Sluzenje vojaskega roka

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja ja..... wi fi pa mobilni...
ko si napisal, da bi bilo potrebno neko osnovno izobraževanje veščin preživetja v naravi. Ja.. se strinjam. Sam, če že v vojašnici eni ne morejo....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
S povišanjem plač profičem, manjka več ne bo, marsikateri bluzič bi tu lahko rešil svoj lajf, pa še država ga ima pod nadzorom. Preprosto. Vse to, kar je folk doživljal 1 leto v vojski, minus orožje, mi je že 20 let vsakodneven poklic. Nič tako posebnega ni to.
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
355
113
43
dnarja za naborništvo ni, še opremo za vojsko nimajo, kolk je % vojakov, ki so zaposleni pr obrami in kolk je drkađij po pisrnah isto zaposlenih pr obrambi, nekje se spomn 40% sam nism 100%
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Glede na to, da smo bojda enakopravni sklepam, da bo obvezno služenje za oba spola. Kot je to nekje drugje. Ali zakaj bi bile potem osebe ženskega spola izključene iz tega?

Koj kjurac babe v vojski :nigladek: ? Babe so za k šporhertu, tam jim je čisto lepo in toplo. :mad: Če ji je pa kaj dolgčas, naj gre pa štrikat, to tudi pomirja.

Babe in vojska - :poreden: ne gre. Vsepovsod bi vtaknile svoj nos, deci pa potem najebemo :bonk:. Domov štumfe krpat in štrikat, pa plenice zamenjat na vsakih 6 ur svojim ljubkim fantičem, sinekom, da ne bodo posrani hodli po svetu dokler čakajo na štelngo, punce se bojo pa režale in s prstom kazale za njimi :norec:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
Še enkrat bom ponovil.
Tisti ki misli da ženska sodi v kuhinjo, ne zna kaj bi z njo počel v spalnici. :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Tudi proti ne vidim pravega smisla, razen da bo podrazilo vse skup. Sem pa za povišanje plač pro vojakom in jih več aktivirati v civilno policiske naloge če je to potrebno. Prav tako v osnovne in srednje šole mal izobraževanja na to temo za vso mladino, tudi spoznavanje veščin, preživetja v naravi, rokovanje z orožjem in podobne scene v mejah normale.

Aha. Torej je zate vsako služenje, vaje, uspodabljanje, ki je daljše od enega tedna - nenornalno?

Daleč nas bodo pripeljale te "človekove" pravice.
Pravice do tega, da mlad fant NIMA NOBENE obveznosti. Ker bi mu bilo nalaganje kakršnekoli obveznosti kršitev pravice, da ga vsi, če pamž tako hoče, pustijo na miru.

Slovenci smo že zdavnaj zavozili.

In tako tvoje ramišljanje je le še en dodaten dokaz, da smo res zavozili. In da smo že popolnoma zblojeni.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.289
113
v lokalni ostariji
Ce kdo misli da bo vojska resila bluzatorje mamine sincke itd se krepko moti... Enako kot sola ne prevzgaja ce doma ni ok vzgoja... Je pa edini point ki mislim da zene podpiralce nabornistva "zakaj bi njim bilo bolj lustno kot je bilo nam"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ce kdo misli da bo vojska resila bluzatorje mamine sincke itd se krepko moti... Enako kot sola ne prevzgaja ce doma ni ok vzgoja... Je pa edini point ki mislim da zene podpiralce nabornistva "zakaj bi njim bilo bolj lustno kot je bilo nam"
Eno leto se (kakorkoli) pozna. Teden ali 14 dni pa res ne...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ja ja..... wi fi pa mobilni...
ko si napisal, da bi bilo potrebno neko osnovno izobraževanje veščin preživetja v naravi. Ja.. se strinjam. Sam, če že v vojašnici eni ne morejo....

Vojska je vojska, taborniki so pa taborniki. Lahko tud skavti če si te sorte.

Kaj si predstavljaš pod preživetjem v naravi? Odpiranje predpotopne konzerve z bajonetom? Igranje šaha pod šotorko?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
27 strani prepucavanja zakaj ja in zakaj ne...me je pa prešinilo, drugo vprašanje-zakaj je sploh to stranka predlagala??? finančno tole ne sfolgamo. logistično z nekaj starimi vojašnicami (ki jih airsofterji na veliko veselje uporabljajo za svoje teren) se tudi ne izide. pedagoško? nope, 27 strani tukaj pravi, da tole ne bo vzgoja. vojaško? rokovanje s puško (orožjem) lahko naučiš človeka v nekaj urah. ubijati je težje, ampak...ajde...ne bomo v detajle. dvomim, da nas je med nami veliko (iz jna), ki bi kdaj res koga ustrelili (ne tudi ubil). gospodarsko? ok...da bi "naborniki" delali kaka javna dela...ajde, gre skozi.
torej...glede da ima princ teme že svojo gardo, pa kvazi dodatne "naborniške" varde...kaj hudiča bo še potreboval nabornike??? čuvanje meja lahko dela vojska (in z svojimi droni to že tudi počne), po potrebi lahko vskoči policija. in obratno. alora...samo nekaj je potem-nabija v tri krasne :) kot mi tukaj, hehe
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
zgolj in samo populizem, druge ne vidim
očitno se je prijelo, ker je tema dokaj odmevna, čeprav je bolana ideja... al pa glih zato
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nimaš kaj podpirat in podpret. Komanda je komanda !

TEGA danes manjka. Vsak misli, da sme kar s svojo kosmato bučo peljati kamor hoče? :nigladek: Kdo je pa še videl kje, da avto štirje furajo istočasno?

Mladina danes vidi samo pravice, dolžnosti pa nobene. TU je problem. Ko se bomo zavedeli tudi dolžnosti ter - da so dolžnosti daleč pomembnejše od pravic, bomo pa začeli funkcionirati kot država.

Točno to izvaja vojaščina. Izvaja patriotizem. To je nekaj najlepšega, nekaj najvišjega.

Kdo se pogovarja o streljanju in podobnih vinetou otročarijah? Vojaščina je fantovska šola. Čisto nič ji ne manjka, samo priznanje, da se šteje v delovno dobo - to manjka.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Baje kleklanje tud nekako propada. Kaj če damo komando, da grejo tistih tvojih let za eno leto na tečaj kleklanja? Boš pač izpolnil svojo dolžnost pa naklekljal par prtičkov. To je tud slovenska tradicija, pa patriotizem pa lalala...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jla se je zajebala pri vseh slovencih, ne samo pri meni. ;)
Pri tebi se ni?