Slovenska vojska

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
65543230.jpg


Foto: Škornji slovenskih vojakov neprimerni?

Kot so nam povedali vojaki, so v Slovenski vojski najverjetneje predvidevali, kaj se bo zgodilo, saj so na vaji po prvih težavah z obutvijo od nadrejenih dobili lepilo, s katerim so potem škornje zalepili. Ti menda niti niso bili pravilno skladiščeni, zato ob strani razpadajo.

"Zagotavljam, da s čevljem ni nič narobe, da zadostuje standardom. Gre za pretiravanje, če je –20 stopinj Celzija, te mora malo zebsti, mene tudi zebe," odgovarja minister za obrambo Karl Erjavec. "Če sem prav informiran, gre za čevlje znamke Alpina – jih imam doma, pri –20 stopinj Celzija bi me verjetno zeblo, ampak ne toliko, da bi zaradi tega jamral."
Evo, ministra ki stoji za svojimi zaposlenimi. Najbolje, da jih pošlje na severni tečaj, ko bo tam -50 stopinj, v teh čevljih.
Bi pač par pomrznjenih prstov in kakšno nogo odrezali, vse to normalno in pričakovano.
Namesto, da bi jim zagotovili ustrezno opremo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Kot sem zasledil, je dala vojska za par teh čevljev 80 evrov. Ne vem, kaj lahko dobijo za tak denar. Jaz dam za superge običajno nekaj deset evrov več.
Gre za nakup na veliko. Za tvoje superge dobi proizvajalec v Vietnamu verjetno od 5 do 10 €. 80 € za masovni nakup je že solidna cena. Verjetno lahko računamo vsaj x2 ali x3 v maloprodaji.
Meni so se v življenju že marsikateri čevlji tako odlepili. In sem zmeraj rešil sam in kar sem sam rešil, se ni več odlepilo dokler ni razpadla struktura materiala. Zmeraj sem uporabil dvokomponentno lepilo. Zanimivo, original lepila so najbolj šla, ko sem domov privlekel neko olje za planinsko obutev. Tisti hudič je šel pod vsako šoštarsko lepilo in je popustilo. Sem uničil vse, kar sem s tistim namazal. Saj tudi v teoriji je tako, da molekula olja pride pod marsikaj. Denimo kako tečno barvo si s kože spraviš z oljem.
Pod črto, glavno vprašanje, kako so obutev vzdrževali.
Ali jih je zeblo v obutvi? Tu pa več kot čevelj reši kondicija, pripravljenost človeka in vrsta aktivnosti. Osebo, ki ima mrzle noge, ne more rešiti noben čevelj. V JLA nas ni nikoli zeblo. Zaradi dobre opreme? Pa ja ... Bili smo mladi in tu primerjave ni. Če bi Erjavec zmrznil na vaji, še ne pomeni, da bi zmrznil tudi solidno pripravljen vojak v primernih letih za ta poklic v isti opremi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni opravičila za tako slabo opremo!
Vojaški škorenj ki sem ga nosil nekoč, je bil praktično neuničljiv - v bistvu so ga uničile šele gljivice ki smo jih jerbali eden na drugega :rolleyes:. Mislim - zaradi njih je postal neuporaben, medtem ko tehnično pa popolnoma stoprocenten.

Tu se pa preseravajo s high tech materiali ki stanejo, obenem bi pa kupovali čim ceneje, najraje za 1 dinar ali kako !?

Vojaški škorenj mora biti zašit, in to iz ledra, vsak dan pa kvalitetno očiščen in namazan s čisto navadno Ilirija pasto ! To je čevelj, ki ti drži nogo in ščiti gleženj, ne pa tole šalabajzerstvo, ki ga je dovolilo ministrstvo za obrambo o_O
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A's'ti bolan al kaj? :eek:

Da bo vojak po težkem dnevu "v službi" doma še čevlje glancal? :rolleyes:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Vsekakor so vojaški škornji JLA dokaj hitro premočili in bi naši vojaki spet jamrali. Mi smo dobili vsi nove, ko smo prišli v vojsko, tako da glivic nismo mogli fasat po drugem. Je pa parim sotrpinom premočil, čeprav smo imeli samo enodnevne aktivnosti zunaj. Ne bi bila neka težava, če bi jih imeli kje posušiti, pa se nobenemu ni ljubilo kuriti v tiste peči :)
Meni niso nikoli premočili, moral pa si pač paziti na njih in skrbeti zanje. Če me spomin ne vara, nekaterim tudi niso vzdržali do konca tisto leto. To smo reševali sami, da so menjali s tistimi, ki so odhajali. Tudi če si šel menjat po uradni poti, si v takem primeru dobil staro obutev in ne več nove. Tako je bilo v naši kasarni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsekakor so vojaški škornji JLA dokaj hitro premočili in bi naši vojaki spet jamrali. Mi smo dobili vsi nove, ko smo prišli v vojsko, tako da glivic nismo mogli fasat po drugem. Je pa parim sotrpinom premočil, čeprav smo imeli samo enodnevne aktivnosti zunaj. Ne bi bila neka težava, če bi jih imeli kje posušiti, pa se nobenemu ni ljubilo kuriti v tiste peči :)
Meni niso nikoli premočili, moral pa si pač paziti na njih in skrbeti zanje. Če me spomin ne vara, nekaterim tudi niso vzdržali do konca tisto leto. To smo reševali sami, da so menjali s tistimi, ki so odhajali. Tudi če si šel menjat po uradni poti, si v takem primeru dobil staro obutev in ne več nove. Tako je bilo v naši kasarni.

Jaz sem imel noge do takrat sto procentno zdrave, s tistimi šlapi sem dobil gljivice ... ki se jih rešil ne bom nikoli, niti z Lamisilom v kuri z intravenozno o_O .

Toda - ta šuh te je držal! Si plezal kjerkoli, vmes smo modrase lovili (jaz sem vedno nosil ampulo protistrupa s seboj, za vsak slučaj), cel hudir. :D
Ko sem šel po devetih mesecih na dopust in sem moral iti v šolnih ( !! ) , 26 km v dolino iz vukojebine, sem mislil da bom tace tam pustil o_O !

Vojaški škorenj ti je najboljši prijatelj! :cheer:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kazalce se odreže da imaš filing na petelinu. ;)

V glavnem so te rokavice odraz njihovega lastnika ne pa nekvalitete!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kazalce se odreže da imaš filing na petelinu. ;)

Sem tudi jst pomislil na to, samo zakaj sta oba kazalca odrezana? Razen če se gredo Rambo style pa strelja iz dveh kanonov istočasno!;)

Glede na poškodbe je najbrž tu šlo za vadbo na poligonu (plazenje, plezanje ipd.) kjer ob ustrezni podlagi precej hitro uničiš še tako kakovostne rokavice.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Eden od vojakov, ki je bil prisoten na preverjanju na Počku in ne želi biti imenovan, je za Planet TV povedal, da je večina vojakov ponoči spala v neogrevanih oklepnih vozilih Valuk. Ogrevana sta bila le dva Valuka, zato so se vojaki v njiju ponoči izmenjavali vsakih nekaj ur.

Med preverjanjem so se celo vračali v vojašnico, saj zadeve niso potekale kot načrtovano. Medtem ko so bili vojaki na terenu, so nekateri poveljniki sedeli v kantini in ob čaju gledali olimpijske igre, še pravi vojak.

Kot je še dejal, si opremo, kot so rokavice, nogavice in kape, kupujejo sami. Na mednarodnih vajah jim čevlje in drugo opremo pogosto podarijo ameriški vojaki.
Screenshot_20181114-162840_Samsung Internet.jpg
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Prostovoljni gasilci nič ne rešujejo ljudi iz zmečkanega avtomobila. To delajo poklicni gasilci, ki imajo pnevmatske škarje za rezanje pločevine.

Intervencije ob prometnih nesrečah so vse pomembnejša naloga prostovoljnih gasilcev. Med prvimi so na kraju nesreč, kjer iz razbitih avtomobilov režejo poškodovance in gasijo vozila. Reševanje postaja tehnično vse bolj zahtevno, zahtevnost pa povečujejo tudi nove tehnologije v vozilih. Še vedno pa intervencija od gasilca zahteva predvsem mirno kri, pogum in osredotočenost.

https://siol.net/avtomoto/zgodbe/ka...vini-in-ognju-resujejo-zivljenja-video-428784
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Eden od vojakov, ki je bil prisoten na preverjanju na Počku in ne želi biti imenovan, je za Planet TV povedal, da je večina vojakov ponoči spala v neogrevanih oklepnih vozilih Valuk. Ogrevana sta bila le dva Valuka, zato so se vojaki v njiju ponoči izmenjavali vsakih nekaj ur.

Med preverjanjem so se celo vračali v vojašnico, saj zadeve niso potekale kot načrtovano. Medtem ko so bili vojaki na terenu, so nekateri poveljniki sedeli v kantini in ob čaju gledali olimpijske igre, še pravi vojak.

Kot je še dejal, si opremo, kot so rokavice, nogavice in kape, kupujejo sami. Na mednarodnih vajah jim čevlje in drugo opremo pogosto podarijo ameriški vojaki.
Poglej priponko 24654
Ubogi revčki. Ko sem bil jaz na tedenskih manevrih decembra v Makedoniji, smo spali v šotorih na dveh centimetrih slame in pokriti z vojaško deko. Zjutraj smo razbijali led na potoku, da smo se lahko umili. Da sem lahko zaspal, sem moral rukniti čutaro šnopsa, ki sem ga kupoval v bližnji vasi.