Sluzenje vojaskega roka

I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej, Alko, realno pogledano rodiš otroka in ga daš najprej v jasli, potem v šole. Domače vzgoje ostane - koliko?
Starši ne morejo v tem tempu nič prav veliko zajebat. Ne morejo, ker so na šihtu. Če bi pa bilo tako kot nekoč, na kmetih, bi pa bila druga slika.

Zato pa pravim, da so moji najboljši fantje ravno iz kmetov. Hudir je, ko jih skorajda ni več ... :rolleyes:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Problem ni nov in obstaja že tisočletja. Mogoče rabimo še naborništvo za abrahamovce, da ta "problem" vzgoje rešimo.


Ha ha, :valjamse: , ni šans! Samo poglej, kakšen hudič je ratal zaradi Štajerske varde :valjamse::valjamse::valjamse: .

Če gledaš "vojaka", je ogromna razlika, če je ta star 20, ali pa 30 let. Kaj šele 50 :p .
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Štajerska varda je točno odgovor na to, da bi se stari dedi radi družili in igrali vojsko. Čutili potrebni za družbo.
Zakaj ne bi tega "omogočila" kar država? Kdor se ne najde pri lokalnem gasilskem društvu, mu omogočimo bootcamp par tednov, kjer bo lahko pucal orožje, šel na pohode, enkrat streljal na strelišču. Moj oče je rad hodil na orožne vaje. Potem pa je šel po dozo injekcij za križ :).
V primeru konflikta, ki bo v kdovekaki obliki, bodo potrebni vsi "vojaki". Sicer bo mogoče konflikt potekal na računalniškem omrežju in naenkrat bo potrebno globoko poznavanje algoritmov, matematike za "obrambo", ki ga imajo tudi nekateri starejši. In pazi, celo ženske so med njimi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Lej, Alko, realno pogledano rodiš otroka in ga daš najprej v jasli, potem v šole. Domače vzgoje ostane - koliko?
Starši ne morejo v tem tempu nič prav veliko zajebat. Ne morejo, ker so na šihtu. Če bi pa bilo tako kot nekoč, na kmetih, bi pa bila druga slika.

Zato pa pravim, da so moji najboljši fantje ravno iz kmetov. Hudir je, ko jih skorajda ni več ... :rolleyes:

Zajebat se da kompletno vse še preden otrok prvič brcne žogo. Še več, za kaj takega je dovolj, da je bebec samo eden od staršev, ne oba. Sicer pa, po tej tvoji teoriji bi iz šole dobili vse otroke enako (ne)vzgojene, pa to niti približno ne drži. Da se cele dneve valjaš po šihtu ali gostilnah te ne odvezuje odgovornosti za vzgojo svojih otrok. In tega ne bo popravila šola, še manj pa vojska.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ti ne razumeš. Vse je v faktorjih. Upoštevanje vojaškega roka bi/bo pomenil le dober obšutek in nič drugačno cifro penzije v končnp fazi.

Saj se ne gre za cifro penzije, ampak kdaj lahko greš v penzijo? Ko pri 65ih čakaš, da nabereš leta, bi ti verjetno eno leto veliko pomenilo?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Znajo bit pa penzije tudi krivično nizke, da si je nekateri nikakor ne želijo.

Točno to. Če lahko delam za xxx eur pač ne bom hotel čimprej v penzijo, ki bo xxx/5 eur. Tako da qrc gleda onih 6 mesecev vojske ali se šteje ali ne. Če upoštevaš perspektivo da bo 90% potencialnih nabornikov itak prekarcev je ideja o tem še bolj sfaljena.

Planiram delat do smrti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Točno to. Če lahko delam za xxx eur pač ne bom hotel čimprej v penzijo, ki bo xxx/5 eur. Tako da qrc gleda onih 6 mesecev vojske ali se šteje ali ne. Če upoštevaš perspektivo da bo 90% potencialnih nabornikov itak prekarcev je ideja o tem še bolj sfaljena.

Planiram delat do smrti.
Ni nujno, da te bo delodajalec pripravlje gledat še po 60 letu. Boš pa do smrti na socialki, da boš izpolnil pogoje za upokojitev ...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Kaj če bi se ti ful preveč napaljeni dobili nekje v kočevskem rogu, ali pa na ruškem pohorju, pa se malo sklofali, da se vam sprosti nakopičen testosteron? Pa Mahniča vzamite s sabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in Pepe
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer se pa iz vsega skupaj točno vidi, da ste ene mamine maze. A lulčka še imate tam dol, privezanega? :p Ali je že kar stran padel, ko se raje smukate bolj okoli ženske družbe? :valjamse:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Pravi dedci harajo real life, ne pa drkajo alter, tako da glede tega si ne domišljat da si kaj manj jokica, zizika, pusić, sisić (oziroma poljubno vstavi) kot vsi ostali, ne glede na to kako se napenjaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Glede na to, da smo bojda enakopravni sklepam, da bo obvezno služenje za oba spola. Kot je to nekje drugje. Ali zakaj bi bile potem osebe ženskega spola izključene iz tega?

Sicer pa, lepo je Mahnič počakal, da je presegel mejo 30 let in da je na varni strani.

Osebno sem proti obveznemu služenju, sploh v današnjih časih. Sanjati o neki obrambi, ko te neka USA/Rusija/Kitajska zradira iz radarja z nekaj kliki je čista bedarija. Sploh, ker tretja vojna že nekaj časa poteka online...
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Skuženja vojaškega roka se najbolj bojijo mamini sineki (ki naj bi izgubili 6 mesecev najbolj produktivnih let-beri alkohola, drog ...itd) in prepotentni starši, ki mislijo, da so oni edini, ki lahko pokažejo in naučijo otroka vse, kar bo po njihovem mnenju njihov otrok potreboval v življenju.

Najboljše, da kasarne postavijo kr pred lidl in špar, kjer bodo mamice s bančnimi čakale, da bodo sineki dobil svojo "čokolado". :cool:

PS: Že če jim wifi vzamete, jih kr nekaj ne "preživi"
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
Tudi proti ne vidim pravega smisla, razen da bo podrazilo vse skup. Sem pa za povišanje plač pro vojakom in jih več aktivirati v civilno policiske naloge če je to potrebno. Prav tako v osnovne in srednje šole mal izobraževanja na to temo za vso mladino, tudi spoznavanje veščin, preživetja v naravi, rokovanje z orožjem in podobne scene v mejah normale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Kamele0N

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Glede na to, da smo bojda enakopravni sklepam, da bo obvezno služenje za oba spola. Kot je to nekje drugje. Ali zakaj bi bile potem osebe ženskega spola izključene iz tega?

Sicer pa, lepo je Mahnič počakal, da je presegel mejo 30 let in da je na varni strani.

Osebno sem proti obveznemu služenju, sploh v današnjih časih. Sanjati o neki obrambi, ko te neka USA/Rusija/Kitajska zradira iz radarja z nekaj kliki je čista bedarija. Sploh, ker tretja vojna že nekaj časa poteka online...
pusti ti velesile, kako te zradirajo iz radarja.
Prva učna ura bo, kako preživeti dan brez wifi-ja;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi