. Sem pa zadnjič enkrat v Lidlu snel enga s postajo. Za prah nabirat in sem pa tja kaj zalotat je super.