Slovenske ženske rabijo "zunanje izvajalce"

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
Mazzinjevo razmišljanje.

Kako je z raziskavo o spolnem turizmu v Jugoslaviji v začetku 70. let?

To sem delal za omenjeni roman z naslovom Funny, ki bo kmalu izšel pri založbi Goga.

S spolnim turizmom v nekdanji Jugoslaviji sem se začel ukvarjati, ko sem razmišljal o moških spolnih turistih na Tajskem. V teh relacijah je popolnoma jasno, za kaj gre. A drugače je v primeru ženskih spolnih turistk, ki odhajajo v Afriko, med njimi so tudi Slovenke. Pri tem gre pa za mistiko - oba se pretvarjata, da so prisotna romantika in čustva. Kakšne zgodbe vse lahko slišiš. A na koncu ženska enako plača in gre.

Zanimalo me je, zakaj je pri moških prisoten realizem, pri ženskah, ki si kupujejo spolni odnos, mogoče celo bližino, pa vsa ta mitologija. O tej temi sem govoril tudi z nekaj afriškimi moškimi, ki tudi sami tega ne razumejo kot prostitucijo, temveč kot potrditev njihove moškosti, saj ženska zaradi njih prepotuje na tisoče kilometrov.

Prav ta mit pa je povezan z Dalmacijo v 70. letih prejšnjega stoletja. Galebom (dalmatinskim ljubimcem, op. a.) se Skandinavke niso mogle upreti, zaradi njih so prišle tako daleč. Neverjetno mi je, kako smo si zgradili mitologijo o neuničljivih dalmatinskih ljubimcih, v resnici pa je šlo za spolni turizem.

https://siol.net/trendi/kultura/od-...-okuzila-vso-slovensko-druzbo-intervju-490939
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ma pošraufano že kar konkretno tudi vse kar je v radiju 20cm okoli surle. Tam nekje do pred 10 leti je bila še nekako simpatična če si odštel otročjost, zdaj je dizaster tudi po obnašanju. Sicer ne razumem ravno najbolje tega jamranja nad izgledom. A jo imate na koledarju v delavnici?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:cheer: Jaz sem vprašal za konkretno tisto knigarno Goga v NM.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tisto stekleno streho na odpiranje sem jim jaz delal. Je pa že kar dolgo tega ...
Bohemski klub. :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Sem na Travelu glih vidu ta njem veleum. No z njo tud Slovanski geni niso bli glih prjazni. Stara grda prekla. Že mlada je bla za na špajzo obesit za marmelado zaščitit, zdej pa.... Brrrr
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Včasih je bila simpatična. Je pa res, da je svoj imidž gradila na neki dekliškosti, nikoli pa se ni "znala postarati". Marsikatera gre prav simpatično skozi leta, MM pač ne. Tale nos tudi ni pomagal, kvečjemu nasprotno.

mojca-mavec_bigimage.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
ok ni tako slaba, deci vemo, da so zenske zjutraj brez makeupa in z namrscenimi lasmi najbolj sexi, te pa njena izjava spomni na veliko slovenskih gospodicen, ki iscejo princa na belem konju in potem pri 45 letih same s kupom mack po praznem stanovanju iscejo uteho v govorih svetlane makarovic.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Tako je najbolj bolano, ko hoče denar..... krucefiks, če bi imel denar, bi 25 letnico z velikimi joški porival.

fd39q21n97521.png
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Prjatu ne rabis denarja za 25 letnice. Govorim o taksnih, ki res dobro izgledajo. ;)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
English teacher je po novem sinonim za uspeh ??
Tale baba ni ravno a1 klasa.