slo avto leta 2012

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Tako so se med pet finalistov uvrstili Audi A6, Ford Focus, Citroën C4/DS4, Hyundai i40 in Toyota Yaris.

http://www.avto-magazin.si/novice/znani-finalisti-za-slovenski-avto-leta-2012/

kako jim je pa na golfa uspelo "pozabit"?
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
jp..ampak golf je bil vedno nekako top v izboru (čeprav mi nikoli ni bilo jasno zakaj, ker mi je itaq kr ena precenjena gajbica na 4ih kolesih), clio je pa v praksi oz. na cesti med najbolj pogostimi (včasih ob boku puntotu)...očitno res audi postaja v sloveniji "tisto ta pravo"
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Audi...only in slovenia; Q3 dobil največ glasov, je pa nastala težava, namreč niso uspeli prodat 50 kosov, kar pomeni, da ni prišel v finale.
Se pravi, sanja svija kukuruz, a kukuruza nema....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
aja.... golf 6ka je potem že pobrala kakšen naslov pri nas?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Zmagal bo pa itak verjetno Audi... Ponavadi je bilo tako, da ko je v izboru VW ali Audi, potem ta zmaga
wink-1.gif

S tem pa hočeš povedati kaj? Finalista izberejo novinarji ... sedaj pa lahko edino špekuliraš o tem, ali so ti avtomobili preprosto dobri, ali pa so novinarji podkupljeni s strani Porsche Slovenije.
grims-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
jaz bi izbral drugo opcijo. marketing pač
grin1.gif
hehe...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
jp..ampak golf je bil vedno nekako top v izboru (čeprav mi nikoli ni bilo jasno zakaj, ker mi je itaq kr ena precenjena gajbica na 4ih kolesih), clio je pa v praksi oz. na cesti med najbolj pogostimi (včasih ob boku puntotu)...očitno res audi postaja v sloveniji "tisto ta pravo"
grin1.gif

Kak je lahko G6 precenjena gajbica, če stane isto kot megan? Al kaj bi ti kupil za 14k na nivoju golfa?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Med primerljivo opremljenim in motoriziranim Golfom ter Meganom, je vsaj 3-4k razlike.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kak je lahko G6 precenjena gajbica, če stane isto kot megan? Al kaj bi ti kupil za 14k na nivoju golfa?

jaz osebno nebi kupil ne novega golfa, ne novega megana.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
To si bo pa vsak razlagal po svoje... Ce pogledamo po zgodovini ( http://www.slovenskiavtoleta.si/sal/zgodovina ) je vedno, kadar je bil recimo VW Golf v igri, je ta zmagal (razen leta 1993, ko je zmagal BMW serije 3 Coupe
grims-1.gif
) ...

sej to je ta zabavni del.... močno namreč dvomim, da je bil golf dejansko vedno najboljši in da je upravičeno sesul konkurenco
smile-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
To si bo pa vsak razlagal po svoje... Ce pogledamo po zgodovini ( http://www.slovenskiavtoleta.si/sal/zgodovina ) je vedno, kadar je bil recimo VW Golf v igri, je ta zmagal (razen leta 1993, ko je zmagal BMW serije 3 Coupe
grims-1.gif
) ...

sej to je ta zabavni del.... močno namreč dvomim da je bil golf dejansko vedno najboljši in da je upravičeno sesul konkurenco
smile-1.gif

Jaz pa dejansko ne dvomim da je.
smile-1.gif
Edino ne vem, kako je s cenovno primerljivostjo vsa ta leta nazaj ... tukaj sem bos.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
že že, ampak ti si golf owner, jst pa...ne ravno golf hater ampak ta avto mi res nekak ni. bi moral narediti kakšno anketo z velikim N-jem in izven slovenije, da ne pride naša mentaliteta do izraza
grin1.gif


drugače pa za moje pojme je bil golf 2ka res dober avto, vse ostalo se pa dela na imiđu, ki ga je pridobil prej omenjeni......
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Jaz sem trenutno Golf owner ... sem pa imel že kaj drugega (še nisem imel avtomobilov enakih znamk), pa nisem zaradi tega nič pristranski, če verjameš ali ne. Če grem po modelih:

- Golf 3: si definitivno ni zaslužil naziva, ker ni bil nič posebnega v praktično nobenem pogledu
- Golf 4: izven hiše leta 1999 ni imel (daleč) nobene primerljive konkurence, gre pa za veliko bolj ljudski avto kot BMW3 (beri: cenejši)
- Golf 5: po mojem mnenju nedostojni naslednik 4-ke, ampak glede na konkurenco tega leta dokaj normalno, da je zmagal.
- Golf 6: čeprav za nekatere bolj ali manj facelift, je to Golf, ki je vrnil ime Golfu in lahko mirno rečem, da gre za boljše vozilo od Renault Megana.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
te premalo poznam, da bi kaj vedel o tvojih nakupovalnih navadah avtomobilov ampak sedaj ti nekako verjamem da nisi pristranski, tudi ocene po generacijah so ql spisane in bi se nekako še strinjal z njimi, žal pa se večina folka nebi saj je golf pač uberavto ne glede na generacijo (to potrjujejo tudi "zmage" na izborih za avto leta). in to razmišljanje mi je mimo
smile-1.gif