Soferji placujejo nerazvitost.

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kolega dela na avtoprevozniški firmi z več kot 50 tovornjaki. Vsak nov tovornjak sedaj že par let nastavijo na max. 86km/h, ker je par % nižja poraba kot pri 90km/h.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
avtoprevozniki čez cesto pa imajo nastavljeno na 88. in ko se dva takšna srečata na AC, se prične elephant race...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Tole se je dogajalo prej.
Je pa prepoved vsaj nek korak, da se državi in EU pričnejo pogovarjati o prihodnosti tovornega prometa.
Violeta Bulc?

...Za tranzit in to brezplačen pa niso.
In če se avtorju teme ljubi pogledat se iz Varazdina tudi pride do Graza ali Dunaja po avtocesti, vendar ni brezplačno in to hrvate boli.
In hrvati bodo zdaj blokirali majne prehode, da se bo še teh nekaj turistov raje z letali odpravili tja kjer so zaželjeni....
Milo za sapun! Od zagreba naprej je AC samo za Bosno in Sbijo. Z plačilom seveda :)

Povezave med ITZ in HR nam samo zvišujejo izpuste ?!?!?!? za katere potem plačujemo kazen.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Povezave med ITZ in HR nam samo zvišujejo izpuste ?!?!?!? za katere potem plačujemo kazen.
Si prepričan? Kako določijo izpuste? Rekel bi, da kar s količino prodanega goriva na ozemlju in ne s štetjem prometa, maso vozil, povprečno porabo itd...
Tu je pa odvisno od politike, kake cene goriv postavi in ali tranzit tanka pri nas ali ne. Zdi se mi, da tranzit praviloma ne tanka pri nas.
Če bi namesto mikrovalovnega, šli na satelitsko cestninjenje in tako "obremenili" Galileota, bi bili zgled za uporabo evropskega sistema, pa še postopoma bi lahko uvedli cestninjenje vseh državnih cest po dejanski porabi. Razen če to EU ne bi bilo všeč.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
Itak, mokre sanje vseh sistemov. Kasno satelitsko cestninjenje? Bencin podrazit al pa vinjeto naprej drgnt. Dovolj fer za vse. Vsi bi neka super duper jajca uvajal ala placaj po porabi. Pol naj najprej zacnejo spet net po porabljenih bajtih racunat, da bo vse fer. A to pa ne, ze vidm :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
Se enkrat: bedak te je mogoce naredu. Nakup / poraba bencina je definicija pay per usage. Tebi to razlagat vidim, da nima smisla. Za progresivne cenovne lestvice zal se nisi slisal. Nimam pa nic proti, ce ti anteno v rit vtaknejo in ti se korake racunajo. Ne zelim pa tega ostalim, ti pa izvoli, samo naprej. Bodi zgled.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Zakaj si sebe videl v "bedaki"? Sem raje popravil na "bedaste ideje".
Nisi napisal, kako boš prodal drago gorivo tranzitu in tako dobil tudi od tranzita primerno nadomestilo za uporabo cest v državi, ki jo v katerikoli smeri prevoziš z nekaj % vsebine tanka. Nemčija se je to denimo šla in se ne bi več želela niti za osebna vozila. Čeprav je tam na avtocestah videti daleč večji delež nemških registracij izmed vseh vozil, kot je pri nas slovenskih. Pa še država je velika in če jo prečiš v nerodni smeri, moraš gorivo kupiti pri njih.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Se enkrat: bedak te je mogoce naredu. Nakup / poraba bencina je definicija pay per usage. Tebi to razlagat vidim, da nima smisla. Za progresivne cenovne lestvice zal se nisi slisal. Nimam pa nic proti, ce ti anteno v rit vtaknejo in ti se korake racunajo. Ne zelim pa tega ostalim, ti pa izvoli, samo naprej. Bodi zgled.
Plačaš že po porabi; samo rabiš slovenske ceste, plačuješ pa italijansko/avstrijsko/madžarsko/hrvaško gorivo (ker je cenejše, ker ne računajo cestnine v gorivu)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
Zakaj si sebe videl v "bedaki"? Sem raje popravil na "bedaste ideje".
Nisi napisal, kako boš prodal drago gorivo tranzitu in tako dobil tudi od tranzita primerno nadomestilo za uporabo cest v državi, ki jo v katerikoli smeri prevoziš z nekaj % vsebine tanka. Nemčija se je to denimo šla in se ne bi več želela niti za osebna vozila. Čeprav je tam na avtocestah videti daleč večji delež nemških registracij izmed vseh vozil, kot je pri nas slovenskih. Pa še država je velika in če jo prečiš v nerodni smeri, moraš gorivo kupiti pri njih.

Oprosti, ce je tako sem res narobe razumel (se matast od vceraj - imel rojstni dan). Za tranzit bi moral bit drazji bencin, ravno tako registracija, prispevki - slednje je ze, samo premalo ocitno. Kako uredit pa res nimam pametne ideje kot raje vinjeta kot satelitsko trekanje. Slednjega si res ne zelim. Se pa zelim in tudi vsem ostalim, da se ceste uporabljajo, ne gledajo. Eskiviranja po stranskih cestah se ne bi zelel vec iti. Se manj pa zelim da se ga grejo tovornjakarji in podobni. Ti so za AC, vinjeta in drazji bencin. Imamo pa se sami skritr rezervev smislu neodtekanja denarja in podobno samo to (kontrola) je itak rak rana nase drzave.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Oprosti, ce je tako sem res narobe razumel (se matast od vceraj - imel rojstni dan). Za tranzit bi moral bit drazji bencin, ravno tako registracija, prispevki - slednje je ze, samo premalo ocitno. Kako uredit pa res nimam pametne ideje kot raje vinjeta kot satelitsko trekanje. Slednjega si res ne zelim. Se pa zelim in tudi vsem ostalim, da se ceste uporabljajo, ne gledajo. Eskiviranja po stranskih cestah se ne bi zelel vec iti. Se manj pa zelim da se ga grejo tovornjakarji in podobni. Ti so za AC, vinjeta in drazji bencin. Imamo pa se sami skritr rezervev smislu neodtekanja denarja in podobno samo to (kontrola) je itak rak rana nase drzave.
Se opravičujem, moje izrazoslovje ni bilo primerno.
Moje mnenje je, da bi v primeru satelitskega cestninjenja lažje cestninili za tovorni promet tudi ostale državne ceste. Tako bi se tovorni promet bolj držal avtocest, brez da se gremo prepovedi, ki jih naša policija ni zmeraj v stanju dovolj učinkovito nadzorovati. Težko tovorni tranzit prisilimo, da bo tankal pri nas.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
Ok, sej sva na isti frekvenci. Sicer mi satelit ne sede, sam bi raje uvedel prepoved in stroge kazni (beri zelo visoke) za krsenje potem pa naj gemblajo, ce zelijo. Tranzita na regionalkah ne sme bit, sam kako do tega je pa... Tolk od mene.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Imas prav bistri ampak se vedno slovenija ostaja brez avtocest.... Prvo bi bilo to za resiti zato bi bilo bolje da energijo ulagas v to razmisljanje
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
Imas prav bistri ampak se vedno slovenija ostaja brez avtocest.... Prvo bi bilo to za resiti zato bi bilo bolje da energijo ulagas v to razmisljanje

Zame jih je cist dost, sam izplen je bolj klincev. Za nove se pa ne bi pufal, se obstojecih nasi otroc ne bojo odplacal. Ne zelim jim tega. Cestninske postaje podret pa bo za pametne cist dost. Itak so meje ozko grlo.
 
Nazadnje urejeno:

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Meje ??? Si predstavljas ce hrcki gredo v sengen potek prostega prometa cez secovlje ,dragonjo,jelsane in povsod drugod kjer se hrvaske hitre in avtoceste koncajo v slovenskih kolovozih ?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
In? Pozidat vse z AC da podaljsamo hrckom domet? Bod resen... Kriz je dovolj, za tranzit je to to. Za turizem pa tudi al cmo jim raj tunel nardit? Dej no...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver