soncenje

geek24

Zelenc'
24. avg 2007
1
0
1
torej, priblizno koliko casa (dni) bi se moral sonciti (v sedanjem vremenu), da bi ratal vsaj za silo zagorel?
problem je se, da me zelo hitro opece. bi se dalo le-to kako omiliti, da bi malo pospesil vse? kremo imam faktor 30 - ali le-ta (visok) kaj zavira sproscanje melatonina ("zagorevanje")?

poletje sem namrec prezivel ob carunalniku (glej moj nick), kaj konkretnega sem pa delal sele, ko ni bilo vec sonca. v koliko casa bi lahko dosegel vsaj za silo rezultat (sedaj sem bel kot sneg skoraj po trebuhu(, da me nebi bilo vec sram v publiki kjerkoli?
blush.gif


temo sem sem postavil, ker pricakujem primarno resne odgovore. kljub temu, da se bere malo smesno, je res. upam tudi, da se bo kaj oglasila sa_sa, predvsem glede opeklin.


hvala
blush.gif
blush.gif
blush.gif
blush.gif
blush.gif
blush.gif
blush.gif
blush.gif


o puncah bomo pa kdaj drugic kaksno rekli. :norec:
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
hja, barve pa res ne morš kr naenkrat na brzino dobit... Vsak človek ma določeno vsebnost melanina k daje koži barvo... in melanin dejansko lahko nabiramo tut z malce pogostejšim nastavljanjem soncu (ampak ob pametnih urah...) ... drugače je z izredno svetlopoltimi ljudmi in rdečelasci k majo že tko majhno vsebnost melanina in jih sonce ožge... se po možnosti olupjo in so na istem k so bli ... (no... seveda obstajajo izjeme... to sam posplošujem) ...

Glede na to, da si, po domače rečeno, bel kot jogurt (vsaj po tvojih opisih) ... nimaš v tem delu leta več kej dost nardit, razn solarij k ti pa že kozmetičarka svetuje kolk minut si lahko vzameš, glede na polt... Al pa kake samoporjavitvene kreme... drugo pa ne bi vedla... nism lih ekspert za to...

Drgač pa recimo v prihodnje... priporočajo, da se izogibaš sonca med 12. in 15. uro... (js osebno se ga ne... ) ... glede na to, da te kao hitr opeče, morš itak met visok faktor... kar pomeni zaščito pred opeklinami... je pa mejhna verjetnost, da boš odnesel tut kej barve s tem faktorjem, tok da poglej za kreme k vsebujejo kak korenčk al pa kej za hitrejšo porjavitev... in hkrati da je tut visok zaščitni faktor..
wink-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Sama ti glede sončenja ne morem veliko reči, razen tega, da ga ne maram.
grin1.gif

S faktorjem 30 pa ne boš zagorel. Odvisno je predvsem od tvojega tipa kože, ki kolikor vidim, nikakor ni za na sonce (opekline). Če že hočeš zagoreti, delaj to postopno, hkrati pa ti lahko povem, da je vlak že nekako odpeljal, ker se poletje bliža koncu (a si prepričan, da se hočeš skurit zato, da boš dva tedna rjav?). Probaj z uporabo faktorja 20, nato postopoma zmanjšuj faktor. In ne hodi na sonce v najhujši vročini, ker te bo scvrlo (če ne kože, pa možgane).
crazy1.gif