Ko se ti zmeša...

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Trenutno sem tik pred tem, da dobim živčni zlom.. naj povem zakaj.

Moj problem sem pred časom že opisoval na suxu, če se kdo spomni. In sicer, občasno sem dobival SMS-e s številke 1990 v stilu:



Prejeli ste e-sporočilo od: MAILER-DAEMON@mx1.kct.ne.jp z naslovom: failure notice




E-mail naslov je skoraj zmeraj drugačen, zadeva pa zmeraj podobna - delivery failure ipd.

Torej, nisem se preveč sekiral, na svoji N73 sem naštimal sms blocker na številko 1990 in pozabil na to. Nato mi je ta "super" nokija crknila, poslal sem jo na servis pred štirimi dnevi in zdaj imam nadomesten telefon - nokia 3310.

Odkar imam zdaj 3310, dobim na dan približno 200 (ne, ne zajebavam se) teh pofukanih sms-ev. IT DRIVES ME [censored] CRAZY !!! Brisat jih sploh ne dohajam, ker nonstop prihajajo novi. Edino, kar lahko naredim je, da pustim, da se "postni predal" nafila (20 sms-ev) in potem ne prihajajo vec..vseeno pa skoz tezi, da ni vec prostora za nova sporocila.. poleg tega pa tako ne dobim oz. ne morem prebrat smsov od prijateljev ipd.

Torej takoj, ko se je to pojavilo, sem klical na mobitelov center. Oglasila se je peečka z lušnim glasom, povedala, da bo težavo "sporočila naprej" in da bo kmalu poštimano. Dobr, sem bil že mal potolažen, a kaj mi to nuca, ko horda sporočil ni in ni nehala prihajat.

Kličem drugič, tip mi pove, da imam na planetu ustvarjen e-mail račun in da imam naštimano, da me obvešča na telefon o sporočilih. Že možno, račun sem si tam kreiral sigurno več kot 4 leta nazaj, težave so se začele pa šele pred kratkim. In itak sem geslo za tisti račun pozabil že zdavnaj, zato mi je rekel, da ga bojo oni zbrisal. V redu. Bom potrpel še en dan.

Naslednji dan me kličejo z mobitelovga centra, da so zbrisali moj račun na planetu in da bi zdaj moralo bit OK. In guess what.. še cel dan sem potem dobival ta pofukana sporočila.

Kličem tretjič. Povem tipu situacijo in da tako ne gre več. Pazi to: bedak mi pribije, da imam virus! Kašn virus pičkatimatrna?? In potem je utihnil, tipkal nekaj na računalnik in rekel, da bo težavo sporočil naprej in da sam nemore naredit ničesar..


Zdaj pa ne vem, a naj se smejem al naj se jokam. Prekleti nesposobneži na mobitelu niso sposobni naredit ničesar..



Kaj bi vi storili na mojem mestu? Številke vsekakor nočem in ne morem menjat, tega si vsekakor ne morem "privoščiti".

jezen.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
A je možno to, da tole sim kartico "kao" zgubiš in greš na center in zaprosiš za novo SIM z isto številko ono, ki pa si jo "kao" zgubil pa oni itaq blokirajo.
Imel boš stroške, ampak jebeš teh par ojrov, samo da se rešiš tega.
Mislim, ugibam, morda je to ena od rešitev.

Želim, da boš uspešno se rešil teh zadev.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
@novaa:
prosim te, da ne smetiš moje teme, tako kot to počneš povsod.



@hitman:
to se mi zdi nesmisel, saj bom na koncu še zmeraj imel isto cifro.. in od kjerkoli že prihajajo smsi, bo noter ciljna številka (moja) še vedno ista..
frown-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Lahko resis tezavo...Odpeketas na M@ center, se usedes lepo na stolčka, ter unmu na drugi strani das telefon (pojdi tkrt, ko ta sporočila bolj prihajajo), pa nej on resi zadevo...Vrjemi, bolj, ko jim bos tezil, prej bojo popustili... Če to ne zaleže, zahtevaj nadrejenega... Pa njemu pojasni zadevo. D.r.k.a.j. jih toliko časa, dokler tega ne porihtajo. (vem, da je mogoče malo glupo vprašanje, ampak, dobivas SMS-e tudi, če das simko v drug telefon. Ne me napadat, samo prasam.....).

Če se ti neda tja hodt, pokliči na M@ center, rec, da si zgubu simko(ti jo izklopijo), naslednji dan spet pokliči, da si jo najdu in da prosš, če ti lahko cifro vklopjo. Ker sem zasledu, da si `skos na telefonu`, naredi to v soboto ter spet v nedeljo (če lahko vsaj takrat pustis simko za 24 ur pri miru).

Druga vrjanta je, da preusmeritev klicev na eno drugo cifro (sms-jov se neda preusmerjati
wink-1.gif
) spisal program, da tebi pošilja non-stop sms-je...

Samo, če ti nekdo grozi po telefonu, ga lahko MC izklopi, tko da tebe nemora več klicati... Vrjetno se da isto narest za sms-je.

Borovnica bo povedal (če bo prebral temo), kako je s temu pri S!, jaz ti lahko konkretno za mobitel povem šele jutri... Če te zanima, me PM-ji
rolleyes-1.gif


Lp, Ovca
cheer.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Evo ti PM
smile-1.gif
+ hvala za nasvete.

V glavnem, bom videl, kaj bojo veleumi iz mobitela pogruntali.. če ne bo nič, grem v ponedeljek na MC in tam sedim toliko časa, dokler ne porihtajo zadeve.
10.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
na simobilu ne poznam takih primerov.
poznam težavo, ko so še obstajali sms bomberji in podobna navlaka ko si se odločil enemu maščevati/zajebavati in si mu poslal npr. 100 sms-jev.

Teoretično rešiš težavo na način da izklopiš sms obveščanje o prispelih mailih in prosiš tehnika da pobriše listo čakajočih sms-jev na sms centru.

l.p. b

p.s.
tole verjetno ni ravno najpogostejši primer in verjetno se tehniki trudijo napako odpraviti a tavajo v temi. So morda smsji že prenehal prihajat (konec vrste v sms centru?)
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:


Teoretično rešiš težavo na način da izklopiš sms obveščanje o prispelih mailih in prosiš tehnika da pobriše listo čakajočih sms-jev na sms centru.

l.p. b

p.s.
tole verjetno ni ravno najpogostejši primer in verjetno se tehniki trudijo napako odpraviti a tavajo v temi. So morda smsji že prenehal prihajat (konec vrste v sms centru?)



Tisto obveščanje oz. kar celoten račun so mi že pobrisali, tako so mi rekli.. v glavnem mi je zelo čudno, tam sem se registriral ene 4 leta nazaj in nisem nič uporabljal tistega maila, sms-i so pa šele zdaj začeli prihajat.. in to obvestila o undelivered messages ?! wtf, na tisti račun se nisem prijavil že celo večnost.. res mi ni popolnoma nič jasno glede tega.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
lahko da so upgradeal (downgradeal) kako stvar po pomoti nazaj aktiviral accounte, ki so že bili blokirani zaradi neuporabe,...lako da so spremenili kakšno funkcijo,...
kaj jast vem bolj ugibam.

morda komu na p.m. iz mobitela pa da si zadevo pogleda bolj podrobno?

l.p. b
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Če se ti neda tja hodt, pokliči na M@ center, rec, da si zgubu simko(ti jo izklopijo), naslednji dan spet pokliči, da si jo najdu in da prosš, če ti lahko cifro vklopjo.

Tole (preverjeno) ne deluje ... so mi dali novo, ker je (po njihovem) bila moja SIM kartica prestara (10 let je zdaj kar prestaro ?!) in sem dobil tisto sranje z "Line 1", seveda imam samo eno linijo, zaradi tega pa zdaj ne morem vec normalno uproabljati telefona. Poklicem nazaj cez en dan da bi rad mojo prejsnjo kartico imel usposobljeno nazaj, ker sem sele takrat lahko videl kaksno sranje so naredili (en slab dan po zamenjavi je se delovala stara, nova pa ne, potem so opravili zamenjavo, jaz sem pa bil takrat ze zdavnaj doma, delavnika pa konec), pa so klicarili v Ljubljano in kajjazvemkamse in na koncu pojasnili da "kartica ni vec v sistem" (pajade ? v sistemu ? kaj sploh je to ... tudi nove niso "v sistemu", dokler jih en bebcek ne vtipka ...) in da je zato ne morejo vec vkljuciti nazaj, ceprav je barbika v trgovini bleknila nekaj podobnega o moznosti ponovnega vklopa ("sej tistim ki jo zgubijo pa najdejo tudi nazaj vkljucimo se 8 dni" ... [censored] vkljucijo, ne 1, ne 2 in ne 3 dni po zamenjavi, ko mi je dopizdilo klicarit vse mogoce junake na M@, od katerih nihce ni imel pojma o nicemer).

Nauk: ne menjaj SIM kartice ce ni res nujno potrebno, ker dobis vecje sranje, kot je bila prejsnja. Mail menda ni vezan na kartico, ampak na stevilko.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
No, od 11h danes do zdajle nisem dobil nobenega sms-a
cheer.gif


Zgleda, da so poštimali. upam, da bo od zdaj naprej v redu...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje ti lahko zacasno izklopijo prejem SMSov prek interneta...

Verjetno je tvoj e-mail naslov od Planeta (ali pa se od prej @gsm.mobitel.si) prisel na kaksno spam listo... In pravis, da so ti socer racun na planetu izbrisali... samo cakalna vrsta za SMSe pa je izgleda ostala... Pocakaj se kaksen dan, potem bi se pa pomoje moralo nehat...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ja nič, boš moral reskirat za novo kartico, ker po tem kar sem prebral in ti niti "strokovnjaki" na mobitelu nemorejo pomagat, potem ni druge rešitve.



HEC: ker na koncu ker boš popizdil se nam boš javljal iz kakšnega zaprtega oddelka v prisilnem jopiču ob poslušanju melodije za sprejeto SMS sporočilo.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Hja, v najslabšem primeru bom moral počakati na N73, da pride s servisa
smile-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Še dober si, da tako vztrajaš. Jaz bi na tvojem mestu vzel novo številko, kolikor mi je znano ti oni obvestijovse stike v telefonu, da si menjal številko. Lahko da to pri tebi ne pride v poštev če ne pa upam, da boš uspešno rešil zadevo.