Sluzenje vojaskega roka

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Čist preveč črk prelitih zarad nebuloze, k si jo je izmislil en prepotentni golobradi debelinko iz SDS. Naborništvo, kakršno je bilo, je bilo že davno preživeto že takrat ko sem bil jest v vojski, davnega leta 2k. Stvar je bila mogoče smiselna nekje do sredine 80tih let, pol pa vojaške veščine, ki so jih učil zastareli Jugo oficirji počas niso šle v korak s časom. Sicer bi blo zanimiv videt današnje mamine sinke, ko bi se šle mamice kregat v kasarno :D, samo to je pa tudi vse. Da bi pa zdaj 20 let zafurane permisivne vzgoje rešil s 6m vojske....mende. No Žančka Mahničevega bi osebno z užitkom gonil 6 mesecev po kasarni, mogoče bi blo pol le kaj pamnetnega od njega.

Ja hudiča, kaj smo pa mi u vojsk pametnega delal. Režal smo se s fanti, da smo skor pljuča ven vrgli vsak večer, norosti je blo, do jaja. vse ostalo pa zguba časa.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Čist preveč črk prelitih zarad nebuloze, k si jo je izmislil en prepotentni golobradi debelinko iz SDS. Naborništvo, kakršno je bilo, je bilo že davno preživeto že takrat ko sem bil jest v vojski, davnega leta 2k. Stvar je bila mogoče smiselna nekje do sredine 80tih let, pol pa vojaške veščine, ki so jih učil zastareli Jugo oficirji počas niso šle v korak s časom. Sicer bi blo zanimiv videt današnje mamine sinke, ko bi se šle mamice kregat v kasarno :D, samo to je pa tudi vse. Da bi pa zdaj 20 let zafurane permisivne vzgoje rešil s 6m vojske....mende. No Žančka Mahničevega bi osebno z užitkom gonil 6 mesecev po kasarni, mogoče bi blo pol le kaj pamnetnega od njega.

Ja hudiča, kaj smo pa mi u vojsk pametnega delal. Režal smo se s fanti, da smo skor pljuča ven vrgli vsak večer, norosti je blo, do jaja. vse ostalo pa zguba časa.
Nekatere (tudi primitivne) vescine niso prezivete...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ob kolicini sranja ki ga sproduciras tu gor je neverjetno da bi ti bil nek vzdrzevalec tega sistema.

Preden se kako o zabitosti sproduciras: mislim da sem ti v zadnjih letih vsaj 10x dokazal da dobesedno pojma nimas o stvareh o katerih klamfas. Racunovodstvo ti ne gre. Pokojninski sistem, ne gre. Delovna zakonodaja, ne gre. Ce mas ti res firmo, pol bi blo posteno da das za maso, ker je bozji cudez da to uspeva.

No kero zgodbico bomo pa danes? Kako si krajevni skupnosti usekal po mizi in je oni, ta glasni z obcine sel sam luknjo v asfaltu flikat?
Ne, daj raje tisto, ko si bil pri vojakih in je general ob koncu sluzenja prisel in te prosil za tvoje skornje da si jih da v vitrino.
Kaj pa ce bi eno o zupnikih danes?

Ti si vzorcni primer v kaj se je alter spremenil in zakaj je vecina starih forumasev odslo.

No, povej raje, odkritosrčno, od kje dobivaš denar. Colngo .
Iz sociale ! Tisto kar ti gospodarstvo odmeri.

Ti pa - kot fijakerski konj z neizmernimi plašnicami ne znaš pogledat niti levo, niti desno. Plačam te pa jaz !

Jasno je, da boš zagovarjal svoj poklic. Jaz ti pa odgovarjam, kot uporabnik in obenem vzdrževalec, da si dobil prevelika krila ! Si ti samemu sebi v namen? Policijo imamo za vzdrževanje notranjih problemov. Vojsko pa za vzdrževanje zunanjih.

Sedaj se pojdi obesit nekam na veje, ker vedno ko mi odgovarjaš, je čisti napuh. Smo imeli izjemno akcijo, osamosvojitev Slovenije. Naredila se je "policijska država". :fredi:

Tako je to ! Ti opravljaj svoje delo (policajsko, po definiciji !!! , :fredi: ), jaz bom pa svoje.

Vojska je pa drug organ. Malce bolj časten.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne govorimo o migracijah, ampak o vojaščini. Kar se pa migracij tiče, so pa točno domena vojske. Jaz ne razumem, od kod si je to pristojnost (varovanja meja) prilastila policija. To je nerazumljivo, kontra ustaljenemu redu itd.

Za policijo se točno ve, kaj ima za delat, za vojsko pa tudi. Vsekakor pa v službi narodu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Kot pripravo sluzenje vojske bi lahko dali v branje Demzovih postov v tej temi - namesto politcne nastave in podobnih tem.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.083
3.033
113
Graničar vemo kaj je s prehajalcem meje naredil. Policaj je pa tisti, ki ga vljudno pospremi. In če hočemo to vljudnost vzdrževat je treba tudi kaj prispevat. Torej, če že vojsko naj bo brez graničarjev.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
443
-13
28
Slovenija
Fantje in dekleta, brez skrbi, obveznega služenja vojske v Sloveniji sigurno ne bo! Razvijala se bo poklicna vojska, kar je edino smiselno. Vsi stari JLA naborniki pa v jok in na drevo, ker mladina bo še naprej vedno bolj poženščena in vojska ji ne bo mogla pristriči peruti! :valjamse:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
No, povej raje, odkritosrčno, od kje dobivaš denar. Colngo .
Iz sociale ! Tisto kar ti gospodarstvo odmeri.

Ti pa - kot fijakerski konj z neizmernimi plašnicami ne znaš pogledat niti levo, niti desno. Plačam te pa jaz !

Jasno je, da boš zagovarjal svoj poklic. Jaz ti pa odgovarjam, kot uporabnik in obenem vzdrževalec, da si dobil prevelika krila ! Si ti samemu sebi v namen? Policijo imamo za vzdrževanje notranjih problemov. Vojsko pa za vzdrževanje zunanjih.

Sedaj se pojdi obesit nekam na veje, ker vedno ko mi odgovarjaš, je čisti napuh. Smo imeli izjemno akcijo, osamosvojitev Slovenije. Naredila se je "policijska država". :fredi:

Tako je to ! Ti opravljaj svoje delo (policajsko, po definiciji !!! , :fredi: ), jaz bom pa svoje.

Vojska je pa drug organ. Malce bolj časten.
Denar dobivam iz naslova place, najemnin, prihodkov preko s.p. ter kot povracilo stroskov iz podjetij.

sestevek vseh davkov na dobicek, davkov na najemnine, davkov na promet nepremicnin in ostalih davscin pa presega mojo letno bruto placo. Tako da ce ze, potem se vzdrzujem sam (kar je sicer de.bilen pogled). Upam da sva zdej koncala s tem kaj ti placujes pa kaj ne.

ne o napuhu no. Kej za seboj preberi pa potem o napuhu trobentaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Denar dobivam iz naslova place, najemnin, prihodkov preko s.p. ter kot povracilo stroskov iz podjetij.

sestevek vseh davkov na dobicek, davkov na najemnine, davkov na promet nepremicnin in ostalih davscin pa presega mojo letno bruto placo. Tako da ce ze, potem se vzdrzujem sam (kar je sicer de.bilen pogled). Upam da sva zdej koncala s tem kaj ti placujes pa kaj ne.

ne o napuhu no. Kej za seboj preberi pa potem o napuhu trobentaj.

Sorry. Do sedaj sem predvsem vedel, da si policaj. Tako so te tule oklicali. Če si pa samostojen, je pa druga slika. Pa - če si resnično samostojen, bi tudi razumel, o čem govorim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Ne govorimo o migracijah, ampak o vojaščini. Kar se pa migracij tiče, so pa točno domena vojske. Jaz ne razumem, od kod si je to pristojnost (varovanja meja) prilastila policija. To je nerazumljivo, kontra ustaljenemu redu itd.

Za policijo se točno ve, kaj ima za delat, za vojsko pa tudi. Vsekakor pa v službi narodu.
Mater, dobr da tebe tajnica ne zakoplje nek za bajto, če si tok siten v firmi. Bi se pa verjetno med opravljanjem marsikake policijske naloge usral na fertik, pa policisti te stvari počnejo za precej nizko plačo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mater, dobr da tebe tajnica ne zakoplje nek za bajto, če si tok siten v firmi. Bi se pa verjetno med opravljanjem marsikake policijske naloge usral na fertik, pa policisti te stvari počnejo za precej nizko plačo.

Kaj ni jasno?

V bistvu očitno nič ni jasno. Vojska je za Zunanje zadeve, policija pa za Notranje zadeve. Vedno je tako bilo in cel svet tako dela. Le v Sloveniji je nekdo zajebal leta 91 naprej, ko je pristojnosti zunanjih zadev prepisal policiji, vojska pa v bistvu niti funkcije nima več. Zato nas pa vsi prefukajo, v prvih minutah :confused: ko imajo čas. Hrvat nas gloda že 30 let, mi pa kot pićke, ... ti kar daj, jaz bom pa ležala!

Ko vidiš vojaka, se mu prikloniš. Ko vidiš policaja, se primeš za žep. Tako je v ameriki, na kitajskem, ali pa pri nas. Je treba posebej napisat, zakaj je tako? :nigladek:
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Kok enih strani zaradi ene bedarije. Kdor hoče it v vojsko Nej gre. Pa nej bo ta saj kvalitetna. Če že mora bit.
Vzgajajte pa otroke doma, ne pa da raje prevesite odgovornost na druge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
ksz

Tako so včasih poučevali :fredi::fredi:

Demz, si bil ti kje zraven pri tem filmu? :sprasujemse::evil:
Tudi danes marsikomu ne bi škodilo kak šnel-kurs :evil::evil::evil:(pa ni treba ravno čistit pušk, hehehehe)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi