Slovenci - popolni kreteni?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Prosim za mnenja, za oceno njegovega dejanja, za oceno, ali je to normalno/etično...
Ali pa je to v tej državi že nekaj popolnoma običajnega. Namreč zahebat nepoznano osebo.
Le kam pl(j)ujemo s tako "resnostjo"?
Ja, žal je vedno več tega. To je še en dokaz. Folk enostavno ne spoštuje dane besede. Ni pa to samo sedaj. Dobrih 15 let nazaj sem bil tudi sam nategnjen, ko sem še verjel, da stisk roke nekaj pomeni. No, potem spoznaš, da ne in začneš pomembnejše zadeve urejat pisno.
Ne smemo pa tega posploševati na vse. Se mirno najdejo osebe, ki jim lahko verjameš na besedo.

Sicer pa glede prevoz.org. Dokler zadeva ni prišla javno ven (nekje 3-4 leta nazaj, ko je bila afera, da bo davčna oglobila tiste, ki prevažajo), nepravočasnih odpovedi ni bilo. Po tistem se je število uporabnikov bistveno povečalo, hkrati pa je odpovedi cca. 25%.

Pa še komentar na tistega, da si ne moreš splanirat road tripa s tem. Nekaj let nazaj sem peljal punco v Prago, ki je točno to naredila. Namreč v Evropi je ta zadeva še bolj razvita:
https://www.blablacar.com/
http://www.mitfahrgelegenheit.de/
Seveda so pa tukaj še ocene, tako da je zadeva res na nivoju.

@capl: in ne to ni srednjeslojaška zadeva, temveč če boš zgoraj pogledal je to zelo razširjeno po celotni zahodni Evropi. Pa oni niso reveži. Namreč ni point samo v kešu, temveč v tem, da imaš družbo. Verjamem pa, da zna biti to zakompleksancem, rahlo nerazumljivo.
tongue-1.gif

In zanimivo, da govoriš o smradu, netuširanju, itd. A to vlečeš iz lastnih izkušenj? Ker jaz sem kar nekaj oseb prepeljal (tudi štoparjev), pa noben ni smrdel.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
cemu si zakompleksanc, ce imas rad mir v avtomobilu? meni se tudi ne da poslusati in pogovarjati med voznjo. imam rad mir. sem zato zakompleksanc, ker tebi ne pase to in rabis stalno druzbo? hmm, nestrpnost?

sprasujem se.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Spregledal si, da je bilo to namenjeno caplu, ki ima zelo zanimive poglede in mnenja na to.
Če imaš rad mir v avtu, vendar ob tem razumeš tiste, ki imajo raje družbo, seveda nisi zakompleksanc.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Mi je pa pri Johannesu zanimivo opazovat...hmm "starostno zagrenjenost"....pac uno ko um zmore bp...ti fizicno pa nisi vec v spici...

Hvala za analizo. Moram reči, da je dokaj točna...
evil.gif


One je, kot pri večini starejših od 60 v glavnem samo še za lulat, um pa je vsak dan bolj aktiven...

Delodajalci, ki jemljete v službe 22, 25-letnike, ki pogosto nimajo pojma o pojmu - zamislite se malo, kakšne velike napake delate, ko ne zaposlujete starejših.
evil.gif
Magari kot svetovalce. Magari honorarno, za dve uri dnevno. Ali dve uri tedensko.

Mnogi STAREJŠI precej vemo :

- Ker nas zadeve še vedno zanimajo
- Ker imamo dovolj časa, da jih spremljamo, mladi pa, ki gredo iz službe od 17. ali celo ob 19.uri, nimajo energije niti za pol seksa
- Ker jih (trende, spremembe) končno spremljamo že 30 ali 40 let in dokaj točno vemo, kam gre vse skupaj (tehnologije, potrošništvo, socialni stiki, itd.)

Dovolj samohvale. Raje spet koga nategnit na suho...

smile-1.gif


BTW kako zgleda pol sexsa....ta mi je prvo padla v uč...a to sploh obstaja? ....zgleda imaš izkušnje....please elaborate!!!
smile-1.gif


Sicer nisem psiholog........vidim pa da si ti sociolog....kind of.....ampak kar sumim da tebi manjka so korekcijski faktorji!

A veš......gledaš starejše ljudi po blokih ( btw vas ne preziram in me ne motite dokler imate up to date kompas!!!).......osamljeni.....familija jih je zapustila ( žalostno....ampak za tem lahko tiči tudi razlog)......in potem izgubite kompas.

Začnete hranit golobe......futrat mačke okol blokov.......težit sostanovalcem in si izmišljevat kup nekih novih pravil katera so smiselna samo vam.

No in tukaj bi morala nastopit familija kot korekcijski faktor....a veš....gledam svoja 2.......vsake tolk jih moraš malo zatret v kali......da ne zbluzita.......jima mal updatat "svet" okol njiju.......da ne živita več v 60` 80`s....in da naj si kaj pogledata...prebereta in osvežita svoje vzorce........in a veš kaj....ker smo OK familija in se spoštujemo en druzga.......DELUJE
cheer.gif


Ne vem kje je šlo pri tebi narobe........ti pa MOČNOOOOO priporočam tale muvi: http://www.imdb.com/title/tt0257360/


Sploh tisti del si dobro oglej ko se po upokojitvi vrne nazaj na job na obisk
smile-1.gif


Če ne veš kako in kje si ga dol potegnt (muvi!) se kar oglasi na ZS (zasebno sporočilo) in ti bom spisal navodila
tongue-1.gif


P.S.: fotr se je lepo zamislu po ogledu ( je pa do tiste scene glede vračanja po upokojitvi prišel že prej sam....neodvisno od filma)

Ajt živjoooo
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ja seveda razumem tudi tiste, ki niti na sekretu ne morejo biti sami (tablice, casopisi, press..)
grin1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
In zanimivo, da govoriš o smradu, netuširanju, itd. A to vlečeš iz lastnih izkušenj? Ker jaz sem kar nekaj oseb prepeljal (tudi štoparjev), pa noben ni smrdel.
cry12bpy.gif

samo fafačico sn hotu, ti pa takoj s krivo ovadbo name
cry12bpy.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Danes me kliče možakar za eno stvar, ki jo prodajam na Bolhi. Kao zelo zainteresiran. Razloži mi vso zgodbo, zakaj kupuje to stvar in kako se mu je prejšnja razbila. Vpraša, če bom doma ... sicer imam par opravkov danes, ampak ga bom počakal. Reče, da bo okrog te in te ure pri meni. Ok, pokličite me, ko boste v mojem kraju.

Minilo je že 3 ure od dogovorjene ure. Ko.ga.ye.be.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Po Alterjevsko

pa ja moraš razumeti, da mu je nekaj vmes vskočlo, ga je heksenšus v levo uho vgrabil... pa ja moraš razumeti, saj je konec koncev tebi v interesu da prodaš... itn itn...

Toliko o resnosti, odgovornosti in zagovarjanju takih pacijentov na Alterju. Ponavadi gliha vkup štriha, so rekli.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jebela cesta, prav prosite po nategnitvi
smile-1.gif


Takemu že takoj poveš, da boš okrog tiste ure doma, ampak si zmenjen nekje neodložljivo nujno že čez pol ure (torej h+ 0,5h, + zgodbice o bolni tašči, otrokovem treningu..)

če je resen se bo namalal, če ne pa jebiga
tongue-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
prevoze kot ponudnik nudim že 5 let, glavni razlog so visoki stroški prevoza in delitev le teh ter družba. kajti če vozim sam, vozim precej bolj nestrpno do drugih, kot pa če imam koga v avtu. se pa približno 5x na leto tudi jaz s kom peljem in ne vozim sam.
v vsem tem času, vozil sem tudi po Evropi, sem opazil več stvari.

1. število prevozov se je drastično povečalo, hkrati je izredno velik porast odpovedi
2. ljudje dostikrat pišejo, da bodo vzeli 3 sopotnike, a se mi to še ni zgodilo, vedno se zadaj tiščimo trije, kar mi je grozno (sam zmeraj vzamem le tri sopotnike, a mnogokrat koga ni in imam prazna v bistvu dva sedeža)
3. mnogi bi radi, da jih za 5 evrov poberem pred domom in odložim na izbrani lokaciji (to žal ni mogoče, ker izgubim veliko preveč časa)
4. črna lista, tistih, ki ne javijo, da jih ne bo, se vztrajno daljša, pridružujejo se jim tudi tisti, ki imajo nerazumne prošnje/zahteve/ideje
5. veliko več je ženskih potnic (logično, saj imajo očitno njihovi fantje avtomobile)
6. sam sem v 5 letih le dvakrat odpovedal prevoz (zbolel sem), vsem sem javil en dan prej, da so lahko poiskali drug prevoz, pa še mi ni bilo kul
7. razpasla se je ideja, da si rezerviraš tri (ali več) ponudnike ob treh različnih urah, greš pa s tistim, ki ti najbolj ustreza
8. v celje več ne hodim (sem šel trikrat za brezveze, ljudi ni bilo na dogovorjenih mestih)
9. na poteh sem spoznal ogromno zanimivih in razgledanih mladih ljudi
pa še bi lahko našteval. enkrat bom o vsem tem napisal knjigo. in še najpomembnejše
10. stran mora čim prej uvesti ocenjevanje voznikov! vozil sem se že s totalnimi bedaki, pa tudi s takimi, s katerimi grem še zdaj kdaj na kavo.

evo, mojih 5 centov.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če si vsak dan na cesti je res škoda da bi se sam vozil s svojim avtom. Za tistih 3-4 evre se že splača spotoma koga pobrat brez da delaš kakšne ovinke.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
glavni razlog so........ ter družba. kajti če vozim sam, vozim precej bolj nestrpno do drugih, kot pa če imam koga v avtu.

13.gif




Citat:
Uporabnik markoman pravi:8. v celje več ne hodim (sem šel trikrat za brezveze, ljudi ni bilo na dogovorjenih mestih)


Štojerci ko štojerci pač
grin1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pač, če sem sam, vozim hitreje, vsi drugi so itak prepočasni in ne znajo vozit, več prehitevam, bolj za ritjo, preklinjam in nasploh vozim daleč od vzornega. ko vozim poleg sebe še koga, vozim po predpisih, z zadostno varnostno razdaljo, zbrano in umirjeno, saj sem odgovoren, da potnike zdrave in žive pripeljem na cilj. s celjani mam pač žal slabe izkušnje, vsakemu, ki si želi, da bi ga tam pobral, pa vljudno povem, da v celje pač ne hodim več, da ona/on ni nič kriva, pač pa da je bilo slabih izkušenj preveč ... mesečno s prevozi dobim približno 100 do 130 evrov, odvisno kolikokrat moram it razdaljo LJ-MB-LJ. obogateti ne morem, mi pa prostovoljni! prispevki pomagajo pri vzdrževanju brezhibnega vozila.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
pač, če sem sam, vozim hitreje, vsi drugi so itak prepočasni in ne znajo vozit, več prehitevam, bolj za ritjo, preklinjam in nasploh vozim daleč od vzornega. ko vozim poleg sebe še koga, vozim po predpisih, z zadostno varnostno razdaljo, zbrano in umirjeno, saj sem odgovoren, da potnike zdrave in žive pripeljem na cilj

pol sva že dva, kadar sem sam sam gas
zmaga.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Če si vsak dan na cesti je res škoda da bi se sam vozil s svojim avtom. Za tistih 3-4 evre se že splača spotoma koga pobrat brez da delaš kakšne ovinke.

zakaj skoda, ce se vozis s svojim avtomobilom? a mi ga kdo placa? zavarovanje, tehnicni, cestni sklad, prometna, vinjeta, redni servisi, izredni servisi, gume,...gorivo. ampak vsi vidijo samo slednje, gorivo. sploh taksni, ki nimajo avtomobila (metelkova scena) in vsi veseli, dej ti damo 5eur za benz pa nas zategni do morja na kavico. itak, flower power pa pejte s kolesom. moj avto pozre 22 centov/km, preracunajte. danes bi bili vsi zastonjkarji.

zato se vozim sam. ne da se mi razlagati.

kdor ima familijo in tri ali vec avtomobile ve o cem govorim. ce kaksna mamca tovori dve vrecki fasunge in komaj hodi pa ustavim, tudi kolesarju, ko ga kolo zajebe.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
In zanimivo, da govoriš o smradu, netuširanju, itd. A to vlečeš iz lastnih izkušenj? Ker jaz sem kar nekaj oseb prepeljal (tudi štoparjev), pa noben ni smrdel.
cry12bpy.gif

samo fafačico sn hotu, ti pa takoj s krivo ovadbo name
cry12bpy.gif
Hm, očitno sem nekaj zamešal ali si pa ti kaj popravljal
evil.gif
. No, če je prvo, se opravičujem.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
ksz....

Da se stari ni stegnu æez weekend?
shocked-1.gif

Stegnili se bodo tudi kakšni dosti mlajši. Kakšen 30, 40-letni.
Že ta vikend. Kap, infarkt... V ponedeljek za žalovat, jokat, kupovat črno, urejat formalnosti okoli roštiljade...

Sicer pa se ni za sekirat. Za druge...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Evo, pa sem tudi jaz naletel na kretena. Sicer na na prevoz.org, ampak sem eno rabljeno zadevo prodajal. Se zmeniva, da mu še pripeljem spotoma, ga kličem in mi pove: aja, sem pozabil poklicat, ne rabim... Eh, brez veze sploh zgubljat čas, sem ga samo vprašal, če se mu zdi to normalno, da se nekaj dogovoriva, potem pa nič. Po odgovoru takoj vidiš, kje ima potem folk občutek za poštenost. Slovenceljn.press.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ksz

Sem se danes spomnil na to temo. Prevoze koristim ze cca. 3leta, v vecini primerov nudim prevoz saj se veckrat tedensko vozim Lj-Ce-Lj, vozil pa sem ljudi tudi v tujino. Zdi se mi fina stvar, delno pokrijem stroske, spoznam nove zanimive ljudi.... skratka vec plusov kot minusov.

Sem pa opazil zadnja dva meseca, neverjetno veliko stevilo odpovedi pol ure pred dogovorjenim (ravno danes). Sj meni je vseeno,bom pozru tiste 4e, ampak zaradi ene neresne osebe je morala druga na vlak (punca me je prosila ce lahko zadaj stisnem 3os, vendar vedno vzamem 2 na zadnji sedez),da so tut vsi ostali zasedeni.

Ne vem kaj je folku... a nima nobenega obcutka odgovornosti vec?