Social Justice Warriors

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Kot sem že napovedal v neki zanimivi temi katere fragmente lahko zaznate tu... Ostali fragmenti pa so raztreseni random po "spamkanti"in kakopak po celotnem forumu...odpiram temo o problematiki, ki jo uspem zaznavati kot moderator.

Torej, najprej da razjasnim kaj ta termin je, zato začnimo.....ja kakopak z virom :cheer:: https://en.wikipedia.org/wiki/Social_justice_warrior

Social justice warrior (SJW) is a pejorative term for an individual who promotes socially progressive views, including feminism, civil rights, and multiculturalism,[1][2] as well as identity politics.[3] The accusation that somebody is an SJW carries implications that they are pursuing personal validation rather than any deep-seated conviction,[4] and engaging in disingenuous arguments.[5]

Problematika bo tokrat zanimivo obnašanje nekaterih skupin tukaj gor......v mislih imam večne moralne pravičnike, kateri nastopajo, kot da imajo edini pravilne poglede glede na preostanek populacije. Seveda njihove trditve izzvenijo kot dogme, v katere se seveda ne sme podvomiti. Kajti v nasprotnem primeru sledi.....pekel!
Slučajno prihajajo iz levega političnega spektra....recimo sem bi jaz zajel vso kulturniško klientelo, NVO, Metelkovo.....ampak to je tudi del ki bi ga rad prediskutiral! Saj bi kratico lahko spremenili v JW in bi tako zajeli kompletno mavrico!
Prvo sem mislil, da je ta problematika specifična samo za Slovenijo, pa sem po ogledu tega YT filmčka ugotovil, da podoben boj z "naprednimi/izobraženimi liberalci" bijejo tudi drugod na tem ploščatem svetu :zavijazocmi:
BTW......dober YT kanal z dobrimi razmišljanji!

Ampak ja......vrnimo se nazaj na levo!!! K bistvu, ki je pripeljalo k odprtju te teme. K stavkom za katere sem zelo vesel, da sem jih uspel dokumentirati na tem forumu!!! :cheer:
In katere lahko najdete v zgoraj omenjenih temah!


Se tudi vam zdi, da nam življenje (prevečx) diktirajo razni SJW-ji :sprasujemse:


DISCLAIMER!!!
Temo odpiram kot razmišljanje.....z namenom da se razvije v konstruktivno debato! Mislil sem jo odpreti v podforumu parlament, saj bi se stem izognil moderaciji v lastni temi, ki lahko izpade kot da je bila tema odprta namenoma za obračun z uporabniki. :poreden: Pa vendar ne bi bilo fer do parlament podforuma! Konec koncev (upam) da bom sprožil konstruktiven ČVEK....zato tu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Na Alterju je tak osebek(sjw) samo klepčeva. Zanimiv primerek je. Še kar nekaj kratic si zasluži, ker ima veliko težav.

V bistvu je forum vedno na meji in to v vseh temah. Še pri joških se skregate, namesto da bi vsak svoje preference lepil. Rajši napiše kako so grdi, namesto da lepi "lepe".

Nazaj na sjw, levičar je vedno bil odprtega pogleda in socialno čustven. Desničar agresiven in lahko vodljiv.
Le poglejte koliko ljudi v politiki se menja levo od sredine in koliko desno od sredine.
Levičar je trmast, ker meni da ima svoj prav, desničar je trmast, ker so mu rekli, da mora biti.

Me zanima zakaj desničar ne more biti sjw oz. V bistvu imate desničarji kar 2 najbolj zveneča sjw-ja merkl in padajoči alkoholik
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Sam tudi mislim da je "SJW" težko definicija samo levega pola......zato sem napisal zgoraj da bi z xJW lahko zajeli komplet mavrico....

Sicer maš 2 predpostavki.....ki sta mi malo LoL...ampak ok saj smo v debati :)
1)Desničar agresiven in lahko vodljiv.
2)desničar je trmast, ker so mu rekli, da mora biti.

Za prvo lahko rečem.....ok če imaš v mislih ekstremnega desničarja potem ok......ampak taki so vsi ekstremizmi....tudi levi
druga je pa LoL na kvadrat.....dogma ali....?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Nazaj na sjw, levičar je vedno bil odprtega pogleda in socialno čustven. Desničar agresiven in lahko vodljiv.
Le poglejte koliko ljudi v politiki se menja levo od sredine in koliko desno od sredine.
Levičar je trmast, ker meni da ima svoj prav, desničar je trmast, ker so mu rekli, da mora biti.

Veš kaj mi je najbolj zabavno ob branju citiranega? Da se strinjam z napisanim ampak sem mnenja, da so te definicije veljale do "nedavnega", zdaj pa so vloge dejansko obrnjene - desničarji in/ali bolj sredinsko naravnani so oz. smo odprtega pogleda in socialno čustveni (a na prvem mestu je pač domač narod), levičarji so agresivni (v kolikor se sogovornik ne strinja z njimi in jim servira argumente, ki običajno zelo hitro sesujejo levičarjevo idejo/mišljenje) in so lahko vodljivi -- kupijo mnogo fake info saj ali niso sposobni ali pa jim ji v interesu preverjati dobljenih informacij in jih samo ponavljajo naprej kot papige.
Seveda se najdejo obratni primeri tako na levi, kot na desni in sredini ampak večina pa ustreza omenjeni obrnjeni definiciji. Zelo zanimiva reč in nimam pojma kdaj, kako in zakaj je prišlo do tega, imam seveda določene teze ampak pustimo zdaj to, dejstvo je da dandanes na mnogo protestih vidiš desničarje kot mirne protestnike pripravljene na dialog, na drugi strani imaš pa ANTIFA fašiste, ki z maskami in koli strašijo po protestih in nemalokrat pride tudi do nasilja. To pač ni definicija levice a se vseeno na glas derejo da so levičarji in proti fašistom in ostali nezaželjenim skupinam ampak obnašajo se pa konklretno drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
pa vsi ti lažni pravičniki imajo skupno značilnost, da nikoli ni nihče "zares" delal, vsaj kaj konkretnega ne.
druga stična točka teh borcev za vse sorte je, nekje v ozadju neka skrita korist , lagodna službica v nevladni ali vsaj občasni honorarni zaslužek in podobno
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Tam na unem nekdanjem forumu, se je enkrat ena malo razpisala, kako je sodelovala na eni humanitarni misiji v Afriki.
Je bila globoko razočarana in zgrožena. Medtem ko so s ceste dnevno odvažali mrtve, so humanitarci živeli v ograjeni vili z bazenom in se fajn imeli. Pravi da je bilo vmes celo nekaj pedofilov, ki tega sploh niso skrivali. Vse njene pozive, da bi šli na ulice pomagat, pa so že skoraj z agresijo zatrli.
Če se prav spomnim, drugače sploh noče govorit o tem, v reali še sploh ne. Zgleda da je to humanitarstvo tako nizkotna prevara, da je povprečno poštenega in normalnega človeka sram pred samim sabo, ko to od blizu in v praksi vidi.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Tam na unem nekdanjem forumu, se je enkrat ena malo razpisala, kako je sodelovala na eni humanitarni misiji v Afriki.
Je bila globoko razočarana in zgrožena. Medtem ko so s ceste dnevno odvažali mrtve, so humanitarci živeli v ograjeni vili z bazenom in se fajn imeli. Pravi da je bilo vmes celo nekaj pedofilov, ki tega sploh niso skrivali. Vse njene pozive, da bi šli na ulice pomagat, pa so že skoraj z agresijo zatrli.
Če se prav spomnim, drugače sploh noče govorit o tem, v reali še sploh ne. Zgleda da je to humanitarstvo tako nizkotna prevara, da je povprečno poštenega in normalnega človeka sram pred samim sabo, ko to od blizu in v praksi vidi.
Đizs, Capl, lahko sprodicuraš še več izmišljotin, da ne rečem laži? Ker to vse skupaj je ena velika laž.
Ja, vem o kom pišeš in od vsega tega napisanega je res samo to, da je bila bejba v Afriki.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Ravno zaradi omembe tam prisotnih pedofilov, milsim da iz Nemčije ampak nisem siguren, sem si to sploh zapomnil.
Če bi forum še obstajal, bi zapravil makar dva tedna časa za iskanje in bi ti sliko tega posta nekam zalimal

Prosim moderatorja če lahko Petri Klepki onemogoči sodelovanje v tej temi.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ravno zaradi omembe tam prisotnih pedofilov, milsim da iz Nemčije ampak nisem siguren, sem si to sploh zapomnil.
Če bi forum še obstajal, bi zapravil makar dva tedna časa za iskanje in bi ti sliko tega posta nekam zalimal
Če bi forum še obstajal, bi te jaz v minuti demantirala z dokazom. Lahko pa povabiš sem avtorico. Ampak sem prepričana, da boš našel kar nekaj izgovorov.
Mislim, da se ti da.....
eh
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
se sploh ne spomnim katera je bila, sigurno pa ni bila iz tvoje velkamerske tolpe, ker takrat bi si jo pa ziher
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Tam na unem nekdanjem forumu, se je enkrat ena malo razpisala, kako je sodelovala na eni humanitarni misiji v Afriki.
Je bila globoko razočarana in zgrožena. Medtem ko so s ceste dnevno odvažali mrtve, so humanitarci živeli v ograjeni vili z bazenom in se fajn imeli. Pravi da je bilo vmes celo nekaj pedofilov, ki tega sploh niso skrivali. Vse njene pozive, da bi šli na ulice pomagat, pa so že skoraj z agresijo zatrli.
Če se prav spomnim, drugače sploh noče govorit o tem, v reali še sploh ne. Zgleda da je to humanitarstvo tako nizkotna prevara, da je povprečno poštenega in normalnega človeka sram pred samim sabo, ko to od blizu in v praksi vidi.
A to je una Barca k zna samo linke limat ?
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
če boš še naprej trosil laži pa res.
če ni hotela biti član tvoje tolpe, je že kar močan argument, glede na to, kolk si se prehvalila s svojo humanitarnostjo, bi potegnila s tabo, tako te je pa držala na spodobni distanci.

Zdaj bom pa nehal smetit, ti pa koker češ, zarad mene se lahko tudi brišeš čez pol ure, ko te bo postalo sram pred samim sabo.:evil:
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.