Sluzenje vojaskega roka

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
@Numy, to je drug problem o čem ti pišeš. Je pa res, da takšni problemi ne bi smel obstajat. To je pa že politika nesposobnih političnih veljakov, ki tudi ne vedo za dolžnosti. Še najmanj za svoje.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
nočeš odgovorit. Le zakaj??
Lej... se bom pa jaz mal psihiatra s teboj igral. Če si že pomešal temo o vzgoji, osebnostih in vojski.
Če je kater podatek netočen, me popravi. Ampak podatek, ne pa dejstva.
Kolk je znano iz tega foruma, si ti iz Bosne. Zdaj si v Sloveniji. Prišel si, ker se je v tvojih rodnih krajih dogajala balkanska morija.
Imaš Slovensko državljanstvo. Se šolaš, ali delaš.... v glavnem živiš v Sloveniji. Pišeš kr dobro v Slovenskem jeziku.
In zdaj si ti tako proti nekemu služenju državi, ker se ti kot Bosancu zdi neumno služiti neki domovini, ki ni tvoja. Tvoja je dokler jo rabiš, ko je ne rabiš, se pa na vse načine (sicer neuspešno) zagovarjaš z neko psihologijo otrok in mladostnikov, da je vse brez veze, da je predrago...itd itd. Bojiš se, da bi moral ti, ali tvoji otroci ali tvoji "zemljaci", ki ste se ali so se ustalili tukaj nekaj tej naši/vaši domovini dati. Kolk mi je znano si velik zagovornik priseljevanja migrantov oz. beguncev. Torej ti, ki nebi nič naredil za Slovenijo, bi pa še pripeljal tisoče migrantov/beguncev. Kolk mi je znano si pojasnjeval tudi, kako dobro je funkcionirala JNA.
In ti zdaj "lupetaš" o tem, kaj se Sloveniji splača in kaj ne. Iščeš izgovore v vsem drugem, samo priznati nočeš, da si Bosanc (ne mislim žaljivo), ki ne bi služil Sloveniji v katero si lahko prišel ko si se umaknil pred vojno, bi pa še pripeljal nekaj tisoč tebi ljubih.
Ni pošteno od tebe!

Uporaba vojske ali podobnih prijemov za preoblikovanje mladostnikov je debilizem. Vedno in povsod. In je tudi bolj ali manj povsod ukinjena. Tudi v moji maticni domovini. Tudi tam je to debilizem. Zivimo v drugem casu... V mojem casu ti je profesor bp vrgel kredo v glavo. Danes ga pogleda napacno pa dobi na glavo odvetnike. Danes ima dober del fizicne in vedenjske motnje ze iz OS. Ti bi vse popravil "onako usput" kajnede... Starsi komaj obvladajo enega ali dva svoja.... Ti bi pa nekomu podatknil 15-20 problematicnih.
bonk.gif


O razvoju osebnosti in podobnih zadeva je pa ze ogromno zapisanega. Uporabi Google.
Sereš!!!
Jaz ne bi nobenga nikomur podtaknil. Lažeš? Kdo bi kaj popravljal usput?? Ne izmišljuj se, ampak beri. Kje piše in kdo je napisal razen tebe, da bi vojska preoblikovala mladostnike? Izmišljuješ si. Či že pišeš dobro v Slovenskem jeziko, očitno bereš zelo slabo.
Bo najboljše, da ti zadeve rešuješ v svoji matični domovini, kjer praviš da imate tud probleme. Le zakaj vztrajaš v državi, kjer kot pišeš ima dobršen del otrok vedenjske motnje. Nočemo naseljevati tvojih tebi ljubih....itd.
Lej...... v prvi vrsti bi bilo treba v vojsko poslati takšne, kot si ti in jim vsaki dan prek razglasa vrteti Avsenike, pa Slake.... še kakšne slovenske narodne napeve. Pol pa ti delaj svojo državo v tuji državi!!!

In kaj bodo delali v vojski? Nabiral gobe? Tam naj bi se naucili oh in sploh vescin, kako postati oh in sploh.... Skratka spremenil bi njihovo vedenje. Stekas? Ce to sve stima pol naceloma nimajo tam kaj poceti, sploh pa ne daljse mesece.... Patriotizem ni stvar Avsenikov, zastave ali himne. Pa tudi priuciti se ne da. Na tak nacin lahko zganjas kvecjemu nacionalizem, tega je pa ze tako prevec.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:.. pa v teh 6 tednih so vsaki vikend doma... v petek po kosilu domov, pa v ponedeljek do kosila nazaj..... ja... res ... stran vržen denar.
Ne vem, zakaj ti ideja, da bi med urjenjem obstajal kakršen koli izhod. Ni nobenega razloga, da v času urjenja obstaja kakršen koli stik z zunanjim svetom. 42 dni, ko ni ne petka ne svetka. To je več kot dovolj, če je program dober in če ga starešine vzdržijo.
V tej temi sem narobe napisal, da imajo marinci 6 tednov bazično urjenje. Sem poguglal in je 12 tednov. Ko je bil od kolega sin tam, so se poslovili pred nekimi famoznimi vrati in čez 12 tednov so se spet videli.
Ni to moja ideja. Pač mladci so hodili vsak vikend domov, pa so nekateri še jokali.
Kako se marinci usposabljajo ne vem. Ne moremo pa primerjati našega rednega služenja z njimi. Oni so verjetno že preživeli kje v kasarnah nekaj mesecev, dokler so prišli do nekega boljšega urjenja. Pa tudi marinci so poklicni vojaki. Mi govorimo o nekem osnovnem usposabljanju, ki spet naj ne bi bilo strogo vse vojaško.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sereš!!
Se pa strinjam, da se te ne da priučiti. Pač trollaš svoje fore, ki tebi pašejo....
uf-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
>>Ne bo šlo, ker danes že od malih nog folk bere predpise in že ko sem jaz hodil v SV, so se poveljniki držali za glave in jokali, kako vsi nabijajo o pravicah, dolžnosti pa ne jebejo. Folk ni več iz kamene dobe, da bi se pustil vsakemu bedaku komandirat. Sploh ko si poslušal, kako je tvoj poveljnik pred to službo barve prodajal v trgovini.
Vzgojni učinek: Ničelen oziroma negativen. Super se naučiš svoje pravice, greš do zdravnice in te oprosti vseh fizičnih aktivnosti, ker si mal pojamral. >>

Malo razloži tole ..to se tebi zdi pravilno ali kako?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.096
113
Jebesh ljubav prema domovini v kateri živiš. Saj ji nisi nič dolžan.Je pa v vsakem primeru ona tebi sicer je hinavka.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
>>Ne bo šlo, ker danes že od malih nog folk bere predpise in že ko sem jaz hodil v SV, so se poveljniki držali za glave in jokali, kako vsi nabijajo o pravicah, dolžnosti pa ne jebejo. Folk ni več iz kamene dobe, da bi se pustil vsakemu bedaku komandirat. Sploh ko si poslušal, kako je tvoj poveljnik pred to službo barve prodajal v trgovini.
Vzgojni učinek: Ničelen oziroma negativen. Super se naučiš svoje pravice, greš do zdravnice in te oprosti vseh fizičnih aktivnosti, ker si mal pojamral. >>

Malo razloži tole ..to se tebi zdi pravilno ali kako?
To je realnost.

Zdaj mulariji že od vrtca naprej vbijajo v glavo razne pravice. Oči ti ne sme vzeti telefončka, ne smejo te starši silit delat, imaš te in one pravice, mami leti v šolo če dobiš štirko, učiteljica je brez službe če koga napizdi...

...zdaj naj gredo pa v vojsko. Kjer naj bi bila miselnost 180 stopinj drugačna. A res kdo misli, da bodo ti mladci tekali okoli kot dresirani psi?

Jaz sem bil v tej 'vojski'. Kmalu po osamosvojitvi, kjer smo v šolah še imeli neko spoštovanje, pa je bilo že vse skup za en jebeštrga.
Danes bi tile naborniki komandirali poveljnike, če kaj ne bi bilo ok, bi pa oči in mami pritekla se kregat v kasarno, zadaj pa odvetnik.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj mulariji že od vrtca naprej vbijajo v glavo razne pravice. Oči ti ne sme vzeti telefončka, ne smejo te starši silit delat, imaš te in one pravice, mami leti v šolo če dobiš štirko, učiteljica je brez službe če koga napizdi...

...zdaj naj gredo pa v vojsko. Kjer naj bi bila miselnost 180 stopinj drugačna. A res kdo misli, da bodo ti mladci tekali okoli kot dresirani psi?

Jaz sem bil v tej 'vojski'. Kmalu po osamosvojitvi, kjer smo v šolah še imeli neko spoštovanje, pa je bilo že vse skup za en jebeštrga.
Danes bi tile naborniki komandirali poveljnike, če kaj ne bi bilo ok, bi pa oči in mami pritekla se kregat v kasarno, zadaj pa odvetnik.

...kaj pa se bo zgodilo ko tak mulc pride v službo in ima "za=banega" šefa? Bo govoril kakšne pravice ima? Bo revež cel življenje ob mamici visel ker se ne zna prilagodit nobenemu?

btw: A ni bilo malo prej govor o tem da vrtec in pa šola ne vzgajajo? Zdej se pa piše da jim vbijajo v glavo pravice... A ni to vzgoja?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lanos, dejansko hočeš sprminjat "mladino" ti in ostali, ki imate enake ideje o vojaščini.kako bo to naredilo "može"... ja pa jade...
alhkoholičar, napisal sem že nekajkrat, da se ne gre za spreminjanje mladine. In nobeden ni o tem pisal. Ti pa easy, pa še kr to nekje prebereta.
uf-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj mulariji že od vrtca naprej vbijajo v glavo razne pravice. Oči ti ne sme vzeti telefončka, ne smejo te starši silit delat, imaš te in one pravice, mami leti v šolo če dobiš štirko, učiteljica je brez službe če koga napizdi...

...zdaj naj gredo pa v vojsko. Kjer naj bi bila miselnost 180 stopinj drugačna. A res kdo misli, da bodo ti mladci tekali okoli kot dresirani psi?

Jaz sem bil v tej 'vojski'. Kmalu po osamosvojitvi, kjer smo v šolah še imeli neko spoštovanje, pa je bilo že vse skup za en jebeštrga.
Danes bi tile naborniki komandirali poveljnike, če kaj ne bi bilo ok, bi pa oči in mami pritekla se kregat v kasarno, zadaj pa odvetnik.

...kaj pa se bo zgodilo ko tak mulc pride v službo in ima "za=banega" šefa? Bo govoril kakšne pravice ima? Bo revež cel življenje ob mamici visel ker se ne zna prilagodit nobenemu?

btw: A ni bilo malo prej govor o tem da vrtec in pa šola ne vzgajajo? Zdej se pa piše da jim vbijajo v glavo pravice... A ni to vzgoja?

V sluzbi dobis odpoved. Odpovedi vojski naceloma ni. Ce pa uvedes odpoved tudi tam bo 99% ljudi dobilo odpoved. Dosegel si kaj?
V vrtcu in OS se otroka se da priblizno usmeriti (odvisno od starsev). Ko se projekt enkrat zavozi je to, to....
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lanos, dejansko hočeš sprminjat "mladino" ti in ostali, ki imate enake ideje o vojaščini.kako bo to naredilo "može"... ja pa jade...
alhkoholičar, napisal sem že nekajkrat, da se ne gre za spreminjanje mladine. In nobeden ni o tem pisal. Ti pa easy, pa še kr to nekje prebereta.
uf-1.gif

ne, ti govoris o spremembi obnasanja... to pa ni spreminjanje kajnede... in kaj tocno bi poceli v vojski? nabirali gobe? krampal? ce pa nima delovnih navad? stekas ti to?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lanos, dejansko hočeš sprminjat "mladino" ti in ostali, ki imate enake ideje o vojaščini.kako bo to naredilo "može"... ja pa jade...
alhkoholičar, napisal sem že nekajkrat, da se ne gre za spreminjanje mladine. In nobeden ni o tem pisal. Ti pa easy, pa še kr to nekje prebereta.
uf-1.gif

ne, ti govoris o spremembi obnasanja... to pa ni spreminjanje kajnede... in kaj tocno bi poceli v vojski? nabirali gobe? krampal? ce pa nima delovnih navad? stekas ti to?
dej ne seri pa ne nabijaj u 3PM.
Pa še LAŽEŠ!!!
Ti boš men moje besede prevajal.
stupid-1.gif

Če ne znaš brat po slovensko, je tvoj problem.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.096
113
Kdo pa je paravojske na področju bivše naše uril? Pa bile so učinkovite pri "pospravljanju" nasprotnega.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Vso mladino obvezno v vojsko za 2 leti po potrebi še več, take problematične pod strogi režim tak kot ga imajo specialne enote in potem bo mir.V šolo uvesti nazaj obramboslovje in obvezno usposabljanje po šoli za vse ki niso sposobni za vojsko.!
Vse ostalo je brezpredmetno, vendar je vprašanje kdo bo to financiral.
stupid-1.gif

starci, nenasitni politiki, pohlepni tajkuni delajo peezdarije, mladci pa bi naj za njih crkavali !? ti pa si res
stupid-1.gif

kdo je imel korist od recimo vojne v vietnamu ?
kdo ima korist od vojn na bližnjem vzhodu ?
zakaj so bile balkansje vojne in kdo je imel od tega korist ?
nobene današnje vojne se ne zmaga z orožjem
ti si lepo tvojo vojsko nekam vtakni. tisti, ki pa bi radi uvedli obvezno vojaščino pa pošljite svoje otroke na fronte.

Lepo je slišati tvoje mnenje vendarle tiste
stupid-1.gif
norce lahko daješ svojemu očetu in svojim otrokom.
Kot prvo; mladina je dandanes šolana ( in tudi ne ) in po šoli brez dela ter prepuščena sama sebi, eni se vdajo pijači drugi drogam tretji si iščejo delo.Večina mladih je NEPOUČENA z varovanjem REPUBLIKE SLOVENIJE ! Drži??
Kaj lahko v bodočnosti ob tej peščici vojakov in opreme ki jo imamo pričakujemo ?
Nič dobrega glede na krizo z azilanti in dogajanji po svetu.Ostanimo doma, služili smo vojsko JNA in imeli smo nekajdnevno vojno v kateri smo ali ste ali pa niste sodelovali. Govorim za mlade in zakaj niste sodelovali ???? Zato ker nimate znanja in ne orožja s katerim bi znali rokovati. Imeli smo teritorialno obrambo ki je bila zelo dobro organizirana in je vključevala vse tiste ki so končali vojaški rok ter bili vešči orožja, policija je doprinesla svoj delež pri vsem tem kar se je dogajalo. Torej smo nekoč davno imeli dobro strukturo za obrambo republike.
Imeli ! sedaj imamo peščico vojske z zastarelo opremo v katero se vključujejo mladi ki jim je nekaj mar do obrambe in s tem povezane domoljubnosti.Ti se trudijo da nekaj znanja odnesejo v življenje in se ob nekaj mesečnem usposabljanju vrnejo v družbo, ostala poklicna vojska se trudi da z tem kar ima nekako vzdržuje raven potreb za tem vidom obrambe.
na vojsko se še vedno da toliko da preživi, vladni aparat odnese večino!
Kdo je imel korist ::::..od vojn .....tovarne ki se ubadajo z izdelavo orožja in opreme za vojsko!
Korist od balkanskih vojn?? Vprašaj Miloševiča in njegove pristaše.
Mogoče Kučana in Janšo?
Vojna je zlo katero si nihče ne želi zato je potrebna vojska, zakaj nastanejo vojne in z njimi grozodejstva ?
Zato ker mladina in odrasla mladina in odrasli nimajo kaj delati vsi bi radi dobro živeli in preživeli!!
Sem še vedno za to da se ; zapisano v mojem citatu !!
Bilo bi manj tajkunov in lopovov bile bi večje plače in pokojnine bilo bi delo!! KAPIRAŠ?
Če ne si preberi še enkrat.
Nisem za vojno, sem za varovanje domovine, brez znanja uporabiti orožje in veščin bojevanja -smo tu kjer smo.
uf-1.gif

write.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem bil v vojski, pa nimam puške doma, kaj naj naredim, če kdo uleti? Slovenska vojska popoldne ne dela več, saj veš kako so državne službe.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.415
113
v lokalni ostariji
Retro, glede na to da ima is kar nekaj mladine med svojomi vrstami lahk zakpjucimo da se hitro priucis vojaskih vescin... Rusi med 2 ww niso glih ucil vojakov ampak ponvrst dal narod v bojno linijo...

Zdej ni dnara za kvalitetno izobrazevanje profi vojakov a pol pa kr bo municija itd za nabornikr?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Retro, glede na to da ima is kar nekaj mladine med svojomi vrstami lahk zakpjucimo da se hitro priucis vojaskih vescin... Rusi med 2 ww niso glih ucil vojakov ampak ponvrst dal narod v bojno linijo...

Zdej ni dnara za kvalitetno izobrazevanje profi vojakov a pol pa kr bo municija itd za nabornikr?

Vecina denarja namenjega vojski gre za place (cez 80%), za opremo denarja ze dolgo ni vec... Vojska je od 2010... Od nujnih cca 800mio letno dobi vojska slabih 400mio. Od teh 400mio gre dobrih 80% za place. Za opremo ostane bogatih 80mio € za komplet vojsko.

Za primerjavo, Madzari skromnih 950mio EUR