Snežna freza - vaše izkušnje

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Končno se me je usmilila zima, da sm lahko sprobal rolbo.. Sfrezal sm cca 300m2 doma in še kakih 200 pri sosedu.. Zadeva deluje nad pričakovanji, še šefica je bla čist navdušena, edino kar pogrešam je blokada diferenciala.. Jebiga vsega nemormo met, se bo očitno treba zadovoljit z verigami.. Iščem verige za tole dimenzijo.. Dam za pivo tistemu ki mi jih najde nekje na zalogi z dostavo v teh dneh, iz kitajske bodo prišle lih sredi poletja..


Poglej priponko 63034

probaj


ali pa

 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Končno se me je usmilila zima, da sm lahko sprobal rolbo.. Sfrezal sm cca 300m2 doma in še kakih 200 pri sosedu.. Zadeva deluje nad pričakovanji, še šefica je bla čist navdušena, edino kar pogrešam je blokada diferenciala.. Jebiga vsega nemormo met, se bo očitno treba zadovoljit z verigami.. Iščem verige za tole dimenzijo.. Dam za pivo tistemu ki mi jih najde nekje na zalogi z dostavo v teh dneh, iz kitajske bodo prišle lih sredi poletja..
Tlak v gumah spusti na 0.5 bar in poročaj
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mene spet mika freza... Zdaj, ko je ze prepozno :D Ampak ok, kaj naj gledam, da bo dolgozivo in mi ne bo kratilo zivcev, ko jo bom naslednjic potreboval?

Za ocistiti imam nekje 130 m2 + mogoce se 30 m2 zraven.
Od tega je ~60 m2 kar precej naklona, 20 dolzinskih metrov ter skoraj 3m visinske razlike.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Tole bo ok. Kot vidim gre v obeh linkih za isto firmo, bom naročil :)

Hvala.

Tlak v gumah spusti na 0.5 bar in poročaj

Poznam foro z tlakom, je boljše ampak še vedno ni to to ...

_______________________________

Današnja scena.. Ustanem, spijem kofe, grem ves vesel ven rolbat.. Potegnem podaljšek, ker sem prelen da bi vlekel kurbl.. Prtisnem na knof, klik-klik.. Ništa.. potegnem špago, ništa - skor utrgam špago... ja fak ane, qrba je riblna al kaj.. odšraufam šibko za olje, se uščije ven bencin... motor hydrolocked.. očitno je včeraj zaštekal plovček in je čez sesalni ali izpušni ventil bencin pritekel v zgornji del cilindra.. jebiga, se zgodi, razkopljem komplet frgazer, vseskupaj v ultrazvočni čistilec, z sosedom ob pomoči jegra sestaviva še enkrat skupej, natočiva bencin in novo olje.. vžge še lepše kot prej, prosti tek je še bolj miren, skratka lepa dogodivščina.. :D

1674492042411.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM in Kamele0N

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nemorem editat prejsnega posta.. Ima kdo logično razlago kako je lahko bencin bil v zgornji in spodnji strani motorja? Ko sem odšraufal svečko je en lep cajt šprical bencin vn, ko sm vlekel kurbl.. V spodnjem delu motorja sem čez čep za nalivanje spumpal ven lepo mešanico olja in bencina.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ja to bi razumel, če bi bil motor zmatran in batni obročki že bolj slabi. Kompresija motorja na špagi je bila sicer solidna, nisem je pa izmeril...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
nima veze al je star ali je nov.
Batni obročki tudi na novem motorju niso 100% diht ( špranja kjer se srečata konca, luft med obročkom in utorom bata, pohonane stene cilindra...). Bencin pa najde še najmanjšo špranjo. Če je bil cilinder poln bencina verjemi ga ja kar lepo steklo mimo. Lahk probaš pihnit v cilinder čez svećko pri zaprtih ventilih in boš videl, da tudi nov motor ne drži pritiska. In če gre mimo zrak bo šel tudi benz.
Saj verjetno si že kdaj šlajfal ventile in z bencinom testiral če so diht. Če ni v nulo narejeno bo teklo mimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Tud batni obročki za-tesnijo pravilno šele takrat ko svečka uspešno vžge zmes in jih zaradi eksplozije oz sile obeksploziji hoče snet iz bata dol.....pri tem se naslonijo na steno cilindra in posledično ostanejo v utorih.....obenem pa še zatesnijo vse skupaj.

Ob eksploziji jih potisne dol in na vn....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Da je problem "izzvenel" sam od sebe ko se je podrlo in spucalo frgazar :)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Naivno vprašanje:
če prav razumem gre za novo frezo (5 ur dela), pa tu ste majstri, ki se spoznate,... kaj pa naj naredi "average Joe", ki nima pojma o motorjih?

Ni mi jasno zakaj v več letih zlorab kosilnice pa recimo nitkarce,... nisem še imel takega primera. A je to za en drek motor ali kaj drugega?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: ales85 in Kamele0N

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Lahko ima samo uplinjac slab dan in se plovc zatakne in tece bencin not... Lahko je smet prisla z bencinom in zataklna plovc...

Nitkarca mislim da ima forgazer na vakum pumpo... Ko dela tece bencin, ko stoji se ne dogaja nic...

Kosilnica mesanica obojega... Pa ponavadi imajo pipco za benz zaprt, da ne pride do tega...
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
"average joe" ma bajto, zraven bajte pa še kej zelenja, tko da kašna kosilnica, motorka in podobna jajca so skor v paketu
tko da je dobr, da zna kašno malenkost pošraufat, drgač pa kdo drug iz sela pošraufa za kakšen pir al pa salamo
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Isti problem se je pri meni naredil pred leti. S tem da sem jaz po koncanem delu zapeljal frezo v garažo (2 meseca star liti asfalt. Na novo pobarvan) in se cez ene par ur vrnil..
Smo dodali pipco. Za ziht;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in RoMeX