Sluzenje vojaskega roka

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Smiselno bi bilo, da se današnjo mladino (pa malo manj mlade, tam do 32 leta) pošlje na neko osnovno vojaško usposabljanje. Da dec zna prijet puško v roke in da se naučijo ostalih zadev, kar jim je sedaj onemogočeno.

Da bi pa bila vojska (ali pač usposabljanje) nekaj, kar bi naredilo iz mladine neke osebnosti, je pa sfaljeno..škoda časa in denarja.
Že v preteklih časih so bili problemi in z naborniki in rezervisti, tako, da po tej plati kakšnih uspehov ne bi bilo pričakovati.

se strinjam. .
konec koncev bi tuli lahko bil nekje v sr šoli predmet obramba in zaščita, pa nekaj praktičnega usposabljanja ( orientacija, prva pomoč, streljanje... ) ne bi nobenemu škodilo
včasih so imeli študentje en mesec ali nekaj v tem stilu vojaških vaj . tudi ne bi nobenemu škodilo kak mesec ali dva preživetja v šotoru brez telefona, neta, wc.ja...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj ne da jim take stvari ne bi mogli že starši naštimat v mladih letih... ampak ne.. dajmo prevaliti vzgojo na druge in potem pizdakati, ko se bo tamal prtožil.
Samo poglej kak jok in stok v drugi temi, ker je en drug dal eno vzgojno tamalemu.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
kakšno vzgojo prevalit na druge??? Sej se ne gre zato.
Nobeden nobenga ne bi vzgajal. To so izgovori.
Naj bi se šlo zato, da mulci vidijo tudi drugo plat življenja, kjer jim je v krogu staršev zagotovljeno vse in so v centru pozornosti. Naj vidijo, da je še svet izven družine, šole, žurk.....itd. Da v lajfu lahko doma se upiraš, pa še zmeraj dosežež vsaj delež.
Da komunikacija poteka z besedami, ne pa preko vseh teh socialnih omrežij sms-jev ....itd. Naj poskusijo živeti v neki skupnosti ljudi, ki jih niso sami izbrali ampak jim jih je prineslo življenje. Veliko stvari, ki se dogajajo v vojski, se zgodijo tudi v civilnem življenju. Prej ali slej. Hudo je, ko se mladci odločijo za skrajne meje in sežejo po svojem telesu, ker jim je nemogoče zdržati nekje izven varnega kroga staršev.
Ja, res pa je, kot je že nekdo napisal, da bi bilo treba tudi za starše pripraviti tečaj in jim objasniti oz vbiti v glavo, da je sinek dovolj star, da ni potrebe po klicanju vsaki dan, ali je lačen, ali ga zebe, ali so prijazni do njega....itd itd.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
kakšno vzgojo prevalit na druge??? Sej se ne gre zato.
Nobeden nobenga ne bi vzgajal. To so izgovori.
Naj bi se šlo zato, da mulci vidijo tudi drugo plat življenja, kjer jim je v krogu staršev zagotovljeno vse in so v centru pozornosti. Naj vidijo, da je še svet izven družine, šole, žurk.....itd. Da v lajfu lahko doma se upiraš, pa še zmeraj dosežež vsaj delež.
Da komunikacija poteka z besedami, ne pa preko vseh teh socialnih omrežij sms-jev ....itd. Naj poskusijo živeti v neki skupnosti ljudi, ki jih niso sami izbrali ampak jim jih je prineslo življenje. Veliko stvari, ki se dogajajo v vojski, se zgodijo tudi v civilnem življenju. Prej ali slej. Hudo je, ko se mladci odločijo za skrajne meje in sežejo po svojem telesu, ker jim je nemogoče zdržati nekje izven varnega kroga staršev.
Ja, res pa je, kot je že nekdo napisal, da bi bilo treba tudi za starše pripraviti tečaj in jim objasniti oz vbiti v glavo, da je sinek dovolj star, da ni potrebe po klicanju vsaki dan, ali je lačen, ali ga zebe, ali so prijazni do njega....itd itd.

Spreminjaje "otroskih navad" je vzgoja.... Ce ti svojega otroka posljes nekam da spremeni navade "prevalis" svojo odgovornost (za vzgojo) na druge. Otroci so v teh letih ze formirane osebnosti in sprejeli karkoli so ze sprejeli. Ce se ze mislis it take spase potem bos potreboval strokovnjake za odpravo raznih vedenjskih motenj. Pa veliko casa in denarja... Pa tudi v tem primeru je verjenost za uspesen zakljucek skoraj enaka 0.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
@lanos, tocn tko, noben ne govori o oblikovanju osebnosti (nekateri ocitno ne preberejo vsega).
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
@lanos, tocn tko, noben ne govori o oblikovanju osebnosti (nekateri ocitno ne preberejo vsega).

Vedenjski vzorci so odraz osebnosti.... Ce zelis spremeniti vedenske vzorec bos preoblikoval osebnost. Osebnost se oblikuje v zgodnji mladosti, spremebe naceloma niso mogoce. Terapije sicer obstajajo ampak presegajo to debato...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Mi bomo mladino nagnali v gozdove za "2 leti" (mimogrede, urjenje bo precej omejeno, ker eno uro po sončnem zahodu se bo usposabljanje nehalo zaradi zahtev neke druge zakonodaje), potem pa nas bo nekdo napadel kibernetsko in z droni...
Ali se nobenemu ne zdi, da se nekega življenja z drugimi naučiš, ko si denimo v srednji šoli s 30 primerki v razredu? Ali kdo resno misli, da se bo kako leto starejši kakega novega funkcioniranja v odnosih naučil, če bo v neki drugi prisilni sredini? Sumim, da tisti, ki imajo take ideje, preveč gledajo razne big brother oddaje.
Maksimalno 6 tednov urjenja, pa imamo možnega vojaka. Vse ostalo je metanje denarja skozi okno.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Drgač se pa ne sekirat, imamo stari borci do 60 leta obvezo..
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
@lanos, tocn tko, noben ne govori o oblikovanju osebnosti (nekateri ocitno ne preberejo vsega).

Vedenjski vzorci so odraz osebnosti.... Ce zelis spremeniti vedenske vzorec bos preoblikoval osebnost. Osebnost se oblikuje v zgodnji mladosti, spremebe naceloma niso mogoce. Terapije sicer obstajajo ampak presegajo to debato...
easy.... a si ti že videl otroka v zgodnji mladosti in mladeniča pri 19-20??? A si ti te leta preskočil, al si bil že pri svoje rani mladosti izoblikovana osebnost, kakršna si sedaj???
sam vprašam
grims-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:

Maksimalno 6 tednov urjenja, pa imamo možnega vojaka. Vse ostalo je metanje denarja skozi okno.
@Pepe..... če rabiš vojaka, se po 6 tednih z njim ne boš kaj velik opomogel. aha... pa v teh 6 tednih so vsaki vikend doma... v petek po kosilu domov, pa v ponedeljek do kosila nazaj..... ja... res ... stran vržen denar.
Še enkrat napišem. Vzemimo to, kakor neka "praksa" kako mladci funkcijonirajo izven varnega družinskega gnezda obloženega z bombončki. Kjer so (če že omenjate neko vzgojo) starši super moderno vzgojili svoje mladičke. Če bi pa šel za nekaj mesecev mal v drugačno okolje,kjer bi živeli brez socialnih omrežij vsak trenutek, mobitelov vsak trenutek, z nekim vsesplošnim redom in disiplino bi pa po mojem mišljenju prej infarkte doživljali starši teh mladcev.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
@lanos, tocn tko, noben ne govori o oblikovanju osebnosti (nekateri ocitno ne preberejo vsega).

Vedenjski vzorci so odraz osebnosti.... Ce zelis spremeniti vedenske vzorec bos preoblikoval osebnost. Osebnost se oblikuje v zgodnji mladosti, spremebe naceloma niso mogoce. Terapije sicer obstajajo ampak presegajo to debato...
easy.... a si ti že videl otroka v zgodnji mladosti in mladeniča pri 19-20??? A si ti te leta preskočil, al si bil že pri svoje rani mladosti izoblikovana osebnost, kakršna si sedaj???
sam vprašam
grims-1.gif

KLIK

oseba v letih za vojsko je ze formirana osebnost
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ksz

Služenje vojaščine ima vzgojni smisel. Slovenci imamo že po defoltu problem z avtoriteto, zato našim mladcem ne bi prav nič škodilo malce skupinskega dela v podrejenem položaju. Problem je, ko je danes vsakemu avtomatsko dovoljeno z lastno kosmato bučo pametovati - pa vendar je življenje daleč od tega. Naj bo vojaška enota, naj bo posadka na ladji, ali pa delovna ekipa v službi - vsepovsod je lahko samo eden vodilni, podrejeni morajo pa brez jezikanja in zabavljanja ubogati in zadevo izvršiti.

E - to pa naredi klasično služenje vojaščine
smile-1.gif


Pa še sledeče, zadeva bi obvezno morala biti priznana v delovno dobo z vsemi zavarovanji in prispevki, saj je to služba narodu!
Tudi za nazaj, torej veteranom!

Še nekaj: tu ni nikakršnega govora o otrocih, po 18. letu so odrasli in polnoletni ljudje, ki jih je treba po najučinkovitejši poti postaviti v življenje. Služenje vojaščine je prastar in preverjeno učinkovit način. Če pa država ne ve, kaj bi potem z usposobljenimi in šolanimi ljudmi, je pa zelo drug problem.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
nočeš odgovorit. Le zakaj??
Lej... se bom pa jaz mal psihiatra s teboj igral. Če si že pomešal temo o vzgoji, osebnostih in vojski.
Če je kater podatek netočen, me popravi. Ampak podatek, ne pa dejstva.
Kolk je znano iz tega foruma, si ti iz Bosne. Zdaj si v Sloveniji. Prišel si, ker se je v tvojih rodnih krajih dogajala balkanska morija.
Imaš Slovensko državljanstvo. Se šolaš, ali delaš.... v glavnem živiš v Sloveniji. Pišeš kr dobro v Slovenskem jeziku.
In zdaj si ti tako proti nekemu služenju državi, ker se ti kot Bosancu zdi neumno služiti neki domovini, ki ni tvoja. Tvoja je dokler jo rabiš, ko je ne rabiš, se pa na vse načine (sicer neuspešno) zagovarjaš z neko psihologijo otrok in mladostnikov, da je vse brez veze, da je predrago...itd itd. Bojiš se, da bi moral ti, ali tvoji otroci ali tvoji "zemljaci", ki ste se ali so se ustalili tukaj nekaj tej naši/vaši domovini dati. Kolk mi je znano si velik zagovornik priseljevanja migrantov oz. beguncev. Torej ti, ki nebi nič naredil za Slovenijo, bi pa še pripeljal tisoče migrantov/beguncev. Kolk mi je znano si pojasnjeval tudi, kako dobro je funkcionirala JNA.
In ti zdaj "lupetaš" o tem, kaj se Sloveniji splača in kaj ne. Iščeš izgovore v vsem drugem, samo priznati nočeš, da si Bosanc (ne mislim žaljivo), ki ne bi služil Sloveniji v katero si lahko prišel ko si se umaknil pred vojno, bi pa še pripeljal nekaj tisoč tebi ljubih.
Ni pošteno od tebe!
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
nočeš odgovorit. Le zakaj??
Lej... se bom pa jaz mal psihiatra s teboj igral. Če si že pomešal temo o vzgoji, osebnostih in vojski.
Če je kater podatek netočen, me popravi. Ampak podatek, ne pa dejstva.
Kolk je znano iz tega foruma, si ti iz Bosne. Zdaj si v Sloveniji. Prišel si, ker se je v tvojih rodnih krajih dogajala balkanska morija.
Imaš Slovensko državljanstvo. Se šolaš, ali delaš.... v glavnem živiš v Sloveniji. Pišeš kr dobro v Slovenskem jeziku.
In zdaj si ti tako proti nekemu služenju državi, ker se ti kot Bosancu zdi neumno služiti neki domovini, ki ni tvoja. Tvoja je dokler jo rabiš, ko je ne rabiš, se pa na vse načine (sicer neuspešno) zagovarjaš z neko psihologijo otrok in mladostnikov, da je vse brez veze, da je predrago...itd itd. Bojiš se, da bi moral ti, ali tvoji otroci ali tvoji "zemljaci", ki ste se ali so se ustalili tukaj nekaj tej naši/vaši domovini dati. Kolk mi je znano si velik zagovornik priseljevanja migrantov oz. beguncev. Torej ti, ki nebi nič naredil za Slovenijo, bi pa še pripeljal tisoče migrantov/beguncev. Kolk mi je znano si pojasnjeval tudi, kako dobro je funkcionirala JNA.
In ti zdaj "lupetaš" o tem, kaj se Sloveniji splača in kaj ne. Iščeš izgovore v vsem drugem, samo priznati nočeš, da si Bosanc (ne mislim žaljivo), ki ne bi služil Sloveniji v katero si lahko prišel ko si se umaknil pred vojno, bi pa še pripeljal nekaj tisoč tebi ljubih.
Ni pošteno od tebe!

Uporaba vojske ali podobnih prijemov za preoblikovanje mladostnikov je debilizem. Vedno in povsod. In je tudi bolj ali manj povsod ukinjena. Tudi v moji maticni domovini. Tudi tam je to debilizem. Zivimo v drugem casu... V mojem casu ti je profesor bp vrgel kredo v glavo. Danes ga pogleda napacno pa dobi na glavo odvetnike. Danes ima dober del fizicne in vedenjske motnje ze iz OS. Ti bi vse popravil "onako usput" kajnede... Starsi komaj obvladajo enega ali dva svoja.... Ti bi pa nekomu podatknil 15-20 problematicnih.
bonk.gif


O razvoju osebnosti in podobnih zadeva je pa ze ogromno zapisanega. Uporabi Google.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Služenje vojaščine ima vzgojni smisel. Slovenci imamo že po defoltu problem z avtoriteto, zato našim mladcem ne bi prav nič škodilo malce skupinskega dela v podrejenem položaju. Problem je, ko je danes vsakemu avtomatsko dovoljeno z lastno kosmato bučo pametovati - pa vendar je življenje daleč od tega. Naj bo vojaška enota, naj bo posadka na ladji, ali pa delovna ekipa v službi - vsepovsod je lahko samo eden vodilni, podrejeni morajo pa brez jezikanja in zabavljanja ubogati in zadevo izvršiti.
Ne bo šlo, ker danes že od malih nog folk bere predpise in že ko sem jaz hodil v SV, so se poveljniki držali za glave in jokali, kako vsi nabijajo o pravicah, dolžnosti pa ne jebejo. Folk ni več iz kamene dobe, da bi se pustil vsakemu bedaku komandirat. Sploh ko si poslušal, kako je tvoj poveljnik pred to službo barve prodajal v trgovini.
Vzgojni učinek: Ničelen oziroma negativen. Super se naučiš svoje pravice, greš do zdravnice in te oprosti vseh fizičnih aktivnosti, ker si mal pojamral.

Citat:
Uporabnik Demz pravi:
E - to pa naredi klasično služenje vojaščine
smile-1.gif
Kaj pa naj bi počela? Dandanes rabiš neko potrdilce, certifikat, dovoljenje za praktično vsak drek. Zdaj naj gre pa trop mestnih srajc v poledenelo gmajno sekat drevesa, kar še orenk usposobljeni delajo zelo previdno? Sanjaš.

Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pa še sledeče, zadeva bi obvezno morala biti priznana v delovno dobo z vsemi zavarovanji in prispevki, saj je to služba narodu!
Tudi za nazaj, torej veteranom!
Ja seveda, vojaki vlečejo minimalca, hodijo okoli razcapani, ti bi pa še nabil stroške. Edino če začnejo vpadati kot nekoč Turki v sosednje države in ropati.

Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Še nekaj: tu ni nikakršnega govora o otrocih, po 18. letu so odrasli in polnoletni ljudje, ki jih je treba po najučinkovitejši poti postaviti v življenje. Služenje vojaščine je prastar in preverjeno učinkovit način. Če pa država ne ve, kaj bi potem z usposobljenimi in šolanimi ljudmi, je pa zelo drug problem.
Služenje vojaščine je prastar in zastarel način. Včasih so dobili noter ljudi, ki so kaj znali. Kmečke fante ki so znali posekati drevo in izkopati jarek. Danes si z 90% folka nimaš kaj pomagati, če ima še 5 diplom je pa sploh neuporaben, ker rabijo bedake.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
nočeš odgovorit. Le zakaj??
Lej... se bom pa jaz mal psihiatra s teboj igral. Če si že pomešal temo o vzgoji, osebnostih in vojski.
Če je kater podatek netočen, me popravi. Ampak podatek, ne pa dejstva.
Kolk je znano iz tega foruma, si ti iz Bosne. Zdaj si v Sloveniji. Prišel si, ker se je v tvojih rodnih krajih dogajala balkanska morija.
Imaš Slovensko državljanstvo. Se šolaš, ali delaš.... v glavnem živiš v Sloveniji. Pišeš kr dobro v Slovenskem jeziku.
In zdaj si ti tako proti nekemu služenju državi, ker se ti kot Bosancu zdi neumno služiti neki domovini, ki ni tvoja. Tvoja je dokler jo rabiš, ko je ne rabiš, se pa na vse načine (sicer neuspešno) zagovarjaš z neko psihologijo otrok in mladostnikov, da je vse brez veze, da je predrago...itd itd. Bojiš se, da bi moral ti, ali tvoji otroci ali tvoji "zemljaci", ki ste se ali so se ustalili tukaj nekaj tej naši/vaši domovini dati. Kolk mi je znano si velik zagovornik priseljevanja migrantov oz. beguncev. Torej ti, ki nebi nič naredil za Slovenijo, bi pa še pripeljal tisoče migrantov/beguncev. Kolk mi je znano si pojasnjeval tudi, kako dobro je funkcionirala JNA.
In ti zdaj "lupetaš" o tem, kaj se Sloveniji splača in kaj ne. Iščeš izgovore v vsem drugem, samo priznati nočeš, da si Bosanc (ne mislim žaljivo), ki ne bi služil Sloveniji v katero si lahko prišel ko si se umaknil pred vojno, bi pa še pripeljal nekaj tisoč tebi ljubih.
Ni pošteno od tebe!

Uporaba vojske ali podobnih prijemov za preoblikovanje mladostnikov je debilizem. Vedno in povsod. In je tudi bolj ali manj povsod ukinjena. Tudi v moji maticni domovini. Tudi tam je to debilizem. Zivimo v drugem casu... V mojem casu ti je profesor bp vrgel kredo v glavo. Danes ga pogleda napacno pa dobi na glavo odvetnike. Danes ima dober del fizicne in vedenjske motnje ze iz OS. Ti bi vse popravil "onako usput" kajnede... Starsi komaj obvladajo enega ali dva svoja.... Ti bi pa nekomu podatknil 15-20 problematicnih.
bonk.gif


O razvoju osebnosti in podobnih zadeva je pa ze ogromno zapisanega. Uporabi Google.
Sereš!!!
Jaz ne bi nobenga nikomur podtaknil. Lažeš? Kdo bi kaj popravljal usput?? Ne izmišljuj se, ampak beri. Kje piše in kdo je napisal razen tebe, da bi vojska preoblikovala mladostnike? Izmišljuješ si. Či že pišeš dobro v Slovenskem jeziko, očitno bereš zelo slabo.
Bo najboljše, da ti zadeve rešuješ v svoji matični domovini, kjer praviš da imate tud probleme. Le zakaj vztrajaš v državi, kjer kot pišeš ima dobršen del otrok vedenjske motnje. Nočemo naseljevati tvojih tebi ljubih....itd.
Lej...... v prvi vrsti bi bilo treba v vojsko poslati takšne, kot si ti in jim vsaki dan prek razglasa vrteti Avsenike, pa Slake.... še kakšne slovenske narodne napeve. Pol pa ti delaj svojo državo v tuji državi!!!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:.. pa v teh 6 tednih so vsaki vikend doma... v petek po kosilu domov, pa v ponedeljek do kosila nazaj..... ja... res ... stran vržen denar.
Ne vem, zakaj ti ideja, da bi med urjenjem obstajal kakršen koli izhod. Ni nobenega razloga, da v času urjenja obstaja kakršen koli stik z zunanjim svetom. 42 dni, ko ni ne petka ne svetka. To je več kot dovolj, če je program dober in če ga starešine vzdržijo.
V tej temi sem narobe napisal, da imajo marinci 6 tednov bazično urjenje. Sem poguglal in je 12 tednov. Ko je bil od kolega sin tam, so se poslovili pred nekimi famoznimi vrati in čez 12 tednov so se spet videli.