Sluzenje vojaskega roka

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Vsak podzemni bunker ima vstopni rov. Torej na vsakem bojiscu je lahko bil rov. Lahko si tudi srecal nekoga ki je dejansko eno leto iz tega rova nazigal.

ne mores pa na podlagi tega bedarij naprej sirit kako so dobili po eno pusko na rov in vsak 5 nabojev. Pol so se pa se usklajevali itd... pehotnega orozja je bilo na vseh straneh precej, ce ne drugo so bosnjaki v startu z lovskim orozjem pokrivali manjko. Kasneje ko so arabske drzave zacele s financno pomocjo pa sploh ni bilo vec tezav.
Sicer pa je izkusnja enega od veteranov npr taka, da folk ki je streljal iz rova (torej iz zaklona) da je v 90% streljal na slepo, torej sam da je ropotalo. Pa na podlagi tega ne morem zdej napisat da so v balkanskih vojnah v 90% streljali na slepo.
Tko da ne zgodb onrovih pa usklajenem streljanju. Ker ce tvoja zgodba drzi, so glih 5x usklajeno ustrelili potem je pa vsem nabojev zmanjkalo.
No bosanci vsaj v štartu niso mogli streljat na slepo....sploh ne tisti ki so bili obkoljeni!

Ja zacetki so bili z lovskim orožjem plus če je imel kdo kaj doma ilegalno.....
Vkopali so se...in počakali na juriš dobrovoljcev (weekend borcev)....ko je bilo konec juriša pa pač pobrali od mrtvih....taki so bili začetki aprila 92....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ste trapasti vsi skup. Ne razumete osnovnega : gre za ODKLOP, za vzgojo mladega moža. Mladi fant je vedno prvak, biser, vsi ga ujčkajo, samo ate ne :rolleyes: . Ate je pa na šihtu ...

Tu ne gre za vojaško vzgojo v boju, saj vendar živimo v čudovitem miru. Gre za osnovno fantovsko vzgojo. Napišite, da se gremo obvezno služenje v fuzbal klubu, kjer se bodo - še kako borili in nabirali discipline! Bo tako bolje?

Danes ko se vsedeš v gostilni za mizo, ne preneseš, če bi nekdo prisedel ter vprašal, če sme. Buljiš v svoj telefon in iščeš po alterju, če je kdo kje napisal kako novo neumnost, da bi jo skupinsko glodali.

E - vojaščina ti ravno take športe odvadi. Postaneš socialen človek. S pravilnejšimi navadami. Ruglov princip. Če ne zaboli - ni prijelo! :fredi:
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ma dej ne bluzi stari. Dost te je res!
Misliš, da si bolj vzgojen od mene al kako, ker si bil nevzgojen in te je vojska kao vzgojila? Ker kažeš tega definitivno ne...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj ti ni treba upoštevat mojih dobronamenskih nasvetov. Bodi zapohan še naprej ... kvalitetno. Čimveč, tem bolj učinkovito.

Imam ustrezno primerjavo : Vojak : Policaj. :fredi:

Če smo čisto odkriti, si vsi na tihem želimo, kako bi policaja usekali po nosu.
Vojaka - vojaka pa ne . Vojak je junak.

Želimo si varnosti, varnost nam pa ravno vojak zagotavlja. Policaj je pa represalija, kaznovalec za karkoli, pa če je upravičeno ali pa ne.

Ko bo vojaški veteran prikrumpljal skozi vas z zjebanim kolenom - pa vsi vemo, da je bil samo nek sanitejec ali intendant, je še vedno junak. Sploh ni pomembno, če je fronto sploh kdaj videl.
Policaj - možakar je star čez 80 let, vsak dan gre po cesti na sprehod, in vsak dan se spomnim, kako mi je preprečil, da nisem mogel iti 7 km do šole, kjer smo imeli popoldne matematični krožek ! Me je ustavil in pognal nazaj domov. En potencial manj za slovenijo. :cheer:
Pa je bil sicer odličen policaj. Recimo temu - "človek". Danes pa penzionist. Pa ima madež.
 
Nazadnje uredil moderator:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Spet cela stran samoprepričevanja. Ne vem če nisi ravno ti zapohan. A te samogovore so te v vojski naučil pisat (spammat)?

Res si želim, da bi bil tako kul kot ti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.903
113
EU
Demz,.
Kahel je odstopil od ministerskega stolčka in bi tebe lahko vzeli za obrambnega ministra.
Spravil bi v red vse sončke v državi. Pa vpeljal služenje vojaškega roka že v vrtcih.:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, ti pa za punce poskrbi, ti kar dobro gre. Rabimo še enega zagamanega ekonomista za financerja in to je to. :zmaga:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.191
113
v lokalni ostariji
Meni nekaj ni jasno. Zakaj bi morala vzgajati drzava? Eni bi da sola vzgaja potem.vojska potem... Dejstvo je da ce starši zajebemo v startu pr 20+ bo kdorkoli tezko karkoli popravljal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Če smo čisto odkriti, si vsi na tihem želimo, kako bi policaja usekali po nosu.

V bistvu si cisto na tihem zelite stvari samo zakompleksani kekci. Normalen clovek si stvari zeli sramu. Pac gres in usekas policaja po nosu. Problem je samo da se ti ne upas soocit s posledicami, zato si to le po tihem zelis. Za tipkovnico pa najglasnejsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne. Ne gre za to. Sem tudi napisal zakaj se gre. Je razlika med policajem in vojakom. Imaš časten poklic, imaš pa represalijski poklic.
Če tega ne razumeš, si .. zabit.
 
  • Haha
Reactions: Floki
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko bom pa dovolj naprošen, bom pa policaja tudi usekal. Nič bati, je bilo že vse sorte dogodivščin :( . Štos je kasneje v sistemu. Ker - meni bodo očitali, da sem policaja mahnil (in sem torej neotesan), policaju pa, da je "uporabil tehnični prijem".

Ti kot pripadnik policije (menda), te razlike seveda ne zaznaš. Jaz kot vzdrževalec tegale aktualnega sistema pa kar precej.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
ksz

Objavljena je bela knjiga vojske, do leta 35, 2% BDP in 8.000 vojakov. Trenutni BDP je 75 milijard €. Torej leta 35 ob neki minimalni rasti ekonomije okoli 2 milijarde € na leto za vojsko. Trenutni proračun je nekih 540 milijonov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Brez nič - ni nič. Vojaščina je pa služenje narodu.
Ne gre za nobeno bojno delovanje, saj vendar (hvalabogu) živimo v miru. Gre za družbeno aktivno delovanje. Ob tem delovanju se pa tudi mladež uči samostojnosti. To je organizirana komuna, organiziran način življenja, ki ga starši ob vsakodnevnem tempu na nikakeršen način ne morejo usmeriti pravilno. Morda na kmetih .. , v mestu pa zagotovo ne.

Moja prva opomba je pa, da mora biti vojska v vsakem primeru na razpolago ljudem! Naj bo, ko bo požar, ali pa elementarne katastrofe, kot smo imeli ono leto žledolom. :( Takrat se morajo aktivirati te enote, ne pa da se leno skrijejo v svoje luknje :mad: .

Ko gre zares - mora biti vojska v trenutku tam!
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

In zares - požari ! Gasilska združenja so samoiniciativna civilna združba.

Pazi : Samoiniciativna! Že zdavnaj bi morala biti v pristojnosti države. 150 let že traja ta anomalija! :(
To bi spadalo pod vojsko - zakaj jo pa futramo? Prav tako čuvanje meja. Koj kjurac policaji, to je domena vojske. :mad:

Ali rabimo "patrije" ? Morda .. nekaj. V glavnem je pa Slovenija tako majhna, da jo četa vojakov obhodi v dveh dneh. Je že v redu, če imamo nekaj Patrij, v glavnem se moramo pa iznebiti ležernega duha, ko si vsak zamišlja, da je najlepše biti na šihtu v državnih jaslih, kjer si zavarovan podolgem in počez, brez neke bistvene odgovornosti, če ga že zaserješ ! Te bo že nekako sistem opral ... :confused:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ti kot pripadnik policije (menda), te razlike seveda ne zaznaš. Jaz kot vzdrževalec tegale aktualnega sistema pa kar precej.
Ob kolicini sranja ki ga sproduciras tu gor je neverjetno da bi ti bil nek vzdrzevalec tega sistema.

Preden se kako o zabitosti sproduciras: mislim da sem ti v zadnjih letih vsaj 10x dokazal da dobesedno pojma nimas o stvareh o katerih klamfas. Racunovodstvo ti ne gre. Pokojninski sistem, ne gre. Delovna zakonodaja, ne gre. Ce mas ti res firmo, pol bi blo posteno da das za maso, ker je bozji cudez da to uspeva.

No kero zgodbico bomo pa danes? Kako si krajevni skupnosti usekal po mizi in je oni, ta glasni z obcine sel sam luknjo v asfaltu flikat?
Ne, daj raje tisto, ko si bil pri vojakih in je general ob koncu sluzenja prisel in te prosil za tvoje skornje da si jih da v vitrino.
Kaj pa ce bi eno o zupnikih danes?

Ti si vzorcni primer v kaj se je alter spremenil in zakaj je vecina starih forumasev odslo.