Slovenska vojska

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Čevelj ali ne. Vojska je največje metanje stran davkoplačevalskega denarja. Une 60 tonske patrije se vozijo gor pa dol po državi, padajo v jarke, kurijo litre in litre. Največji waste našega denarja pa se noben nikoli ne pritožuje.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
K bojo rusi napadl evropo boste pa spet glasni zakaj nimamo vojske. :valjamse: alpina, planika za en drek cevlji. normalno, da primerjajo nasi opremo zahodnjakov in ce imajo americani na nogah belleville s 600g puhaste izolacije in goreteksom pod 3mm usnjem... mi pa cevlje za na britof ob lepem vremenu.

maxresdefault.jpg


ae21afc3b5_62161556.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
narejeno na kitajskem?
Kje pa drugje? ;)

Je pa to zanimivo, ker mene v enih superstarih Alpina tudi zebe, v enih par leta stari italijanskih iz "delovne opreme" pa ne, pa so ti zadnji ranga 40€, Alpinini pa cca 100€ v današnjem denarju.

A pro po Islandija - a začnemo jarek po državni meji kopat, da se morje not izlije? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #15304

Kje pa drugje? ;)

Je pa to zanimivo, ker mene v enih superstarih Alpina tudi zebe, v enih par leta stari italijanskih iz "delovne opreme" pa ne, pa so ti zadnji ranga 40€, Alpinini pa cca 100€ v današnjem denarju.

A pro po Islandija - a začnemo jarek po državni meji kopat, da se morje not izlije? :)
?
ženska sem, pa preveč pametna tudi nisem.
lahko prevod za tole z jarkom?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Moje mnenje je, da so naši vojaki malo prevelike jokice. Ko sem bil froc sem že znal paziti na čevlje in kadar se je kaj odlepilo, sem sam popravil. Čisto vsega noben čevelj ne vzdrži. Ali bodo ti reveži v resnični potrebi vrgli orožje stran, ko se bo prvi naboj v cevi zataknil? Kaj če bi take jokice reševale ljudi iz zmečkanega avta kot delajo prostovoljni gasilci? Ah, škarje ne morejo prerezati nosilca, gremo domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
Glede čevljev: verjamem da obstaja mnogo boljših čevljev. Ampak, ali se je to naredilo le enemu ali večim? In četudi so čevlji kupljeni preko javnega razpisa, jih pač reklamiraš. Daš jih šefu, in če je za kaj šef, ti hitro zrihta druge. Ali kako?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Baje je razpadlo 17 parov. Ne poznam cifre vseh parov. Razpadlo pa pomeni odstopanje podplata in druge zadeve.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
Upam, da bodo fantje naslednjič dobili veliko kvalitetnejšo obutev. Itak je to blamaža prodajalca, glede na to da je vojska javna, potem lahko kot zainteresirana javnost dostopamo do tega podatka, kdo je dobavil čevlje!? Imamo podatek? Upam, da so tudi šefi vse tole reklamirali in da so kaj dodatnega iztržili... ? Ali so samo glavo potisnili v pesek?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Obutev bo šla do g. Jožeta Urankarja (klik, klik) ki bo ocenil da ni bila pravilno nošena in naši vojaki oz. vojska bodo dobili prst v rit. V bistvu še srečni bodo lahko če jim ne bodo odšteli od plače uničenega inventarja.

Sicer profi vojaška obutev z ojačitvami iz kevlarja ipd. stane lahko blizu 1k EUR na par. Navadna pešad tega nikoli ne dobi, niti v resnih vojskah ne. Bi bilo pa smiselno razmislit da se v izogib prihodnjim blamažam naših tabornikov po vajah v tujini nabavi par parov te obutve za terence (to je tistih 10% naših vojakov ki nima višjih činov in med vajo ne sedijo na toplem [t.i. koordinacija in analiza vaje]).
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.471
5.468
113
65543230.jpg


Foto: Škornji slovenskih vojakov neprimerni?

Kot so nam povedali vojaki, so v Slovenski vojski najverjetneje predvidevali, kaj se bo zgodilo, saj so na vaji po prvih težavah z obutvijo od nadrejenih dobili lepilo, s katerim so potem škornje zalepili. Ti menda niti niso bili pravilno skladiščeni, zato ob strani razpadajo.

"Zagotavljam, da s čevljem ni nič narobe, da zadostuje standardom. Gre za pretiravanje, če je –20 stopinj Celzija, te mora malo zebsti, mene tudi zebe," odgovarja minister za obrambo Karl Erjavec. "Če sem prav informiran, gre za čevlje znamke Alpina – jih imam doma, pri –20 stopinj Celzija bi me verjetno zeblo, ampak ne toliko, da bi zaradi tega jamral."
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot sem zasledil, je dala vojska za par teh čevljev 80 evrov. Ne vem, kaj lahko dobijo za tak denar. Jaz dam za superge običajno nekaj deset evrov več.