Smartphone Lenovo A6000-neuspešne posodobitve.

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Pred mesecem sem kupil nov telefon Lenovo A6000. Ko se je pojavilo prvo obvestilo o posodobitvi, sem jo zagnal, vendar je posodobitev bila neuspešna - javilo je napako. Po še nekaj poskusih sem telefon nesel v trgovino, kjer je trgovec sam poskusil posodobiti, vendar je bil rezultat isti (oper.sistem Android 4.4), zato je telefon poslal na servis. Ko sem dobil telefon nazaj, je bil instaliran oper. sistem Android 5.0.2 in vse je delovalo v redu. Vendar se je sedaj ob ponovnem sporočilu, da je na voljo posodobitev, zgodila podobna stvar: posodobitev ni šla skozi. Je še kdo imel podobne probleme, ker sem na tujih forumih zasledil, da je kar nekaj podobnih primerov? Ne bi rad ob vsaki posodobitvi pošiljal telefona na servis in čakal 14 dni na popravilo. Razmišljam tudi o uveljavljanju stvarne napake, saj je napaka (če je?) bila očitno prisotna že ob nakupu aparata, čeprav trgovec meni, da napaka softvera ni razlog za uveljavljanje stvarne napake. Sam sem sicer drugačnega mnenja.
 

dadooo

Pripravnik
25. apr 2010
74
1
8
Ko sem pred kakšnim mesecem svoj telefon dal na servis sem vzel tega istega na telekomu kot nadomestni telefon, in je imel iste težave še več, težil je naj bi bil rootan..predvidevam, da ima to opravka kaj s tem, da je telekom nalagal svoje aplikacije gor, ki jih nemoreš zbrisat.


Na koncu sem naredil to, da sem gor naložil originalen lenovo rom s pomočjo tega tutoriala in je bila posodobitev nato uspešna:

http://mightylenovoa6000andplus.blogspot.si/2015/07/lenovo-a6000-flashable-stock-rom.html

Seveda pa, do this at your own risk. Lp
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ja, točno! Tega nisem napisal, ampak meni je javil nekaj podobnega in ko sem trgovca zelo resno vprašal, če je bil telefon rootan, mi je zagotovil, da pri njih zagotovo ne. Ta trgovec ima s Telekomom pogodbo in za njih trži tudi Telekomove pakete.
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Dve posodobitvi mi je uspelo opraviti tako, da sem jih prenesel iz spleta, jih razpakiral v neko mapo in pognal posodobitev. Zadnja posodobitev, ki jo je telefon ponudil pred nekaj dnevi, pa je tale: Kraft-A6000_S058_151030_TO_Kraft-A6000_S059_160111. Seveda ni šla skozi, na spletu pa nikakor ne najdem te posodobitve, da bi jo prenesel in napravil tako kot prejšnji dve. Ve mogoče kdo, kako priti do te datoteke za posodobitev? Telefona namreč ne bi rad rootal, dokler je v garanciji. Vnaprej hvala za pomoč.
 
Nazadnje urejeno:

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Isti problem, ostal na Kitekat 4.4.4. Nov telefon je po dveh urah crknil nakar je bil poslan na servis.Aparat je drugače nabavljen pri ECE.Dobil sem ga nazaj s popolnoma drugimi nameščenim programi, o ECE vmesniku ni duha in sluha.Na servisu so menjali matično ploščo za kar imam potrdilo.Sedaj mi ponudi update kraft-A6000_S058_151030_KK2L,trenutna različica Kraft-A6000_S042_151012.Vendar mi napiše sledeče:
Your phone has not switched carriers and cannot be upgraded.
E:error in /Data/media/lenovoota/Kraft-A6000_S058_151030_KK2L.zip (status 101),Installation aborted

Ne vem ali ga pošljem nazaj na servis?Do sedaj ni bil z njim narejen noben pogovor,tudi Sim kartice ali spominske kartice ni bilo v njem.Je popolnoma nov z že enim servisom
uf-1.gif
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ne vem sicer s kakšnim telefonom se ti lahko pohvališ, ampak jaz sem z Lenovom popolnoma zadovoljen, saj deluje vse ostalo brezhibno, razen problema posodabljanja, kar pa zagotovo ni nerešljivo. Telefon je hitro odziven v vseh pogledih in vsi programi na njem delujejo popolnoma zadovoljivo. Mogoče bi si malce pogledal karakteristike tega telefona, ki sicer ne stane 1€, kot zaničljivo navajaš. Njegova cena je v primerjavi s tem, kar omogoča, popolnoma realna in se giblje od 190 € pa do 70 €, če ga kupiš z vezavo na 2 leti. Nikoli pa ne bi dal za telefon 600 € ali več, da bi se z njim lahko postavljal, istočasno pa ne bi imel dovolj za kruh, kot to počnejo nekateri.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
elth, glede na to, da kot praviš nisi opravil niti enega pogovora (brez SIM kartice najbrž ne bo šlo), bi ti priporočal, da ga vrneš na servis in ti ga naj usposobijo vsaj za normalno delovanje, če že posodobitve niso izvedljive. Sem pa prepričan, da bo sčasoma to odpravljeno. Lep pozdrav.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
jaz sem z Lenovom popolnoma zadovoljen, saj deluje vse ostalo brezhibno,
Po zgoraj napisanem to ni videt.Če je bil že tolkrat na servisu
grims-1.gif

Telefon je klump od klumpa sem ga imel priložnost preizkusit in ni vreden tud 50€ po Bolhi se prodajajo za manj kot 100€ novi.To je edin mogoče za kakšne 5 letne otroke da se mal igrajo na njem pa ne mislim igric,ker te itak ne laufajo gor ker skos neki šteka bolj uvajanje v svet mobilne tehnologije to je pa tud vse.
Nč čudnga da je potem en kup jokanja pa ne dela to pa ne dela ono.Je že dost napisanaega o raznoraznih težavah s tem telefonom tudi po drugih forumih
grims-1.gif

Izgleda da še nisi imel v rokah smartfona
grims-1.gif

Bi potem malo drugače govoril.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Najbolje da res.Bom poslal nazaj na servis.Soprogin ki je bil nabavljen veliko prej deluje brez problema.Verjetno je problem v celotni seriji.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Mogoče imaš težave z razumevanjem ali pa si stvari pomešal. Edini problem pri telefonu je nezmožnost posodabljanja in telefon je bil enkrat na servisu. Tvoje mnenje o kvaliteti telefona me pravzaprav ne zanima. Iščem le pomoč glede posodabljanja.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Končno mi je uspelo posodobiti telefon. Na enem od forumov sem našel predlog, ki sem ga preizkusil. Snel sem datoteko India.ota.zip (slovenske namreč ni, so pa od nekaterih drugih držav) in napravil posodobitev. Za tem sem pognal posodobitev, ki mi je delala težave in je šla skozi brez najmanjšega problema
cheer.gif
! Mogoče bo še komu koristilo. Lep pozdrav.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Itak je telefon taka jajca, da z vsako posodobitvijo dela samo še slabše. Sramota za lenovo.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Kakor za koga. Sam nimam nobenih težav razen opisane in rešene. Tisti, ki mislite, da mora telefon v celoti zamenjati najzmogljivejši računalnik, si kupite pač takega za 1000 € in tovorite s sabo celo pisarno. Jaz se s tem ne obremenjujem, ker sem pač kupil telefon za telefoniranje, ogled fotografij, posnetkov, preprosto navigacijo in podobne drobnarije. In seveda si ob telefonu lahko privoščim normalno življenje, medtem ko nekateri komaj krpajo začetek meseca s koncem - ampak imajo pa iPhone ali kaj podobno prestižnega.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Fora je da s tem "pametnim" telefonom ne moreš na normalen način niti telefonirat niti gledat fotografij kaj šele videa ali uporabljat navigacije ker preveč "šteka" vse skupaj tako da je kvečjemu za kakšno igračo za otroke pa še to ni uporabno ker ne morejo igrat igric.
Prav zato ker vse skupaj tako šteka si iskal posodobitve
grims-1.gif

Ne sodi pa po sebi svoje nesposobnosti.Nekateri imamo lahko normalno življenje kljub temu da imamo doma iphona in še kaj za zraven.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ne bodi "vseznalac", meni telefon ni "štekal", ampak sem pač redno želel posodabljati, kot je to pri večini naprav običajno. Mogoče še ti pač nisi slišal za to. Oziroma so tebi izdelali telefon po naročilu. In ne rabiš se obremenjevati s telefonom, ki je očitno "pod tvojim nivojem". Dejstvo je, da sem jaz zadovoljen z mojim telefonom, ker služi svojemu namenu.