Sledilna naprava na sluzbenih vozilih?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Se bo treba posloviti od službenih vozil in bonitet.
Sicer pa verjamem da je marsikdo klepal fuš km s službenim avtom. Saj če bi jih občasno najbrž ne bi bilo težav, problem je vtistih ki so imeli precej fuš km na službenih avtih

Kako hitro lopovi ugotovijo da so avti sledeni?
 

Alter.Si

Zelenc'
1. jan 1970
0
0
1
Ne vem zakaj bi se nekdo poslovil od službenega avta oz bonitet ,če je vse legalno.

Gre za problem ,da ti vklopijo sledenje ,ko si popolnoma legalno furaš privat.(izven delovnega časa in za svoj denar -gorivo)
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
v dobrih sistemih se da v nastavitvah določiti, kdaj sledenje ni mogoče... od ure do ure, sobota nedelja,... oz. je tudi opcija, da uporabnik sam določi, kdaj gre za privatno in kdaj za službeno vožnjo... če je privatna, sledenje ne deluje.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Pri določenih sledenjih imaš v kabini gumbek, s katerim ga sprožiš in izklopiš. Na ta način je vklopljeno le med službenim časom, preostali čas pa izklopljeno.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
upaš šefu rečt da boš zabušaval na internetu? itak da ne, ker se vsi samo šopirite in nimate jajc tega narest.

že tisti primer nadzora na zunanjem ministrstvu je bil kretenski. gre za službeni računalnik in telefon, a una kura reče da je to poseg v ZASEBNOST
bonk.gif
vsak umsko priseben človek, bo rekel nadziraj kolikor hočeš, nimam nič za skrivat. dejte dojet da v službi ni enako kot doma in da tisto NI vaše igrišče kjer lahko počnete kar vam zapaše. podjetja bi mogla met vso pravico do nadzora SLUŽBENIH telefonov, računalnikov... in vsakega ki bi službene stvari uporabljal v zasebne namene bi lahko odpustil na licu mesta. za zasebne stvari imate svoje telefone.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
upaš šefu rečt da boš zabušaval na internetu? itak da ne, ker se vsi samo šopirite in nimate jajc tega narest.

že tisti primer nadzora na zunanjem ministrstvu je bil kretenski. gre za službeni računalnik in telefon, a una kura reče da je to poseg v ZASEBNOST
bonk.gif
vsak umsko priseben človek, bo rekel nadziraj kolikor hočeš, nimam nič za skrivat. dejte dojet da v službi ni enako kot doma in da tisto NI vaše igrišče kjer lahko počnete kar vam zapaše. podjetja bi mogla met vso pravico do nadzora SLUŽBENIH telefonov, računalnikov... in vsakega ki bi službene stvari uporabljal v zasebne namene bi lahko odpustil na licu mesta. za zasebne stvari imate svoje telefone.

Ti lupetaj svoje kokr hočeš. Če me nekdo plačuje, da zabušavam na internetu, je to njegov problem. A bom mel jaz izgubo zarad tega? Ne jaz bom dobil plačo. In nisem neumen, da bom šel k šefu in mu rekel, da je [censored], ker me plačuje, da visim na internetu, ker me po vsej verjetnosti ne bo več plačeval in je to slabo za mene. Osebno sicer nisem mel takšne prilike, da bi me kdo plačeval za zabušavanje ampak, če bi me, ne bi imel nič proti. Dost raj kot pa, da me ožemajo in mi nalagojo tok dela, da ne morm sfolgat. To je moja odločitev. Če sem isto plačan za zabušavanje kot za garanje, izberem zabušavanje. Naloga šefa je, da mi priskrbi delo in ne moja. Če se mu tok jebe, da me plačuje za zabušavanje pol nisem tuki jaz tist, ki nima jajc, da bi mu plunu v obraz ampak je on tisti, ki ni kos svoji funkciji.

Če ne vidiš ni problem v tem, da ljudje zabušavajo ampak v tem, da jim nadrejeni ne dajo dela. Če mu daš delo in mu rečeš, da naj bo čez določen čas (ki se ti zdi primeren glede na obseg dela) narejeno pol ti ni treba nobenga nadzirat. Pa še to ti bom reku. Nevem sicer kje ti delaš ampak če bi kdaj delal za računalnikom pol bi vedu da če cel dan programiraš, projektiraš, vnašaš... kar zahteva veliko koncentracijo in buljenje v monitor pol rabiš odmor vsake tok časa in mal pogledaš na internet al pa koga pokličeš. In da bi men po tem, ko sem garal par ur in naredu vse tip top, še prisluškoval tistih pet minut, ko koga pokličem al pa sledil kaj gledam na internetu, naj se lepo gonijo u k*rac. Onijo bojo več zgubil, če grem.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
upaš šefu rečt da boš zabušaval na internetu? itak da ne, ker se vsi samo šopirite in nimate jajc tega narest.

že tisti primer nadzora na zunanjem ministrstvu je bil kretenski. gre za službeni računalnik in telefon, a una kura reče da je to poseg v ZASEBNOST
bonk.gif
vsak umsko priseben človek, bo rekel nadziraj kolikor hočeš, nimam nič za skrivat. dejte dojet da v službi ni enako kot doma in da tisto NI vaše igrišče kjer lahko počnete kar vam zapaše. podjetja bi mogla met vso pravico do nadzora SLUŽBENIH telefonov, računalnikov... in vsakega ki bi službene stvari uporabljal v zasebne namene bi lahko odpustil na licu mesta. za zasebne stvari imate svoje telefone.

Ti lupetaj svoje kokr hočeš. Če me nekdo plačuje, da zabušavam na internetu, je to njegov problem. A bom mel jaz izgubo zarad tega? Ne jaz bom dobil plačo. In nisem neumen, da bom šel k šefu in mu rekel, da je [censored], ker me plačuje, da visim na internetu, ker me po vsej verjetnosti ne bo več plačeval in je to slabo za mene. Osebno sicer nisem mel takšne prilike, da bi me kdo plačeval za zabušavanje ampak, če bi me, ne bi imel nič proti. Dost raj kot pa, da me ožemajo in mi nalagojo tok dela, da ne morm sfolgat. To je moja odločitev. Če sem isto plačan za zabušavanje kot za garanje, izberem zabušavanje. Naloga šefa je, da mi priskrbi delo in ne moja. Če se mu tok jebe, da me plačuje za zabušavanje pol nisem tuki jaz tist, ki nima jajc, da bi mu plunu v obraz ampak je on tisti, ki ni kos svoji funkciji.

zanimivo... taki, ko si ne upa rečt da mu zmankuje dela je najbolj glasen ko se gre za nadzor dela/nedela. mogoče on ne ve da ti primankuje dela...

s tem ko ti ne delaš delaš škodo podjetju. ampak je lažje samo nase gledat... tudi če podjetje propade zaradi par takih zabušantov...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Si kdaj pomislil, da bi sefu rekel da si ze koncal in ce ma se kaj drugega za narest. Bo vsaj videl da si sposoben in mogoce bos kdaj dobil kaksno nagrado, povisico al pa celo napredoval. Ce bos pa delal po liniji najmanjsega odpora z miselnostjo sej me ne morejo tako malo placati kot lahko jaz malo naredim pol pa bog pomagi. Pa ne tega vzet osebno, saj verjamem da si ekstra priden in da govorimo zgolj hipoteticno.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
zanimivo... taki, ko si ne upa rečt da mu zmankuje dela je najbolj glasen ko se gre za nadzor dela/nedela. mogoče on ne ve da ti primankuje dela...

s tem ko ti ne delaš delaš škodo podjetju. ampak je lažje samo nase gledat... tudi če podjetje propade zaradi par takih zabušantov...

Kakšna je funkcija nadrejenega? Da ti da vedno dovolj dela. Da poskrbi, da si zaslužiš vsak €.

Samo nase gledat? Podjetja pa tok gledajo na svoje zaposlene, tok jih skrbi za njih... Izkoristijo te kolikor je le mogoče in plačajo čimmanj. Zakaj bi mogl pol mene skrbet za firmo, če firma ne nagradi mojega dobrega dela?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Si kdaj pomislil, da bi sefu rekel da si ze koncal in ce ma se kaj drugega za narest. Bo vsaj videl da si sposoben in mogoce bos kdaj dobil kaksno nagrado, povisico al pa celo napredoval. Ce bos pa delal po liniji najmanjsega odpora z miselnostjo sej me ne morejo tako malo placati kot lahko jaz malo naredim pol pa bog pomagi. Pa ne tega vzet osebno, saj verjamem da si ekstra priden in da govorimo zgolj hipoteticno.

Sam nisem mel nikol problemov s tem, da ne bi imel dela (kvečjemu obratno). Jih pa razumem tiste, ki imajo možnost zabušavat in so za to še plačani.

Napredovanje pri privatniku, kjer je nad tabo samo lastnik je malo težko.
smirk-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
zanimivo... taki, ko si ne upa rečt da mu zmankuje dela je najbolj glasen ko se gre za nadzor dela/nedela. mogoče on ne ve da ti primankuje dela...

s tem ko ti ne delaš delaš škodo podjetju. ampak je lažje samo nase gledat... tudi če podjetje propade zaradi par takih zabušantov...

Kakšna je funkcija nadrejenega? Da ti da vedno dovolj dela. Da poskrbi, da si zaslužiš vsak €.

Samo nase gledat? Podjetja pa tok gledajo na svoje zaposlene, tok jih skrbi za njih... Izkoristijo te kolikor je le mogoče in plačajo čimmanj. Zakaj bi mogl pol mene skrbet za firmo, če firma ne nagradi mojega dobrega dela?

hmmm sem zgleda živel v zmoti, da nadrejeni tudi nadzoruje delo podrejenih... na več načinov...

firma ne nagradi tvojega dobrega dela? dude tako si predstavil, da imaš več kot 50% delovnega časa frej...

sicer pa sem iskreno vesel, da te nimam kot zaposlenega... ko (če) bo šlo firmi na tesno boš predvidevam med prvimi, ki bo pobegnil...
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ah škoda govort. Stvari vzameš ven iz konteksta kokr ti ustreza.
zmaga.gif
Govoril sem hipotetično če nisi opazil. Da razumem tiste, ki zabušavajo in so za to še plačani.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
jz delam v gostinstvu (strežba) in tuki se da dost zabušavat če hočeš. ampak jz nism tak da bi lahko zabušavu ko drugi delajo. vedno vprašam kaj je treba še narest in to se mi vse povrne. sem dobival tudi ali po 40€ nagrade ali pa npr namesto 5€/h sm dubu 6€ ali več.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ja to je super, če so nagrade. Jaz ti pa lahko povem moj primer. Projektivni biro. Dela res ogromno. Vsi delajo non-stop. Na zabušavanje še pomisl ne noben, ker tud ne moreš. Nagrada za dobro in hitro opravljeno delo? Ma kaki. Rezultat tega je, da je v obdobju enega leta firmo zapustil ogromno dobrega kadra, prihaja pa takšen kader, ki se more vse iz štarta naučit. Tako firma počas izgublja na kvaliteti in ugledu.

Žal je še vedno velika večina slovenskih podjetij navajena na uravnilovko. Vsi iste plače. Pa če se raztrgaš al pa delaš bolj sportski lagano. Nimajo enga načina, da bi stimuliral zaposlene. Normalno pa, da bo vsak, ki ne bo nagrajen za kvaliteto hitro odšel.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Tebi IMO ne bi tudi to pomagalo. Ne, ni potrebno. Ampak je pa drugace, ko imas enkrat pogodbo, klavzule, omejitve, 20 dni dopusta na leto, minimalne zahteve, odpovedni rok, itd...

V konkretnem primeru, kot si ga omenil, je informacijska pooblascenka ravnala cisto pravilno. Ce mislis da lahko nadrejen pocne s tvojimi osebnimi podatki kar hoce, ti bi morda ustrezala kaka komunisticna, fasisticna drzava, ki jih ne primankuje in kamor gremo tudi mi. Prvo kar mi pride na misel je seveda Italija, USA, kitajska, severna koreja, rusija, itd..

Zna tudi ona zajebat konkretno, predvsem glede novejsih biometricnih stempljanj, ampak obstajajo doloceni zakoni in nihce, niti ministrstvo, ni nad njimi. In noben sef nima pravice brati tvoje osebne poste ali te posneti, ko se pogovarjas preko svojega mobitela, recimo. Obstajajo drugi nacini za zagotavljanje vsega tega.

Ce pa sefi niso sposobni prepoznavat dobrih kadrov, jih ustrezno izobrazevati, nuditi cloveski faktor in s tem voditi podjetje kot se zagre, potem niso dorastli funkciji. Smo ze veckrat videli, podjetje ki mislijo da se lahko na staro slavo in neke veze vecno furajo, kmalu propadejo.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik LaUros pravi:
In noben sef nima pravice brati tvoje osebne poste ali te posneti, ko se pogovarjas preko svojega mobitela, recimo. Obstajajo drugi nacini za zagotavljanje vsega tega.

Kaj imas pa ti za poceti z zasebno posto in zasebnimi klici prek sluzbene infrastrukture ? Ce ti podjetje to omogoca, je to zate privilegij, nikakor pa to ni od kdovekoga (Musarjeve ?) dana pravica.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
tebi pa ne bi škodil tečaj branja.
crazy1.gif


lepo sem napisal da se prek !!!!!!!!!!!!!! SLUŽBENIH !!!!!!!!!!!!! telefonov nimaš kaj pogovarjat o zasebnih stvareh, prav tako prek !!!!!!!!!!!!!! SLUŽBENIH !!!!!!!!!!!!! računalnikov ne. za to imaš SVOJ ZASEBNI telefon.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
In jaz sem vama napisal, da je zasebnost posameznika vecja pravica kot neka MOREBITNA financna skoda podjetja. Tudi ce gre za sluzbeno infrastrukturo. In zasebnost posameznika je za vsakogar od ustave dana pravica, Musarjeva je tukaj samo glasilo.

In predlagas da si neses potem v sluzbo privat telefon, mobitel, racunalnik in podobono, ce bos moral karkoli zasebnega naresti med sluzbo, se narociti pri zdravniku, poklicati otroka in podobno...?