Sneg 2017/2018

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Koper (na hribu), rahlo sneži z burjo ...če se slučajno "prime" in ga ne spremeni v dež .... čim bo "malce" belo, bo kaos po obalnih cestah tudi tukaj
hysterical-1.gif
...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Včeraj ob 21.00 potegnili tekaške proge. Še dobro se ni dan naredil, so že sprehajalci šgdjev tacali gor, en pacient je pa kar pesek posul. Čakam samo še da se nekdo ojunači in z gnojnico zaključi sezono. Tako da bo zimsko veselje tudi za stardece ne samo za otroke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Saj ves da macek rabi pesek v straniscu. Kaj ti zdaj ni jasno?

Lepo si me nasmejal, hkrati pa pokazal kulturo drugih do vasega truda.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jst ti govorim za dolino, Vidrga je že malček višje. Tko kot sem napisal, v hribih je pravljica, v dolini ni blo vse skup nič. Mogoče deset vse skup od petka in sobote, al pa kak centi več, ni bilo pa niti približno toliko kot drugje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Gorenci vedno vse požrejo, itak
crazy1.gif
.

V glavnem je pa z vremenom pri nas tako, pa tudi naš ata je od vedno tako govoril: če se je fronta približevala od zahoda, so dobili gorenci in notranjci, od zasavja dol pa kvečjemu še malo vetra. Naj bo za dež ali pa sneg.
Če pa pride fronta iz vzhoda, dobimo pa mi, gorenjci pa bolj malo. Je pa ta fronta tudi bistveno hujša, ker ponavadi traja kar dva tedna, da se skiha
tongue-1.gif
. (V praksi je ciklon nekje v Genovskem zalivu ali še nižje v sredozemlju ... morda celo na Balkanu.)

Zadostuje da pogledaš gor v oblake, pa proti Kumu. Sedaj se bo oglasil Jest5 in zabil, da so to neznanstvene otročarije itd ...
hysterical-1.gif
, ampak tko to je!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.470
356
83
Jest bom reku, da so to pretežno otročarije in da je le malo resnic v tem. Včasih se pa "poklopi" in zgleda tako.

Da repicciram samo na del. Nobena fronta ne more vztrajat več kot cca. dan. Ciklon lahko do 3 dni meša štrena. Za 2 padavinska tedna je treba precej kompleksnejše pogoje, ki pa lahko nastanejo na več načinov in nikakor ni razvidno iz trenutne smeri prihoda oblakov kaj bo.

Včasih so dvakrat v nebo pogledali in šli kosit. Pa so marsikdaj mokri domov prišli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V vsakem primeru ste hor na horenskem od hudirja požrešni
crazy1.gif
Morda so samo savinčani še hujši (Savinja pa ne priteče sem dol tako zelena).

Tako da -
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Jest bom reku, da so to pretežno otročarije in da je le malo resnic v tem. Včasih se pa "poklopi" in zgleda tako.

Da repicciram samo na del. Nobena fronta ne more vztrajat več kot cca. dan. Ciklon lahko do 3 dni meša štrena. Za 2 padavinska tedna je treba precej kompleksnejše pogoje, ki pa lahko nastanejo na več načinov in nikakor ni razvidno iz trenutne smeri prihoda oblakov kaj bo.

Včasih so dvakrat v nebo pogledali in šli kosit. Pa so marsikdaj mokri domov prišli.

Če se ciklon organizira nekje v sredozemlju ali še huje nekje na Balkanu, pomeni to dolgotrajno poslabšanje. Stoprocentno velja. Če je pa ciklon nekje v Biskajskem zalivu ali nekje v severnem atlantiku, nas pa običajno samo prepiha s toplim vremenom. Motnja ki traja samo par dni, padavine pa izpuhtijo nekje v zasavskem hribovju. Od Kuma dol je že suša.

V glavnem če posplošim, : če piha od zahoda, je par dni fajhtno in bolano vreme (vsi prehlajeni), če pa iz vzhoda, smo pa v riti
crazy1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej ni važn, važn je, da pospraviš še tisto, kar horenci zgrešijo, preden pride sem dol k meni zgago delat
evil.gif
.

hysterical-1.gif
, A bi šla midva še mal na šiht?