sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Pa kaj? Velika verjetnost sicer je, da bo zahtevana dokumentacija enaka, ves pa ne...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Rekli so pošlji podpisano dokumentacijo z vsemi prilogami, ki so mi jih poslali. Rekli so tudi pošlji priporoceno s povratnico. Če bojo pa še kaj hotli bomo pa naknadno urejali. Pa rekli so pošlji čim prej.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Saj sem napisal, da so mi poslali vso dokumentacijo. V dokumentaciji je vloga, predračun, odobritev od distribucije,itd. Menda ne bom na eko sklad posiljal samo sliko strehe s paneli?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Se pa tudi sam sprasujem ali bo vloga ista, če še ni razpisa in bojo dodali še hranilnike energije zraven. Mogoče jih v ponedeljek še malo pobaram. Drugače pa pošljem pa kar bo bo. Tistih nekaj € bom že reskiral za priporočeno pošiljko.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.826
509
113


  • puščica22 / 12.11.2022. ob 09:24

    Spet smo na vrsti mi - potrošniki, da rešujemo situacijo. V stilu tistega konja iz Orwelove Živalske farme. Še bolj bom delal.
  • LuckyHOG / 12.11.2022. ob 09:32

    Jaz lahko poskrbim za svojo električno samooskrbo, vendar potem tale gospod ne more pričakovat, da bom še naprej plačeval razne pavšale iz katerih bo on napajal svoje projekt
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Se pa tudi sam sprasujem ali bo vloga ista, če še ni razpisa in bojo dodali še hranilnike energije zraven. Mogoče jih v ponedeljek še malo pobaram. Drugače pa pošljem pa kar bo bo. Tistih nekaj € bom že reskiral za priporočeno pošiljko.

Daj pokazi vlogo? Pobrisi podatke, seveda...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Bi sam mam trenutno računalnik v remontu pa se mi na telefonu ne da vse predelovat. Če pomaga pošiljam sam začetek, kjer piše katera vloga je.

Screenshot_20221112_103105.jpg
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ja ravno sem dobil pogodbo v podpis pa so to dopisali in me je zanimalo kaj to pomeni.Čakam tudi še na pogodbo od elektro ljubljana za priklop. Potem bo pa še kak mesec minil preden se bo izvedel priklop tako, da bo to verjetno decembra.
Drugače pa hvala za info. Če prav razumem bi potem, če sama ne bi prosila, da ti dajo za naslenje leto fix stroške vsak mesec nekaj plačevala in bi potem konec leta ob višku dobila poračun. Ja nič bomo podpisali pa se potem menimo naprej.
Glede montaže in Gen-i .... soglasje pridobljeno in podpisana pogodba v juliju. Montaža.... začeli smo oktobrom, sedaj smo na marec 2023 ....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Bi sam mam trenutno računalnik v remontu pa se mi na telefonu ne da vse predelovat. Če pomaga pošiljam sam začetek, kjer piše katera vloga je.

Poglej priponko 60875

Ja, saj me je samo to zanimalo. Ta razpis je zaprt. Mogoce racunajo s tem, da bo res hitro na voljo nov - samo što nije (to je geni sigurno na tekočem) in te bodo pozvali, da samo pošlješ novo vlogo, mrbit se kaki papir, ce bo kaka nova zahteva in bos pac prej dobil denar. Drugace pa pricakuj mail, da pridi iskat, ce ne bodo weg vrgli, ker si prepozen za vec kot pol leta za tole zadevo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Glede montaže in Gen-i .... soglasje pridobljeno in podpisana pogodba v juliju. Montaža.... začeli smo oktobrom, sedaj smo na marec 2023 ....

Tasca caka na geni za ogled ze od maja. Caka, ker so ji rekli, da bo SE po ceni iz ponudbe. Cena je taka, da bi tudi jaz malo počakala napram drugim ponudbam. Drugace pa nima kaj izgubiti. Raje se malo počakati, sem ji rekla da bom pomagala izpolniti papirje za soglasje, da vsaj to ima, potem pa lahko caka se en mal. Mislim, da te cene ne bodo zdrzale, cim bo konec pridobivanja soglasij leta 2023.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Jabe ja sej bom jih v ponedeljek še mal povprašal na to temo, ker tako novega obrazca še ne more biti ker ni novega razpisa. Sej za tistih 600€ se mi ne mudi, če že bojo.

Drugače pa Gen-I je če drugega ne šel vmes na panele z višjo močjo. Brat je ravko takrat pridobival ponudbe po ogledu in se je samo zaradi tega dvignila cena za nekaj 100€. Tako, da ne bi igral na to da bo cena ista kot v ponudbi Maja pred ogledom. Meni so dali Junija ponudbo za 12kW cc 12,5k€. Brat ima sedaj ponudbo za 12kW cc 15k€.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.465
5.472
113
Saj pravim, če bo, ok, če ne, sami izpolnimo papirje za soglasje in potem je še kar nekaj časa. Te cene sedaj so ubitacne, meni se zdi pretirano. Bomo pa videli drugo leto, kam gredo cene za SE in kam strom. Nikamor ni za noret...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Jabe ja sej bom jih v ponedeljek še mal povprašal na to temo, ker tako novega obrazca še ne more biti ker ni novega razpisa. Sej za tistih 600€ se mi ne mudi, če že bojo.

Drugače pa Gen-I je če drugega ne šel vmes na panele z višjo močjo. Brat je ravko takrat pridobival ponudbe po ogledu in se je samo zaradi tega dvignila cena za nekaj 100€. Tako, da ne bi igral na to da bo cena ista kot v ponudbi Maja pred ogledom. Meni so dali Junija ponudbo za 12kW cc 12,5k€. Brat ima sedaj ponudbo za 12kW cc 15k€.
Predvsem splih ni nujno, da bo novi razpis na Eko skladu. Menda naj bi se to preselilo na Bprzen (Center za podpore).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Kolikor je bil članek v Dnevniku bo razpis na Eko skladu. Če ima kdo dostop lahko doda cel članek.

 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Na Eko skladu so tudi dali to izjavo, ja. Pa to še ne pomeni nujno, da bo res tam. Načeloma je v vseh osnutjih nove zakonodaje, NEPN ipd. predvideno, da bi se selilo na Center za podpore od Borzena. Tudi subvencije za EV, recimo, Eko skladu pa bi ostale "varčevalne" stvari (fasade, energetske prenove ipd). Ni pa nujno, ker po drugi strani se pa te stvari znajo precej prekrivat. Bomo videli, odvisno bo tudi od tega, katera ministrstva bodo na koncu.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Ja govor je bil za ta Borzen, da naj bi bil v letu 2023. In naj bi bile subvencije samo za tiste, ki bi se priključili po novi shemi. Tako so mi tudi rekli pri ponudniku, ki je gradil sončno.

Po mojem je tole z Eko skladom bolj krpanje luknje od Marca pa do konca tega leta. Glede na to, da naj bi bilo za nazaj in max 600€. Prednost pa naj bi imeli tisti z baterijo, ki pa jih je verjetno manj kot recimo 5% pa se to sem dal verjetno veliko prevelik procent. Prej manj kot 1%.

Ps: Teh 10M€ tko verjetno ni dost sam če dajo za vse nazaj po 600€, ki so izpadli od Marca.