Slike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
vojne v afriki se pri nas (torej konkretno v sloveniji) še ne čutijo tako zelo, a vprašanje, koliko časa bo še tako. Že itak vsako leto na deset tisoče (če ne celo miljone) ljudi prebeži v EU - kurdi, čečeni, raznorazni afričani itd... samo zaradi vojn, ki tam potekajo in ki onemogočajo razvoj gospodarstva in te ljudi silijo, da gredo s trebuhom za kruhom... (enkrat je bil v sobotni prilogi nazoren članek o tem, koliko denarja EU plačuje državam v severni afriki, da zadržujejo ljudi dol oz. jim preprečujejo, da bi prišli do evrope...). Že samo v španiji in recimo franciji na leto beležijo na tisoče prišlekov iz afriških držav (tam se lažje asimilirajo oz. ne izstopajo tako zelo zaradi barve kože kot bi recimo v sloveniji). In ti ljudje delajo na črno, torej, grdo rečeno, odžirajo delo državljanom teh držav, poleg tega nimajo zavarovanja...ampak to je že za kako drugo temo...

@slike-lepo je videt, da se tudi v vojakih, po vsem kar doživijo, še nahaja kanček človečnosti...ampak jst osebno, vsaj večine, ne krivim za nastalo stanje. Itak je večina pač primorana it v vojsko, ker ne najdejo druge službe oz. ne računajo, da bodo morali dejansko nekam u boj in ubijati ljudi. Ko jim pa še dodatno operejo možgane, je pa rezultat itak tak kot je. Politiki pa pridejo, naredijo sranje, napolnijo svoj račun in brez skrbi uživajo do konca svojih dni. Njim pač ni treba ubijat druge z lastnimi rokami
smirk-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Glej, jaz sem bil v življenju že vse, od vajenca do privatnika in (trenutno) uslužbenca. Pač, delat je blo treba in je še, če hočeš kaj imet. In vojne kjerkoli po svetu mojega stanja niso/ne/ne bodo spremenile - še vedno bom moral delat za svoje preživetje. Nafta, zaradi katere se odvijajo vse te vojne zadnjega časa, mi ni prioriteta. Pač če se ne bom mogel vozit z avtom našiht, bom pa šiht prestavil domov, važn, da je elektrika
cool-1.gif
.
Ta pa niti ni tako odvisna od nafte in amerikancev, a ne?
A misliš, da v naslednjem desetletju v EU ne bo vojne? No, motiš se...
smirk-1.gif

In to ravno iz vzrokov, ki si jih navedla kao vzroke "vojn" tretjega sveta (nizke plače, socialna neenakost, omejevanje svobode, etc
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Ta pa niti ni tako odvisna od nafte in amerikancev, a ne?

Motiš se - cena elektrike je kar precej odvisna od cene nafte (ki jo črpa - in se zapleta v lokalne vojne - tudi kdo drug, ne samo amerikanci
smirk-1.gif
).

Citat:
Uporabnik dekca pravi:
A misliš, da v naslednjem desetletju v EU ne bo vojne? No, motiš se...
smirk-1.gif

Še preden si me vprašal, si mi že razložil, da se motim....
smirk-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
grin1.gif

Kaj sploh sprašujem, saj že jaz vse vem...
tongue-1.gif

Ok, maš prav - v tistem delu, kjer mam prav tudi jaz...
wink-1.gif