Sluzenje vojaskega roka

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
ne, ne rabiš. Ampak to kar je gor Domek rekel, se je en pobč naučil zgolj v letu dni na enem mestu zastonj. Da se tudi na druge načine, ki pa zahtevajo starše ta prave, okolico ta pravo, dovolj denarja in en kup enega angažmaja in časa - vse to v pravi kombinaciji. Ergo v praksi ne deluje...čeprav se načeloma da. MIslim, ko se ozreš naokoli - se tebi zdi, da smo bolj ali manj uspešni kot družba, ko je vse staršem prepuščeno, da odločajo, vzgajajo in učijo vse po svoji pameti?
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Bom še malo dodal...
Ja, starši te lahko vzgojijo. Ko si v vojski, si pa SAM...ni jokcanja, pa da bodo starši kaj reševali zate...ni VIP...smo bili vsi enaki in vsi isti... So nekateri mislili, da imajo veze, ko so šli v prekomande...smo si pisali in so kleli vso žlahto. V vojski sam ne preživiš, staršev ni, da ti krijejo hrbet, imaš samo sovojaka, za katerega si se boril, sa je nastalo zaupanje. Vožnja bicikla, igranje kitare, miniranje postelje...vse to je bilo, ampak nikoli za take, ki niso iskali, kar so dobili...
Služba ne naredi človeka, v službi si 8 ur na dan, v vojski pa 24 ur na dan, iz dneva v dan...celo leto... Tisti, ki ni probal, si NE MORE predstavljat, kako je to...biti 800, 1000, ali več km od sorodnikov celo leto, v dobi, ko smo tudi po 2 ure čakali pred telefonsko govorilnico, da smo lahko govorili s svojci, če so le ti imeli telefon doma... Zdaj so mobiteli in vse tehnološko napredne zadeve... Če tem mladcem samo telefon vzameš za en teden, ne preživijo...
Fantje, lepo prosim, na vsak argument, da je jugo vojska bila brez veze, vam odgovorim, da za človeka, ki je služil, ni bila brez veze. Nisem pa nikoli rekel, da je brez veze, kar se oborožitve in mehanizacije tiče...to pa JE stran vržen denar.
Usposabljanje, red, disciplina in take zadeve so pa za NORMALNEGA fanta dobra...ne dobra, ampak odlična šola za življenje.
Zelo dobro napisano. Tudi jaz se strinjam, da trenutno služenje vojaškega roka v sloveniji ni mogoče oziroma je brezveze, stran vržen denar...
Samo ne mi pa s takimi, da je bilo služenje vojaškega roka v času juge bilo za brez veze.
To lahko trdijo samo pussyji ala jello in podobni, ko še nič niso dali v življenju skos.
Med vzgojo šteje tudi to, da otrok odraste v samostojno osebo.
JA to mu je uspelo, ko je bil 12 mesecev sam, ne pa na maminih sisah. Upam, da se strinjamo da 18 letnik to že je. Pa pojma nimaš. Koliko imaš 18 letnikov doma? Kdor je bil kdaj v resnem športu se je to naučil že pred desetim letom, marsikateri pa že pred vstopom v šolo. Hahaha:bonk:
Da ti take ven meče, vse pove koliko je ura. :bonk:
Ma brez veze to razlagat, ker itak nikoli ne boste pokapirali. Vse se vidi, je dovolj dokazov kam vse pelje.
Vsi so najbolj pametni, ko sploh še nimajo svojih otrok ali pa so stari tam 5 let. Pridite nazaj, ko bodo 20+
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
ne, ne rabiš. Ampak to kar je gor Domek rekel, se je en pobč naučil zgolj v letu dni na enem mestu zastonj. Da se tudi na druge načine, ki pa zahtevajo starše ta prave, okolico ta pravo, dovolj denarja in en kup enega angažmaja in časa - vse to v pravi kombinaciji. Ergo v praksi ne deluje...čeprav se načeloma da. MIslim, ko se ozreš naokoli - se tebi zdi, da smo bolj ali manj uspešni kot družba, ko je vse staršem prepuščeno, da odločajo, vzgajajo in učijo vse po svoji pameti?

Če pogledaš kakšne Demz prbija se ti zdi, da mu je vojska kvečjemu škodovala. Lahko pa da bi bil drugače še večji moron.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Za tistih 7 mesecev, ki jih omenjaš: Ko bi ti jih upoštevali v pokojninsko dobo in ti zanje tudi plačali bi drugače razmišljal in tudi zapisal.
V še tako hudi preizkušnji, ki jo človek doživi odnese iz nje tudi nekaj dobrega (pustimo na strani travmatske strese). Ja narava je pač taka, da nismo ustvarjeni za mehurček, kar nam je maternica nedvomno bila saj bi sicer lepo ostali v njej.
Tistih 7 mesecev bi lahko delal, ker sem imel zaposlitev, moral pa sem se v dežu in mrazu se igrati neke vojake. Čistiti wc in sobe pa sem znal že prej, prav tako šivati.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.147
3.081
113
Tistih 7 mesecev bi lahko delal, ker sem imel zaposlitev, moral pa sem se v dežu in mrazu se igrati neke vojake. Čistiti wc in sobe pa sem znal že prej, prav tako šivati.
Jaz sem se pa neprostovoljno udeležil enega letnika življenjske univerze in ga celo izdelal. Narod mi je bil pa hvaležen, ker sem mu služil.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja v SLO vojski sem služil. Ja v JLA so bili pravi dedi v SLO pa taborniki. Tako težko vam je bilo v JLA pa bi vseeno radi mladino v vojsko dali.
To ste prišli ven še večji pussyji kot ste bili.
Pa kdor mi že piše na ZS naj se vsaj predstavi! Pa naj mi pove kaj je bilo zbrisano? A resnica boli. Sedaj pa že cenzura.
Tud tolk si nesposoben, da se ne znaš predstavit in povedat kaj si zbrisal.
To je pa vzgoja brez JLA :valjamse:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Mislim, da si kot država ne moremo privoščit 6 ali več mesečne vzgojne inštitucije za mlade moške. To je enostavno predrago in nisem zato.
Še zmeraj pa je za del populacije smiselno, da se nauči za vsak slučaj ravnati z nekaterimi vrstami orožja in/ali veščin zaščite prebivalstva in premoženja v primeru naravnih nesreč in drugih izrednih razmer. Če se ne igramo vzgoje, ni treba, da to traja pol leta temveč samo intenziven mesec ali dva.
Računati nato, da bo od sedaj naprej pri nas zmeraj mir, pa je hudičevo velika iluzija. Ko smo mi šli v vojsko, smo tudi mislili, da je Evropa stabilna, čez par let pa je ravno pri nas pokalo. Na našem območju je bilo zadnje dolgo mirno obdobje za časa Avstrije. Rabimo še nekaj desetletij, da ta rekord v zadnjih 200 letih presežemo.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
V vojski se pa res ne naučiš nobene samostojnosti. Saj vas oblečejo, trikrat na dan nahranijo, vam za vsako sekundo ukažejo, kje morate biti, kaj morate narediti in kako. Skratka, življenje po komandi, kjer imaš več ali manj vse na pladnju. Prava šola je dejansko samostojno življenje, ko si moraš urediti bivališče, si najti službo, si izboriti svoje mesto pod soncem zase in po možnosti še za svoj podmladek. Vojska je pranje možganov, poleg tega pa večinoma predstavlja še zastarel šovinistični koncept, ki zagovarja, da so ženske doma, moški pa služijo svoji domovini v vojski.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jello

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Sem že napisal, da sem služil sebi in ne v vojski. :evil: Zdaj pa služim srbskim gospodarjem v enem podjetju, ki je del balkanskega konglomerata. :valjamse:
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
To ste prišli ven še večji pussyji kot ste bili.
Pa kdor mi že piše na ZS naj se vsaj predstavi! Pa naj mi pove kaj je bilo zbrisano? A resnica boli. Sedaj pa že cenzura.
Tud tolk si nesposoben, da se ne znaš predstavit in povedat kaj si zbrisal.
To je pa vzgoja brez JLA :valjamse:
Oprosti, da nisem sarkazem napisal. Vsaka starejša generacija pravi, kako je pri njih bilo težko, zdaj pa je dosti lažje. Meni je vseeno če ste morali v JLA kristosove muke trpet, v SLO vojski pa smo na počitnicah bili, za moje pojme je oboje bilo izguba časa.
Ne vem kdo ti na ZS piše jaz sigurno ne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Jaz sem mu pisal...ne ravno po ZS....ampak mal mu dogaja od te silne JNA...zgleda so mu tam tud mozak mal spral al... Al... Llllll :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Bil je v žepu okol Bihaća.....take žepe si imel še najman okol Srebrenice...Sarajeva....pa še kje okol večjih mest so bli...

In ja imel si rove ko v srednjem veku....sem bil na Jahorini tako v srbskem kot od branilcev....
Vsak podzemni bunker ima vstopni rov. Torej na vsakem bojiscu je lahko bil rov. Lahko si tudi srecal nekoga ki je dejansko eno leto iz tega rova nazigal.

ne mores pa na podlagi tega bedarij naprej sirit kako so dobili po eno pusko na rov in vsak 5 nabojev. Pol so se pa se usklajevali itd... pehotnega orozja je bilo na vseh straneh precej, ce ne drugo so bosnjaki v startu z lovskim orozjem pokrivali manjko. Kasneje ko so arabske drzave zacele s financno pomocjo pa sploh ni bilo vec tezav.
Sicer pa je izkusnja enega od veteranov npr taka, da folk ki je streljal iz rova (torej iz zaklona) da je v 90% streljal na slepo, torej sam da je ropotalo. Pa na podlagi tega ne morem zdej napisat da so v balkanskih vojnah v 90% streljali na slepo.
Tko da ne zgodb onrovih pa usklajenem streljanju. Ker ce tvoja zgodba drzi, so glih 5x usklajeno ustrelili potem je pa vsem nabojev zmanjkalo.