Slike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kanone lahko še zmeraj fotram s svojim smodnikom.
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik gregap pravi:
Mislim custvene, na televiziji itak samo kazejo in govorijo, kako vojaki pobijajo nedolzne in posiljujejo.
10.gif


In zakaj bi sploh kdorkoli hotel prikazat vojno v lepem smislu... Zakaj bi kazal kako en vojak boža mucko pa pozdravlja dečka... Da bodo že tako oprani Američani res mislili, da delajo nekaj koristnega z vojno?
Človeška stran vojaka pa v vojni itak ni zaželjena... takoj ko začne razmišljat s svojo glavo in sočustvovat se mu lahko to kej hitro maščuje.

Sicer pa noben za vojno ne obsoja vojakov. To je za njih šiht in nič drugega....
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Še najbolj se strinjam z Wackotom.
Slike, na katerih oboroženi in z vso mogočo opremo spedenani amerikanci kažejo "nežno" plat, so mi več kot patetične. Najprej harajo, z avioni z višine stolčejo site, s helikopterji pospravijo, kar še miga, potem uleti pehota, ki pobije še, kar je skrito. Na koncu pa poboža mačka...
crazy1.gif

Bruh.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Še najbolj se strinjam z Wackotom.
Slike, na katerih oboroženi in z vso mogočo opremo spedenani amerikanci kažejo "nežno" plat, so mi več kot patetične. Najprej harajo, z avioni z višine stolčejo site, s helikopterji pospravijo, kar še miga, potem uleti pehota, ki pobije še, kar je skrito. Na koncu pa poboža mačka...
crazy1.gif

Bruh.

Tako to je. Očitno nisi bral onih prenapihnjenih spominov nemškega vojaka, ko so kenslali ruse in imeli mačka z imenom stalin?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Se strinjam z Jernejevo in wackovo izjavo.

Te slike so čista ameriška propaganda. Le kako morejo posamezne prizore prikazati na tak patetičen način. Kakšno je pa ozadje? Laži, laži in še malo laži. Skoraj 1000 laži, če smo bolj natančni, le zato, da je ameriška opica zopet poskrbela za svoje prijatelje (vojaška industrija, naftni lobi).

BMK, če je en vojak pobožal mačka (verjetno tik po tem, ko je pozaprl družino, ki ga je imela)
BMK, če vojaki molijo. Po tem gredo pa pobijat nekoga, ki misli drugače kot oni (ti da misliti)
Vojak, ki poljublja pismo se mi smili. V pismu sigurno ne opisuje kako se ima dobro in koliko mačkov je pobožal.
BMK, če vojak otroka nauči "gimme five" (morda po tem, ko so okupirali neko vas in pobili ?? domačinov)
Če bi bila otrokova mati ali oče še živa ga nebi pestval ameriški vojak... le kdo je odgovoren za smrt?
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Sama vojna nima druge plati, v vojakih pa se še lahko nahaja človeški duh.

Se strinjam, pa vendar ima vojna, predvsem ta v Iraku, tudi drugo plat.

Iraq for Sale: The War Profiteers
Na kratko: Zgodba o tem, kako privatne firme odirajo ameriške davkoplačevalce. Ste mislili, da ameriški vojaki čistijo svoje sanitarije, kuhajo svojo hrano? Zakaj le, ko pa to lahko postorijo privatni pogodbeniki. Vse seveda za svojo ceno:
- Coca Cola six-pack à 45$
nahrung002.gif

- kladivo à 100$
bonk.gif

- WC školjka à 600$
hurry.gif
 
Nazadnje urejeno:

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Jst sem videl eno hudoo fotko brez pomisleka (OK, nekaj že...), vse ostale pa ti dajo misliti o manipoliranju američanov. Potrebno je obrniti pozornost ljudstva in oprati svoja dejanja
uf-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.632
14.334
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Še najbolj se strinjam z Wackotom.
Slike, na katerih oboroženi in z vso mogočo opremo spedenani amerikanci kažejo "nežno" plat, so mi več kot patetične. Najprej harajo, z avioni z višine stolčejo site, s helikopterji pospravijo, kar še miga, potem uleti pehota, ki pobije še, kar je skrito. Na koncu pa poboža mačka...
crazy1.gif

Bruh.

Tako to je. Očitno nisi bral onih prenapihnjenih spominov nemškega vojaka, ko so kenslali ruse in imeli mačka z imenom stalin?

ime avtorja in naslov knjige? tnx
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

Sicer ne vem, kdo je fotkal in slike potem objavljal, ampak imajo dve plati:
a) vojaki so tudi ljudje - prepogosto se pozablja, da jih je veliko tam zgolj zato, ker sicer ne dobijo službe, ker se jim zdi to prav in verjamejo v to, da prinašajo svobodo, ker se niso uspeli izšolati za kaj drugega,...
b) take slike se zelo pogosto zlorabljajo v propagandne namene, češ poglejte kako simpatično je vse skupaj.

Kaj je tu - mogoče celo oboje hkrati - ne vem. Ampak nekak se mi ne zdi pretirano okusno, da se "ubija sle" (tolče po vojakih z nekim "pravkar sem ubil otroka, zdaj pa božam mačka" izmišljenimi razlagami), medtem ko kreatorji takih vojn vedno ostajajo lepi in čisti, saj si praviloma ne mažejo rok s krvjo in kolen z blatom, da bi se jih ujelo na takih fotkah (če pa slučajno so v vojaški uniformi, četudi samo režejo prašiča v vojaški jedilnici, je pa to praviloma sprejeto kot silen znak simpatije).

V razmislek.

PS: Najbolj "zabavni" del vojn je pa ta, da od njih praviloma največ profitirajo tisti, ki jih samo od daleč opazujejo in pametujejo. Kako zelo znano se to sliši, kaj ne?
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Vojaška uniforma in "nežnost" (kao) ne gresta skupaj, tako, da je take fotke brezveze objavljat, ker je to propaganda.
Itak se pa ve, da USA razen I. in II. sv. vojne niso imeli upravičenih vzrokov za poseg, razen svojih preračunljivih. Kdo je (vse vojne na svetu do sedaj) vojne zakuhal, se pa itak ve - politiki, ki so "s tujim kurcem" mahali po koprivah (v večini ne po koprivah ampak po minskem polju).
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Fotke so sicer v redu, ampak men osebno so malo preveč posladkane, da bi ble za v kakšn časopis. Ljudje smo že preveč navajeni, da nam vojake zmer kažejo kako strelajo ipd.

Res je, da so vojaki tudi ljudje s srcem... Ampak čez čas se jim pomoje srce ohladi, sploh če dajo toliko vsega čez življenje, da enostavno ne vidijo več nobene lepe stvari v njem.. Postanejo kot neki roboti.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ne pričaj gluposti. Vojaki so zato, da pobijajo in rušijo. In to je ves njihov opis del in nalog.
smirk-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Itak se nič ne ve.

Najprej zato, ker se arhivi odpirajo najmanj 50 let po smrti zadnjih akterjev.
Potem pa zato, ker nimaš blage veze, kako bi izgledal ta svet, če nobene ameriške vojne ne bi bilo - mogoče bi bil boljši, mogoče pa slabši.

Je pa nam lahko pametovat - če se tolčejo arabci in ZDA, se ne tolčejo arabci in EU. Če se tolče folk v Gani, se ne tolče drugje. In tako dalje. Od vojne ima EU zelo veliko korist - in zelo zabavno je opazovati, kako nekak ne kaže pretiranega navdušenja, da bi se zelo agnažirala v ustavitev teh vojn, ki jih na vsa usta obsoja. Seveda logično - tudi Švici je zelo ustrezalo, da so se okoli nje vsi tolkli.
smirk-1.gif
(če se prav spomnim, je UKju ustrezalo vse v zvezi s Hitlerjevo vojno, hudič se je zaje.bal le s tem, da je začel tacati preblizu njihovim otokom).
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Jasno mi je, da so vojne še kako potrebne, da se folk po njih spet malo znormalizira.
Če se tolče folk v Gani, hu kerz, do nas ne bodo nikdar prišli. Če se tolčejo v Arabiji, naj se, do EU ne bodo nikoli prišli. ZDA se tolčejo zaradi nafte, ne zaradi simpatij do EU ali kogarkoli drugega. EU ima lahko korist od ne vem kakšne vojne, dokler se v mojem žepu ne pozna, ni koristi - to je logika zahodnega sveta. Money rulz the world.
smirk-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Seveda.
Ampak EU je del zahodnega sveta in ima od teh ameriških vojn zelo konkretne koristi.
smirk-1.gif


(poanta mojega zapisa je v tem, da se zgražate nad vojaki, ki so praviloma neizobraženi ljudje, ki se jih zlorablja v ta namen, hkrati pa taisti vojaki nosijo za vas naprodaj svoja jajca, ker imamo od teh "ameriških vojn" tudi mi korist.press)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
No, zame ni treba nobenih jajc naprodaj nosit, ne rabim nobenih "koristi" od nobene vojne. Sem pa že tolk tabornika, da se bom že sam znašel (kakor sem se vse do sedaj, ne glede na vojne - eno sem celo tudi sam dal skozi, k sreči (za moje zdravje
wink-1.gif
), je bila samo "operetna - čeprav prvih nekaj dni ni nihče vedel, kakšne sorte vojna bo...).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če živiš v miru in imaš vsak dan izbrane jedi na mizi z dokaj malo truda, težko razumeš, kako se počutijo ljudje, ki se kotalijo iz dneva v dan v raznih vojnah.

Fora je namreč v tem, da vojne praviloma nastanejo zaradi revščine, ta je pa tako veliko ravno zato, ker t.i. zahodni svet (z EU na čelu) z razno raznim omejevanjem trgovine skrbno pazi, da se ja ne bi zgodilo, da bi revež dobil kaj več od par dolarjev na dan. S tem pa veselo ohranja stanje razmeroma velike blaginje na tej strani zavese, v zameno za praktično nikakršno delo (saj najbrž ne boš trdil, da se izgaravaš po 16 ur na dan vsak dan?).

In zato vojne koristijo tudi tebi. Pa čeprav tega niti ne veš.
wink-1.gif