Slovenska vojska

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Nekdo zavaja:
Iceland is the only NATO member that has no standing military force; all US military forces in Iceland were withdrawn as of October 2006; defense of Iceland remains a NATO commitment and NATO maintains an air policing presence in Icelandic airspace; Iceland participates in international peacekeeping missions with the civilian-manned Icelandic Crisis Response Unit (ICRU)


Od tukaj: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ic.html

Pa saj to sem jaz že napisal, potem pa...
Glavno je:
- nimajo svoje vojske
- imajo obalno stražo (par ladij) in policijo
- je pa res, da "lahko" NATO uporablja letališče Keflavik za svoje potrebe
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja samo nas bi Nato v rit brcnil, če bi ukinili vojsko, ali pa bi nam to mastno kasiral = 2+% BDP. ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne delajmo si iluzij. NATO nas bo mogoče pomagal braniti, če bomo članica, gotovo pa nas ne bo branil, če članica ne bomo. Razen, če bomo sposobni to posredovanje plačati. Ker nimamo nafte, bo potrebna trdna kovertibilna valuta.
Sicer pa vemo, kako gre v primeru vojaškega konflikta danes. Ostra diplomatska nota, še ostrejša diplomatska nota in na koncu kake sankcije, ki včasih bolj škodijo tistemu, ki jih uvede, kot pa tistemu, ki bi ga naj umirile.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne delajmo si iluzij. NATO nas bo mogoče pomagal braniti, če bomo članica, gotovo pa nas ne bo branil, če članica ne bomo. Razen, če bomo sposobni to posredovanje plačati. Ker nimamo nafte, bo potrebna trdna kovertibilna valuta.
Sicer pa vemo, kako gre v primeru vojaškega konflikta danes. Ostra diplomatska nota, še ostrejša diplomatska nota in na koncu kake sankcije, ki včasih bolj škodijo tistemu, ki jih uvede, kot pa tistemu, ki bi ga naj umirile.

In tudi če nas ne bo branil, kaj pa bo?
Nas bodo sosedne države "pojedle"?
Me prav zanima. Kot je rekel pinkobalinko, "za našo kuro pa ni takega interesa"...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pepe :

Ja ! Kar misli si. Preden se bodo tam gor zmenli, nas že zdavnaj ni več. :bonk:
Smo imeli čas opazovat balkansko krizo in kdaj in kako so sploh posredovali ... :bonk::bonk::bonk:

Nato je čista bedarija.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
kajpace : Denimo Hrvaška bi brez resnih težav uveljavila svojo jurizdikcijo na celotno savudrijsko valo. Italijani bi se razširili malo proti Kopru, da bi imeli prostor za plinske terminale. Madžarska bi se pod primerno vlado razširila do Mure kot je v zgodovini zmeraj bila ... Malo bi bilo mednarodnega negodovanja, ampak vemo, kako Rusija aneksirala Krim in kaj se je zgodilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je ravno tako, kot bi jaz mojemu staremu atu sex rihtal z neko punco ... star ate pač nikoli več ne bo sexal.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Pepe :

Ja ! Kar misli si. Preden se bodo tam gor zmenli, nas že zdavnaj ni več. :bonk:
Smo imeli čas opazovat balkansko krizo in kdaj in kako so sploh posredovali ... :bonk::bonk::bonk:

Nato je čista bedarija.
Nato je relikt iz časov Varšavskega Pakta [VP] (zaradi česa je tudi nastal), od njegovega konca [VP] nima nato več nobene resne funkcije, razen da kurijo nafto in dolarje kot da so črna luknja.

V Slo potrebujemo Švicarski model, ne 6k plačancev.
Tako bo vsaki državi, ki bi se nas spravila napasti jasno, da bodo morali premagati 2 milijona, ne samo 6k vojakov.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Neke silne vojske, jasno, ne bomo nikoli imeli. Vseeno pa je dobro imeti neko organizirano strukturo, tudi če bolj "vitko", ampak pošlihtano.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nato je relikt iz časov Varšavskega Pakta [VP] (zaradi česa je tudi nastal), od njegovega konca [VP] nima nato več nobene resne funkcije, razen da kurijo nafto in dolarje kot da so črna luknja.

V Slo potrebujemo Švicarski model, ne 6k plačancev.
Tako bo vsaki državi, ki bi se nas spravila napasti jasno, da bodo morali premagati 2 milijona, ne samo 6k vojakov.

Ja, tudi jaz tako mislim. Obvezno naborništvo in vojaška obveznost, ter kasneje oborožitev doma v rezervi, v civilu. Če imaš ljudi vzgojene z visoko moralno pripadnostjo, je to zmaga.

- Ampak ( !!! ) - bo treba čisto najprej začeti pri tisti, visoki moralni pripadnosti. :fredi: Smo jo že imeli, pa so nam jo politiki zapravli. tako da bo zopet treba kakih 20 - 30 let ... :oops1:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Nič ne bi odpadlo. Tako bi vsi imeli tudi domovinsko vzgojo že od vrtca naprej in potem levaki tek južni si nebi imeli dovolili toliko tolči čez Slovenijo. Sedaj pa se povzdiguje čisto druge čase, za katere vemo da se nihče takrat ni boril za samostojno Slovenijo, temveč le leta 1991.