Slovenci - popolni kreteni?

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Le sedaj še odgovarjam na tvoj komentar. Sprenevedaš se in mešaš pojme! KRITIZIRATI ali ČLOVEKU NALEPITI ETIKETO, DA JE PE...[cenzura] ALI MAZOHIST, je hudičevo velika razlika!!! In to samo zato, ker se ni strinjal s tabo!!! Ne zagovarjam nikogar, ker nimam nobenega razloga! Ti si predstavil svojo plat zgodbe in si naivno pričakoval, da bodo sedaj vsi pljuvali po človeku, ki te je "pustil na cedilu" in si zaradi njega moral za pijačo in hrano zapraviti deset evrov in čakati na drugi prevoz nekaj ur! Ker ta "hudobni človek", ki te je tako razočaral, ne more predstaviti svoje plati zgodbe, je pač težko verjeti le tebi, ki si že z naslovom povedal, da so "Slovenci-popolni kreteni"!!! Kdo pa si ti, da kar vsepovprek imenuješ Slovence za kretene??? Malce se zazri vase, fantek prepotentni!
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.766
1.495
113
johannes - glede na tvoje temo glede oddajanja stanovanja, si ti tudi en kaliber, ampak glede držanje besede imaš pa poplnoma prav, ta svet gre res v organ, kje so časi ko je dana beseda kaj veljala

kot sta rekla
ThorZEN: Človek s hrbtenico bo spoštoval dogovor, četudi v svojo škodo, ker beseda pač nekaj velja, vsaj naj bi. Če je res kaj hudo nujnega, se pa pokliče in opraviči.

ggg: Johannes govori o gentelmanskem dogovoru, o rokovanju moski z moskim, ki velja za iskreno o mozu beseda. Po njegovi starosti sodec. Zaradi manjka teh vrlin, ki so se izgubile v casu, skozi zadnje tri, stiri generacije in tukaj mu dam prav.

Sam sem parkat ponudil prevoz LJ - tujina (500 km stran) in obratno, in parkrat sem koristil prevoz na isti relaciji in vedno tako kot dogovorjeno, ko sem bil potnik, in tudi tisti, ki sem jih peljal mislim da lahko rečejo isto,

Dejansko moraš biti gnida, da nekoga zaj*beš 500 km stran od doma, pa če tudi se nisi nikol srečal z njim in si z njim izmenjal samo en SMS

Kakšno je pa stanje v tej državi, se pa vidi v temi o invalidnem parkiranju (normalen neinvaliden človek enostavno NE PARKIRA na parkingu za invalide), ne vozi kot [cenzura] po cesti, kot da je sam sprojektiral, zgradil in plačal (tema od idiotih na cestih), to da ne drži DANE besede je samo druga stran istega kovanca (in ja pride kdaj objektivno okoliščina, ko res moraš spremenit plane, ampak takrat ne napišeš SMS-a, ja sem moral it)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.583
2.430
113
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
johannes - glede na tvoje temo glede oddajanja stanovanja, si ti tudi en kaliber, ampak glede držanje besede imaš pa poplnoma prav, ta svet gre res v organ, kje so časi ko je dana beseda kaj veljala

Tisto je neformalno... pač če trofiš okey, drugač pa jebiga.

Da boš pa dopust planiral, da te bo folk vozil po celi evropi tako, si pa mal premaknjen.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Le sedaj še odgovarjam na tvoj komentar. Sprenevedaš se in mešaš pojme! KRITIZIRATI ali ČLOVEKU NALEPITI ETIKETO, DA JE PE...[cenzura] ALI MAZOHIST, je hudičevo velika razlika!!! In to samo zato, ker se ni strinjal s tabo!!! Ne zagovarjam nikogar, ker nimam nobenega razloga! Ti si predstavil svojo plat zgodbe in si naivno pričakoval, da bodo sedaj vsi pljuvali po človeku, ki te je "pustil na cedilu" in si zaradi njega moral za pijačo in hrano zapraviti deset evrov in čakati na drugi prevoz nekaj ur! Ker ta "hudobni človek", ki te je tako razočaral, ne more predstaviti svoje plati zgodbe, je pač težko verjeti le tebi, ki si že z naslovom povedal, da so "Slovenci-popolni kreteni"!!! Kdo pa si ti, da kar vsepovprek imenuješ Slovence za kretene??? Malce se zazri vase, fantek prepotentni!
kolikor sem jaz razbral iz prejšnjih tem ni več ravno fantek
grims-1.gif

fantek bi mogoče celo poslušal on pa je ja najstarejši in največ ve. žal johannes mogoče si star ampak ni prepozno da začneš sprejemati tudi druge možnosti, da je le človek imel skrbi in če jih je imel je pač pozabil nate.
enkrat prej sem te imenoval za sitnega pa si vprašal kako bi to on vedel. sam se malo čudno izrazil, ker nisem hotel reči da te je on prepoznal kot sitnega... čeprav bi te lahko hitro prepoznal za sitnega že po kratkem telefonskem pogovoru (če bi te res hotel zafrknit kot sam trdiš).

rešitev: ja daj ga na svojo osebno črno listo in v prihodnje si pripravi rezervni načrt. pa ne se živcirat preveč.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Torej, na kateri relaciji ponavadi potuje tista ki rada potegne?
smile-1.gif

Praktično na vsaki relaciji.
Ampak le v primeru, da tega ne bo nobeden videl. In seveda v primeru, da bi za faf dal vsaj 70 evrov. Raje pa 100...

smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik plesen pravi:
Citat:
Uporabnik Grim pravi:

Glede tega, kdaj ima nekdo čas: mogoče pa za njih nisi tako pomemben, da bi si vzeli čas zate prej kot konec drugega tedna?

Če nekoga povabim jaz in povabilo sprejeme, a se izmika fiksnemu dogovoru, mi je jasno, koliko je ura in stvar opustim. Očitno mu res nisem pomembna. Velikokrat pa se mi dogaja nasprotno. Oseba predlaga srečanje, potem pa se noče fiksno dogovoriti. Kako naj si to razlagam?

Če je tip, se je hkrati zmenil še z dvema, za vsak slučaj
cool-1.gif

A tipoma?
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
men je pa butasto delat plane za 2tedna vnaprej...ajde za 2-3dni vnaprej je cist ok...

S takim razmišljanjem si pa čisto v špici. Mislim resno. Večina ne ve za tri ure vnaprej.

Ne vem le, ali glede tega, naj gredo z A, ali z B. kličejo vedeževalko, dvignejo oslinjen prst v veter, ali po mizi vržejo kakšne kosti...

Ne samo, da so taki nemogoči.
Pri sebi nimajo razjasnjenih osnovnih stvari.
Prioritete so jim popolnoma nejasen pojem. Delujejo in živijo po navdihu: bo, kakor bo, bo že nekako.

Berite priročnike o NUJNI vzpostavitvi prioritet. A, B, C...
Ampak ne. Oni po vetru, po trenutnem navdihu, ali po srbenju spolovila.

Etak da sem v špici....to ti lahko povejo tudi ljudje ki z mano poslovno sodelujejo....sms...sm pa ke kak klic in posel je opravljen
wink-1.gif


Glede A B C....odgovor sm zacel brat v Insbrucku...nakar sem do Memmingena premleval a čm al nečem
smile-1.gif


Zal sm pa kolege dal mali na stran ker mam cez weekend ko mam cas druge prioritete ki bodo trajale do Julija...

Sm srecen da nismo se penzionisti...in majo mal vec razumevanja od vas z veliko casa...

Ne glede na vse...tip ki te jw zajebal je [cenzura]...in ni opravicila da ni uspel poklicat...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Ja, zato, ker smo vpeti v sistem, ki izkorisca clovekovo sibkost. Zato, ker imamo mobilne telefone in placujemo najemnino, placujemo stanovanje, bajto, placevati moramo elektriko, placevati moramo kredit, placevati avto.. in potem namesto, da bi clovek zmanjsal breme, si kupi se motor, da bo kao svoboden in se gre 100 drugih hobijev, da bo cutil "svobodnega duha", iz dopusta pride izgaran, potem ga pa itak pri 40tih kap. Na grobu potem prijatelji prikimavajo kako polno zivljenje je zivel.

Brez marsicesa se da ziveti.

467716-post_slo.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
johannes...ni prijetno,kar se ti je zgodilo,ampak naslov teme je pa čisto neprimeren
ne-ne-1.gif
in žaljiv.

Dejstvo je, da so/smo Slovenci čedalje bolj čudnega obnašanja.
Dejstvo je, da se v sedemdesetih nismo tako obnašali. Niti slučajno.

Dejstvo je, da se že vsaj eno desetletje, najbrž pa dve, dogajajo čedalje večje spremembe na področju medčloveških odnosov.

Dejstvo je, da so to spremembe na slabše, ker kaj drugega pa je ta odtujenost, to površno komuniciranje z 800 besedami (mladina), preko enobesednih postov (recimo "odjebi"), pa do pošiljanja smajlijev v popolni nezmožnosti, da bi oseba svoja čustvena stanja, ali reakcije objasnila, opisala z besedami.

In dejstvo je, da vse te spremembe v obnašanju ocenjujem z : kretenizmom.
Ker zakaj bi bil blag in bi to označil z, recimo "manj primernim obnašanjem". Ko pa v današnjih časih najbrž že več kot polovica Slovencev ne ve, kaj sploh je obnašanje.
Seveda pa ve še dosti manj, kako se je treba obnašati.

In dejstvo tudi je, da se seveda takih ljudi ne da prešteti, da pa jih je, po občutku, vsak dan več.

Po reakcijah ne tako malo dopisovalcev v tej temi, pa je tudi očitno, da je tako obnašanje, bolje NEobnašanje (jaz pač temu rečem kretenizem) že legitimno, običajno, da ga nihče več ne obsoja. Ker imamo Slovenci (kao) še veliko večje probleme...

In ker mačka, če ji stopiš na rep, zamjavka, so nekateri ob tej oznaki (kre.teni) prizadeti, užaljeni.
Tudi zato, ker se zelo verjetno v podobni situaciji podobno obnašajo sami, oziroma v opisani situaciji vidijo tudi sebe. Kot nateguna, ki se je potuhnil in ni izpolnil obljube, dogovora.

In vsakemu, ki se bo v bodoče tako obnašal, pa čeprav bo mogoče celo znanec, bom rekel: ti pa si res kre.ten!
Če bo jezen, ga bom vprašal: zakaj pa se potem obnašašaš tako podlo, celo kretensko.

KAJTI: če bomo mimo takih dogodkov šli, kot da se ni nič zgodilo, bo tako početje postalo norma. Norma obnašanja. Nekaj popolnoma običajnega. Popolnoma sprejemljivega.

P.S:

V Beogradu je znanec (bil sem sopotnik) nekomu, ki ga je prehitel po desni, nato pa je bila čez 100 m na semaforju rdeča, tistemu pokazal pištolo. Sporočilo, ki bolj jasno kot je bilo, ni moglo biti.
Pokazal pištolo za dosti manjšo "stvar", kot je bil moj primer/nateg...
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Ker ta "hudobni človek", ki te je tako razočaral, ne more predstaviti svoje plati zgodbe, je pač težko verjeti le tebi...

In kakšna bi lahko bila njegova plat? Lahko bi le potrdil nateg in dodal, da mi niti ne bi sporočil, da je šel, ker "ko ga jebe".

Na repu prinešenih izgovorov sem pa zadnja leta že preveč slišal, da bi jim še verjel....
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Da boš pa dopust planiral, da te bo folk vozil po celi evropi tako, si pa mal premaknjen.

Ne boš verjel: folk se vozi z Prevozi.org po celi Evropi, celo do Norveške. Vozi kot sopotnik...

Tako da je Reka-Ljubljana približno tako, kot Ljubljana-Domžale...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
rešitev: ja daj ga na svojo osebno črno listo in v prihodnje si pripravi rezervni načrt. pa ne se živcirat preveč.

Na črni listi je že.

Se pa je ponudila prijateljica, da ga, če bo spet tržil kakšen prevoz, pokliče in reče, da bi šla zraven in še dve njeni prijateljici.

Tip bo čakal 20 minut (šlo bo za 30 evrov, ali celo več
evil.gif
), nato pa bo odpeljal prazen. Prazen in nategnjen, po čisto enaki metodi, kot jo uporablja sam. S takimi nateguni je treba namreč natanko tako!

Pa se dajmo nategovati...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, true. Pri tako zasramovanih "tepiharjih" bi to kar je naredil mojster (prekršitev ustnega dogovora) pomenilo isto kot prekršitev pisne pogodbe pri nas. Še več, pomenilo bi da je človek brez časti, brez spoštovanja. Nekaj kar se je za izogibat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Lej sej te razumem(o)....tud jaz ne prenesem ignorance....

Edin tisra s pistolo je bla mal mim.....sploh ker se model ocitno ne zaveda da najbrz ni edini na balkanu s pistolo na cesti

Pa se tebe kot sopotnika je ogrozal...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Edin tisra s pistolo je bla mal mim.....sploh ker se model ocitno ne zaveda da najbrz ni edini na balkanu s pistolo na cesti

Hebiga. Drugi kraji, drugi občaji. Drug temperament...
evil.gif


Sicer pa se tako hitro pa spet ne streljajo v Bg. Malo pač pokažejo, kar imajo pri sebi od oborožitve. Kar pomeni bolj spročilo v smislu: ne ga srat, ne pomeni pa: ustrelil te bom.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Edin tisra s pistolo je bla mal mim.....sploh ker se model ocitno ne zaveda da najbrz ni edini na balkanu s pistolo na cesti

Hebiga. Drugi kraji, drugi občaji. Drug temperament...
evil.gif


Sicer pa se tako hitro pa spet ne streljajo v Bg. Malo pač pokažejo, kar imajo pri sebi od oborožitve. Kar pomeni bolj spročilo v smislu: ne ga srat, ne pomeni pa: ustrelil te bom.

Ja, in drug voznik potegne brzostrelko, 'ne ga srat s pištolo'....kam gredo taka izkazovanja, da ima nekdo mejhnega kurca (večje kot je orožje, manjši je), pa najbrž vsi vemo...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
rešitev: ja daj ga na svojo osebno črno listo in v prihodnje si pripravi rezervni načrt. pa ne se živcirat preveč.

Na črni listi je že.

Se pa je ponudila prijateljica, da ga, če bo spet tržil kakšen prevoz, pokliče in reče, da bi šla zraven in še dve njeni prijateljici.

Tip bo čakal 20 minut (šlo bo za 30 evrov, ali celo več
evil.gif
), nato pa bo odpeljal prazen. Prazen in nategnjen, po čisto enaki metodi, kot jo uporablja sam. S takimi nateguni je treba namreč natanko tako!

Pa se dajmo nategovati...
uau to je najbolj carsko dejanke kar ga kdo lahko stori...
bonk.gif

če boš komu to res predlagal potem ne da si enak temu (čeprav še vedno ne vemo če je to storil prav nalašč) ampak si še slabši - mnogo slabši.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Ne se bat...sej bi si samo kazal orozje...bi bla k v filmu k se Rambo razorozi...vsak bi nakonc stala ob svojem kupu orozja pa se gledala
grin1.gif
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Johannes, preden me napadeš, tako kot si že par drugih ljudi, ki se s tabo niso strinjali. Tip ki te je pustil na Reki je vsekakor ena navadna [cenzura]. Najmanj kar bi lahko storil je bilo, da bi te poklical/poslal sms. Ampak ti NE VEŠ kaj se je zgodilo, da je do tega prišlo. Lahko sklepaš in čisto možno je, da je bilo res tako, kot si rekel. Veš pa ne in zato je vsakakršno debatiranje o tem brezpredmetno.

Jaz pa recimo opažam, ta je tudi starejša generacija precej na podnu, kar se tiče obnašanja. Ne seveda vsi, tako kot vsi mladi niso. Predvsem prednjači ta "jaz sem starejši zatorej pametnejši, ti pa si mlad in zabit", pa precej je tudi te "ker sem starejši se mi boš ti, ki si mlajši klanjal in mi lizal podplate" miselnosti.

Časi gredo naprej. Če tebi to ni všeč, lahko brez problema ostaneš zadaj. Popolnoma nihče te ne sili. Lahko seveda poveš svoje mnenje, če ti to ni všeč. Že to, da imaš svoje mnenje je super. Ker večina ljudi ga nima oz. jim mora nekdo drug povedati, kaj naj si mislijo, ker sami niso sposobni. Samo lepo te prosim, ne nekih svojih osebnih prepričanj in opažanj prodajati kot dejstvo in drugim vsiljevati svojega mnenja.

Vsi Slovenci smo popolni kreteni? Zato ker te je ena [cenzura] pustila sredi Reke? Zato ker si očitno obkrožen z ljudmi, katerimi se ne zdi vredno preživljati časa s tabo, pa rečejo da nimajo časa? Zato ker so med takimi verjetno tudi res taki, ki časa nimajo? Zato ker mladi danes med sabo komunicirajo drugače, kot so mladi med sabo komunicirali pred 50 leti? Zaradi mobilnih telefonov, interneta, TVja...?

Lepo te prosim no...