Sonček ustrahuje na šoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ampak resno vprasanje: kako to resujete? Poklicete starse bullija ali ucitelja ali kako to gre? Kaj naj pravzaprav naredi sine, če mu nekdo teži v šoli?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A je kdo gledal prispevek cca. 1 teden nazaj ko je učiteljica dva sončka butnila skupaj z glavo v OŠ Kamnica Maribor? In na koncu bustaste debilne medije, da je to nedopustno in da bi morala učiteljica dobiti odpoved in da bi moral ravnatelj dogodek prijaviti policiji? In potem še pokaže specialca očeta, enega izmed staršev kako sred trga pomembno razlaga da je to nedopustno?:valjamse: :aplauz:

Skratka tega sončka ki ima spremljevalko bi bilo treba konkretno stresti in ga ošamariti, če pa bi še vedno tolkla agresija ven pa ponoviti vajo, če pa še vedno ni rešitve pa ga preseliti v zavod oz. v poboljševalnico za otroke s posebnimi potrebami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kakush

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Ampak resno vprasanje: kako to resujete? Poklicete starse bullija ali ucitelja ali kako to gre? Kaj naj pravzaprav naredi sine, če mu nekdo teži v šoli?
S tem otrokom, ki imajo težave pri nas, sem se z očetom pogovarjal, dejansko je on sam načel temo, ker ga to bremeni. S ta drugim otrokom nima težav. Je pa tudi šola pristopila in skupaj rešujejo s psihologom in socialno pedagoginjo. Res pa je, da samo konkretno nagaja in ni nasilnež. Vsaj tako da ne bi koga poškodoval.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Jekleni, če misliš, da je moj potencialni nasilneš, te povabim na pivo in se sam prepričaj, da ne boš živel v utvari kak nasilneš je tamal. Nimam kaj skrivat le to da nisem najbolj ponosen na to, da je mali bolj pička po duši.
Jekleni, pivo?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Ampak resno vprasanje: kako to resujete? Poklicete starse bullija ali ucitelja ali kako to gre? Kaj naj pravzaprav naredi sine, če mu nekdo teži v šoli?

Standard postopki: naprej učiteljica, če ni nič boljše, ravnateljica, potem pa policija... Če je otrok res problematičen in terorizira več otrok, starši hitro stopijo skupaj in potem je lažje. Moje mnenje pa je, da situacija ni nič drugačna, kot je bila 30let nazaj... Tudi na moji šoli je sošolec laufal za drugim z škarjami, se pretepali itd.Si prišel domov z buško in modrico, pa kaj, saj si tudi sam kakšno poklonil. Če pa je šlo za teroriziranje, so pa tudi obstajali postopki.
To se je reševalo na nivoju ravnatelj in oba starša in ni bilo nobene potrebe da gre v javnost. Danes pa forumi, FB-ji, javno linčanje in ne vem kaj še vse...
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Hja. Mi smo in vedno red naredili. Ali v razredu ali v šoli.
Lani je pub mal pokazal interes, da bi rad imel mir in pa prijatelje, ki se razume z njimi. Ker je bil en mal težak in žleht, je puba to motilo. Pa se je obračal stran, pa je šel do vzgojitlce in nama teživ. En dan sem mu lepo povedal, da ko te ne bo ubogal in vzgojiteljica ne bo nič naredila, ga nalomi. In ga je. Seveda so bili kaj hitro v vrcu :D. Kako to, da sem to dovolil in mu sam rekel? Po sicer mali pridigi meni, sem jim dal mislit s vprašanjem, če se fantje v njihovi mladosti niso tepli in za sebe postavljali....
No, epilog. Vse to je bilo skoraj pozabljeno. Pub s tem sošolcem nima težav. Na žalost edini v razredu. Potem si je pa mali še status uredil, ker je soseda, ki mu je skoz težil in zaničeval mal po Softijevo asfaltiral. Sosed je bil v 3 razredu, mali v vrcu. Ja hvalim se ampak mali nima težav v šoli. Druži se s fanti, katerimi hoče in nihče mu ne utruja.
Prav vzgajam otroka? Ne vem, vem pa, da če mu kdo teži naj se postavi za sebe. Če imajo probleme v razredu, jih naj reši a na koncu so pesti. To je hitro zakopčal in res vse naredi, da ne pride do pretepa. Tudi učiteljicam pove, kar mi ni najbolj všeč.
Pa tudi je res, da na naši šoli kr hitro reagirajo, če je kdo mal bolj lump. Starši se pa po večini poznamo in tut na ulici rečemo in skušamo rešit situacije.
Na tej šoli bi pa najprej starše na kak pogovor povabil.


Mam pa občutek, ko bo tvojga tamauga eden zbrcal, boš pa takoj priletel v šolo in vse obesil na velik zvon. Vsaj ponavadi je tako. Ko moj tepe, je v redu, drugače pa do odvetnika.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Vcasih ni bilo ekstremov z nozi ipd., vsaj pri nas ne...buska pa itak mine :)
No mi smo v 6. razredu poklicali na pomoc 6. razred malo oddaljene sole, da so nase 7. malo natolkli in je bil mir (mi smo bli presvoh, ravnatelju sicer ni bilo vsec)...ampak policije se ni lih klicalo za take stvari. Nisi se ne spomnim, da bi kdaj policija bila na soli. Otroci so danes malo "prehudi" :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, imam znanca, ki je večkrat povedal svojo zgodbo : je bil v prvem razredu in je prišel domov z buško, pa drugo bunko, itd ... kmalu je prišel domov z raztrganimi hlači.
Mimogrede, takrat je bilo glede hlač malo drugače kot danes, ko objavi Newyorker 70% popust in postane vsa aktualna mladina v hipu živčna in penasta.

Torej, po tistih raztrganih hlačah jih je najprej doma fasal od fotra, toda dober stric mu je svetoval (za to pa imamo dobre strice :fredi:) : "Vzemi pumpo od bicikla in naredi tako in tako!"

Ja, včasih pumpe niso bile plastične kot danes. Potem je moral iti k ravnatelju foter na zagovor, ki pa seveda absolutno ni imel pojma od kod znanje in metode sinkotove samozaščitne dejavnosti. Pa mulec tudi fasan potem ni bil doma. Pa mir je tudi imel odslej pred onim teroristom. Pa ...

... pa, baje je to pisalo že na tistih ploščah z desetimi božjimi zapovedmi, ki jih iščejo že par tavžent let. Namreč, da je "Batina nutzen. Batina je iz Raja prišla." :fredi:
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Osebno odgovarjam za dejanja mojega 10 letnika. Pred sodiščem oz. podobnimi državnimi instucijami.
Ga bom pa še branil. Osebno! Saj ga Ciganinske familije tudi, pa Muslimanske tudi, pa Bosanske tudi.
Iz prve roke. Pa so bili njegovi zraven :)
Samo ko ga boš ti branil, boš pa nestrpni ksenofobni rasistični nacist, V TEM JE RAZLIKA MED NAMI IN NJIMI, ki si jih naštel zgoraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ne da bi se strinjal s tistim stereotipnoksenofobnim izpadom - ampak hvala bogu da je razlika.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Sijajno spim. Se pa zgodaj zbudim in peljem psa na sprehod, preden ven prilezejo otroci in druga svojat.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Nisem mislil svojih otrok in posledične ne njih mame. Ko sprehajam psa, so ti doma in se posledično ne motimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ALTF4

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Zadnjič je Juhant na predavanju izzivalno rekel, da bi on imel bistveno manj dela, če bi sprehajalci psov tako zjutraj še peljali otroka za pol urce na sprehod in mu spet po službi posvetili pol urce časa in sprehoda :)
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Se en brez otrok, ane? Zjutraj gres na sprehod, laufat na kolo.. zase. Da si zbistris glavo, meditiras ipd. Eni pa v bliznji bife na kratkega.