Snežna freza - vaše izkušnje

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Samo po pameti :D

Neimenovana priloga 00010.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Če te zadeve vsaj 10% zanimajo potem ne bo zaribalo ko boš rabil....

Men dela vse....od lakserce.... 3h motork... 2h mopedov.... Kosilnice... Rolbe...

Potegneš in pali...

Ti pa potem raznorazni novodobni pametnjakoviči pametujejo da si čuden....a sami mal ko ne umrejo če se sesuje življenje v 21.stoletju (pač ta comfortlife ki ga imamo)
Uau, a sm lohk tvoj prjatu :fredi: . Sam aveš, pol maš hitr problem, k zazvoni telefon, pa na drugi strani svak, mimgrede, mehanik po izobrazbi, dej prlet, sva z mulcem kupila krosko s kitajske za 1300 EUR, pa je vse razpadl na prvi vožnji okol bajte, sej ti boš znal, pol pa vsak konektor razpade v momentu k ga primeš v roke in se s to krosko jebeš cel popoldne, namest da bi doma babo za rit držal (nakonc je letela na odpad, pa sta kupla rabljeno kot se zagre, tist pa špila).... In takih klicev se je nabral v 20 letih kr nekej, problemi so pa od štroma, do nog skoz knauf steno al pa do tega, da so windovsi zaštekal.... Priznam pa, da se mi mopeda nikol ni dal šraufat, čeprav bi ga brez problema dal narazen in skup, sam mi bencin nikol ni dišal.

Se pa drugač strinjam, dons ljudje ne znajo niti žarnce več zamenat brez drame, pa so z novodobnimi zadevami, kot je recomo youtube stvari ratale preprostejše, ker je know how na dosegu ekrana telefona.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Ja kitajska kroska kot si jo opisal....

Vse kar je elektrike pa plehnatih šravfov je treba pomenjat....potem gre če je vsaj motor Loncinov (ok kopija Honde ponavadi)

Windowse zamenjaš pa z kako verzijo uporabniku prijaznega Linuxa (Mint ali Ubuntu sta prva kandidata) pa je....

Kar se pa tasta tiče.....si si pa sam kriv....bi snel rožnata očala ko je bil še čas pa vzel kako drugo :D

Prjatla.......če boš čez pajkice navleku še kratke hlače.....mogoče
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
A ti babo izbiraš po njeni familiji, al kako drugače? K lohk se ti zgodi, da je svak, foter, mama normalen, pa ona ni, zdej pa razmisli, kaj je boljš ;) normalna baba s čudno familijo, al čudna baba z normalno.

Al pa če kupiš rabljenga KTMa, kot sta pol naredila, za par stotakov več. Zanimiv, tistga pa še ni blo treba šraufat, če pa že, se pa da brez da ti pol šraufov v roki ostane. Pa to se njmu nardi od kosilnce do freze, do vitla za traktor, kalbo pa pol šraufa, švasa, tipka, nidani, besede so pa...sej ti znaš. Sam preden pa kup, pa nikol ne posluša. Tko da če "vse znaš" je to lohk včasih tud prekletstvo.
Ponavad nosim kavbojke, pa ne teh novodobnih korenčkastih, na kolo pa ne bova šla...
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Jaz imam eno 20 let + staro frezo, ki sicer deluje dobro, če je sneg suh in ga ni preveč. Z mokrim ima težave, ker se baše izmet, menjalnik bi bil malo za naštelat, saj je razlika med 2 in 3 prevelika (2 prepočasi, 3 prehitro). Je pa dobra firma, vžiga na poteg ali kabel. Mislim, da jo bom podaril, če bi jo kdo želel odpeljat.

Za drugo leto bom kupoval nekaj novega. Sicer sem želel plug, ampak realno bi moral potem kupit vsaj ATV, ki ga dejansko ne rabim. Verjetno ni nekih dobrih plugov z motorjem na voljo, ki bi brez težav rinil tudi 20cm+ mokrega snega?

Imam veliko dvorišče, moram zelo usmerjeno metat sneg na blizu ali daleč. Imam dolgo dovozno pot.

Torej ostane spet freza. Želim torej nekaj zelo močnega, da meče usmerjeno daleč ali blizu, se ne baše, mu moker sneg ni problem, gre hitro, ne drsi ali sili na sneg, verjetno gosenice namesto gum. Lahkost vžiganja.

V katero smer naj sploh gledam, od kakšne cene/ranga navzgor?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Kaj pa vem, ce je glih vsega kriv kitajc... Bl je kako se s stvarjo dela... Motor pride v skatli in da je sestavljen na pol ni kriv kitajc, ampak tisti k ga je pripeljal iz kitajske... Imam vec kitajcu, sem rabljene vzel... Vecina v 10ih letih ni vidla olja ali masti ali cesarkoli... Sej je itak kitajc... Olje v masini se zdej isto k iz fabrke... Da ne govorim o lezajih... Ampak k zadevo sestavis tako kot je misljena in jo vzdrzujes tako kot nekitajca, pol pa zacuda dela brez problemov... Moje izkusnje...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Jaz imam eno 20 let + staro frezo, ki sicer deluje dobro, če je sneg suh in ga ni preveč. Z mokrim ima težave, ker se baše izmet, menjalnik bi bil malo za naštelat, saj je razlika med 2 in 3 prevelika (2 prepočasi, 3 prehitro). Je pa dobra firma, vžiga na poteg ali kabel. Mislim, da jo bom podaril, če bi jo kdo želel odpeljat.

Za drugo leto bom kupoval nekaj novega. Sicer sem želel plug, ampak realno bi moral potem kupit vsaj ATV, ki ga dejansko ne rabim. Verjetno ni nekih dobrih plugov z motorjem na voljo, ki bi brez težav rinil tudi 20cm+ mokrega snega?

Imam veliko dvorišče, moram zelo usmerjeno metat sneg na blizu ali daleč. Imam dolgo dovozno pot.

Torej ostane spet freza. Želim torej nekaj zelo močnega, da meče usmerjeno daleč ali blizu, se ne baše, mu moker sneg ni problem, gre hitro, ne drsi ali sili na sneg, verjetno gosenice namesto gum. Lahkost vžiganja.

V katero smer naj sploh gledam, od kakšne cene/ranga navzgor?

zakaj se ne zmeniš z lokalnim kmetom, ki itak pluži, da še tebi potegne?

definitivno ceneje kot pa atv, pa plug, pa servisi, pa vzdrževanje...

sosed ima nekega USA atv (tako pravi) in plug, pa kar ok pluži z njim... ampak ima ene probleme z ATV in ne dobi kosov...


to kar bi ti rad imel je pač konkretna freza. Kakšna husqvarna... imaš take bolj švoh in močnejše... več € daš, močnejša je.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Kaj pa vem, ce je glih vsega kriv kitajc... Bl je kako se s stvarjo dela... Motor pride v skatli in da je sestavljen na pol ni kriv kitajc, ampak tisti k ga je pripeljal iz kitajske... Imam vec kitajcu, sem rabljene vzel... Vecina v 10ih letih ni vidla olja ali masti ali cesarkoli... Sej je itak kitajc... Olje v masini se zdej isto k iz fabrke... Da ne govorim o lezajih... Ampak k zadevo sestavis tako kot je misljena in jo vzdrzujes tako kot nekitajca, pol pa zacuda dela brez problemov... Moje izkusnje...
Itak da ni vse iz Kitajske slabo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
zakaj se ne zmeniš z lokalnim kmetom, ki itak pluži, da še tebi potegne?

definitivno ceneje kot pa atv, pa plug, pa servisi, pa vzdrževanje...

sosed ima nekega USA atv (tako pravi) in plug, pa kar ok pluži z njim... ampak ima ene probleme z ATV in ne dobi kosov...


to kar bi ti rad imel je pač konkretna freza. Kakšna husqvarna... imaš take bolj švoh in močnejše... več € daš, močnejša je.
Žal lokalci plužijo veliko prepozno kot rabim jaz. Običajno še tako dobro naredijo, da z glavne ceste zmečejo pred vhod na dovozno pot in moraš še tisti težki sneg premetavat. Dovozna ni samo moja, je še od parih pa realno ne bi rad, da mi en z velikim plugom manevrira po dvorišču.

Saj pravim, da ATV+plug pride preveliko in predrago po moje. Bi bila pa verjetno najboljša in hitrejša opcija. Nimam občutka sicer koliko težav bi imel z rinjenjem večje količine mokrega snega.

Freze ja, samo nekako sem se fiksiral na gosenice, kjer Husqvarna nima "hobi" programa, ampak je že pro in 4,5k+
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Frezo sem prilepil stran nazaj... Sbay.... Gosenice 13KM....meče bp vn

Mam identicno... RomeX pa isto z kolesi
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Evo, danes narocena, danes dostavljena :valjamse:

Ce bi prej vedel, ne bi ocistil dovoza na roke lol, ker sem danes tudi prisel domov iz poti.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Evo, danes narocena, danes dostavljena :valjamse:

Ce bi prej vedel, ne bi ocistil dovoza na roke lol, ker sem danes tudi prisel domov iz poti.
kva si narocu?

Serete ga s temi frezami. Kar je kolega to nabavil, pri nas ni več bilo snega. Tudi sedaj ga praktično ni bilo, pet km stran na isti višini pa je. Ko kupiš frezo, sneg neha padati na tistem mestu.

Ko sm jz nabavu tud en let ni blo snega.. ko ga je v ponedeljek streslo pol metra.. sm rolbal ko jack medtem ko so ga sosedi drkali na roke :) trije so delali 3x dlje kakor jaz z strojčkom.. kdo je tu nor?
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N in Pepe

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Serete ga s temi frezami. Kar je kolega to nabavil, pri nas ni več bilo snega. Tudi sedaj ga praktično ni bilo, pet km stran na isti višini pa je. Ko kupiš frezo, sneg neha padati na tistem mestu.
Mnja, a ni to potem dobra investicija? :valjamse: Ce bo nehal padati zato, ker jo imam jaz, sem s tem zadovoljen.

Pet let nazaj smo ga imeli 80 cm, vmes manj. Zdaj smo ga imeli 60 cm. Pada pa vsako leto...


kva si narocu?
MT80
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Good choice :)

Loncin 420cc motor in huayi frgazer - dober in preverjen combo.

Še tole si dej med favorites..

 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ni kej študirat, bistvo je v shranjevanju čez leto ko se rolba ne uporablja..

p.s. elektro štart je zakon :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N