Sluzenje vojaskega roka

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Malo je fotrov...ki to znajo... Težko do 15ega leta to otroka naučiš...
Naučiš svojega otroka ogromno po 15tem letu, če ne drugega, jih bo mo vozit učil, tisti, ki bomo sprejel to odgovornost. Jest sem govoril o temeljih vzgoje, ki morajo bit vsidrani mnogo pred puberteto, ker ko je enkrat najstnik poln hormonov in mu po glav začnejo pičke hodit, se z osnovami vzgoje ne bo šlo več ubadat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
A ni foter za to, da mulca nauči teh osnovnih stvari? Mešaš učenje in vzgojo.
A ma vsak fotr kramp pa lopato, motorko doma? Posebej v LJ MB....
Ti povem primer resnični: Je en fotr, ki je svojga mulca sam hotel naučit vse, pa čeprav marsikaj še sam ni znal. To, da bi šel mulc v družbo, ušpičil kakšno mladostniško neumnost, da bi imel mulc svoje mnenje je bilo prepovedano. Danes je bivši "mulc" "moški" samo v telesu, dejansko je pa brez svojega "jaz", brez svojega mnenja, brez svojih izkušenj...itd. Čaka, kaj bo reku fotr....
In kolk je takšnih...?
Kar se pa naborništva tiče.
Ja.
Naj ga uvedejo za pol leta. Brez telefonov. Enkrat na mesec ali dva izhod domov za vikend.
Osnovno usposabljanje osebne osnovne oborožitve, vojaške taktike, preživetja v naravi....... (hrana, bivaki, voda.....).......
Bivanje v vojašnicah naj bo kot samooskrba čim več. Brez čistilk, sobaric, pomočnic v kuhinji....
Naloge. Obramba pred..... ?! Pomoč pri elementarnih nesrečah, pomoč pri varovanju zelene meje, tudi varovanje ali pomoč varovanja objektov večjega ali tveganega pomena.........
Namen: Seznanitev (teoretična in praktična) z redom, sistemom namena vojske, timsko delo, .........
Rezultat: Eni se bodo zavedali svojega pridoblenega znanja in izkušenj in bi ga znali uporabiti sebi v prid. Eni, bodo pa pač šli vseeno na parado ponosa.
PS ne mislite, da bo večno mir. (nažalost)
To, da vojake pošiljamo v neke misije, kjer se vtikamo v tuje zadeve nima smisla. To hoče samo politika, ki nam ne koristi.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
A ni foter za to, da mulca nauči teh osnovnih stvari? Mešaš učenje in vzgojo.
Kako lahko foter nauči kaj takega, če še sam ne zna?
Vsi, ki ste proti takem usposabljanu, ste taki starši, ki ste otrokom v potuho, so učitelji krivi za slabe ocene, so policisti krivi, da delajo prekrške na cesti, so natakarji krivi, da so pijani...samo sineki so nedolžni...
Prisesani na korito do 40ega leta in dlje, živijo s starši v skupnem gospodinjstvu, da jim mamica pere in kuha...
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.161
1.185
113
To ste pa res zabluzil. Men je prav smešno, da bi otroke pustil vojski vzgajat.
A nismo v kapitalizmu? Obvezen naborniški sistem mi nekak bolj spada v kak socializem. Država če hoče imet vojsko jo naj plača kot vse ostale zaposlene.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kako lahko foter nauči kaj takega, če še sam ne zna?
Vsi, ki ste proti takem usposabljanu, ste taki starši, ki ste otrokom v potuho, so učitelji krivi za slabe ocene, so policisti krivi, da delajo prekrške na cesti, so natakarji krivi, da so pijani...samo sineki so nedolžni...
Prisesani na korito do 40ega leta in dlje, živijo s starši v skupnem gospodinjstvu, da jim mamica pere in kuha...

A dej dej! Jaz ne kurblam motorke iz parih razlogov. Eden izmed njih je, da mi ni treba, za tiste par metrov drva pa rajs enmu recem da mi jih nareze in ga lepo placam. Pa tut ce je kolega. In koji ti K**** jst rabim z motorko znat delat. Bil sem 100x zraven, vem na kaj bit pozoren ampak jebena umetnost pa to ni. Mater ste dosadni tezaki penzionisticni, pejte ze dol s tipkovnc. Se strinjam, da je nekej treba znat od tega kr ste nabluzil tu gor, anpak za to pač ni vojska. Jaz sem s kmetov, misliš da moramo mi v vojsko, da se nekej nauči?!? Kr ne nehate težit, ravno vaša generacija pa je kriva, da ni narosne zavesti. Ja - vaša! Vi ste vzgojil to kar je danes staro mes 30 in 40 leti.

Jebala te motoeka! V življenju jo povprečen fotr, ki ni iz kmetov, rabi ravno 5x. Za teh 5x pa pač nekomu rečeš. Težaki, spat!!!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.588
266
113
no sej ni poimt v teh 5x ko na vrtu drevje obzagujes. point je v kriznih razmerah. zledelom ipd. in da se znas obrnit ko gres v skupinsko delovno akcijo...

se strinjam s predhodnim postom od nekoga, da bi mogl uvest neke vrste tecaj, ki bi vseboval take tehnicne zadeve. tko, vikend varianta, kot orozne vaje vcasih! :)

seveda se vedno najde nekdo ki nekaj zna, in on porihta, sam ce pa ostanes sam, je pa fajn da imas vsaj priblizno pojma o cem se gre.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne bluzi! Znas delat z motorko, ne znas necesa drugega. Kaj ti to pomaga?!?

In v kriznih razmerah znas kaj? Motorko zakurblat?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Iskreno smo totalno v danki! Zahvaljujoč našim nabornikom iz juge, ki so med drugim tudi fotri svojim sinovom (hčeram). Vi, ja VI, ste krivi!!! In nikoli un mahnič ali (vstavi poljubno)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Vem da se sliši bogokletno na alterju to omenjat, ampak pred leti se je šla mladina akcijo ukinimo vojsko in vsi ti predlogi o usposabljanjih, ki jih izumljate so bili že takrat predlagani.

Ne, za usposabljanja za gasilce, tabornike, civilno zaščito ne rabiš v vojsko ampak med gasilce, tabornike, civilno zaščito. In ti ne zahtevajo polletnega izklopa možgana in življenja na komando. Še vedno ni nihče pojasnil kaj tako življenjskega je v tem da te nekdo pol leta streže spredaj in zadaj (beri: poskrbi da si oblečen, obut, sit in imaš kje spat). Aja, naučil si se posteljo pospravt in vezalke zavezat. Waw.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
no sej ni poimt v teh 5x ko na vrtu drevje obzagujes. point je v kriznih razmerah. zledelom ipd. in da se znas obrnit ko gres v skupinsko delovno akcijo...

se strinjam s predhodnim postom od nekoga, da bi mogl uvest neke vrste tecaj, ki bi vseboval take tehnicne zadeve. tko, vikend varianta, kot orozne vaje vcasih! :)

seveda se vedno najde nekdo ki nekaj zna, in on porihta, sam ce pa ostanes sam, je pa fajn da imas vsaj priblizno pojma o cem se gre.

V kriznih razmerah rabiš najprej socialno mrežo, ljudi na katere se lahko zaneseš. Ne pa znanje ravnanja z motorko. In tega nam manjka. Individualizem navit do neba, s sosedi in žlahto smo itak skregani, tolažimo pa se z nekaj napol gnilimi prijateljstvi na socialnih omrežjih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.692
6.262
113
No, zivljenje na komando ima v dolocenih situacijah/razmerah smisel. In tega te v civilnih krogih ne naucijo, ker logicno stvar bazira na prostovoljstvu.

ker dejstvo je (pa se lahko strinjas al pa ne) da v krizi ni demokracije. Nekdo je postavljen (in tudi odgovarja) in ostali majo da sledijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kako lahko foter nauči kaj takega, če še sam ne zna?
Vsi, ki ste proti takem usposabljanu, ste taki starši, ki ste otrokom v potuho, so učitelji krivi za slabe ocene, so policisti krivi, da delajo prekrške na cesti, so natakarji krivi, da so pijani...samo sineki so nedolžni...
Prisesani na korito do 40ega leta in dlje, živijo s starši v skupnem gospodinjstvu, da jim mamica pere in kuha...
A nis ti mene z nekom zamenjal?