Škoda Kodiaq

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ko omenjas XC90..., v top opremi in pravi barvi fenomenalen. Sem pa zadnjic videl osnovnega v neki sivi barvi..., pogreb.., sem bil prav zacuden kako lahko izgleda na cesti tak povprecnez.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A armaturka vam ni všeč? Poglejte armaturko od ta novega Audija A3, pa tiste ekrane zataknjene na vrhu, kot da bi jaz 15 let nazaj nalimal gor, hahahahha, sram jih bilo. Grda, da če rečem, da je kr neki, jo že hvalim.
bonk.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, meni osebno je Audi A3 limuzina tok huda od zunaj, da bi ga takoj nabavil, vendar, ko sem videl notranjost, me je minilo.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Vsakemu svoje, obstajajo tudi znamke ki ponujajo moznost izbire celega spektra barv osvetlitve notranjosti. To je zame cisti kic. Kot kitajske masazne tuš kabine s fm radiem in spektrom izbire barv mavrice.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ko omenjas XC90..., v top opremi in pravi barvi fenomenalen. Sem pa zadnjic videl osnovnega v neki sivi barvi..., pogreb.., sem bil prav zacuden kako lahko izgleda na cesti tak povprecnez.

Vsak avto je lahko grd oz. škoda
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Sicer pa Škode kupujejo best buy ljudje, ne pa taki, ki jim je prioriteta dizajn.
Pa saj Škodine limuzine zgledajo povsem ok. Rapid, Oktavija, Superb. Niso nek presežek, so pa daleč od tega, da bi bile grde.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A sploh koga zanima ali bo imel avto 4x4 in kaksnega? Se vidi kaksna populacija danes kupuje avtomobile. Oblikovalci si prav ne morejo vec izmisliti nic novega tako hitro, instant, bednega.

rolleyes-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jebe se folku za 4x4. To stane dodatnih 20% pri ceni in 30% pri porabi goriva.
Gre se v glavnem za poanto povišanega sedenja in kvazi terenec look-a. Tukaj so pa dodali še kanec enoprostorske dimenzije z dodatnimi sedeži. Torej terenski enoprostorec neki. Pač tipanje v še eni avtomobilski niši.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Pa saj Škodine limuzine zgledajo povsem ok. Rapid, Oktavija, Superb. Niso nek presežek, so pa daleč od tega, da bi bile grde.

sploh rapid in oktavija a ne... kot bi yugo florido pomlajšal in izdelal v devetdesetih

za aktualnega superba priznam, da je edina škoda, ki ne izgleda napačno. ni lep je pa korekten.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Tudi tale je povsem korekten. Če bi kaj drugega ven prišlo (v lepšo ali grso smer), bi bilo vredno kake napisane črke o škodi. Povsem se držijo varne všečne sredine, ko ne gre za dizajnerski presežek, ni te pa sram se v tem okoli vozit. Tale avto je definicija škode.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
A sploh koga zanima ali bo imel avto 4x4 in kaksnega? Se vidi kaksna populacija danes kupuje avtomobile. Oblikovalci si prav ne morejo vec izmisliti nic novega tako hitro, instant, bednega.

rolleyes-1.gif
4x4? Kdo to rabi? Važno, da z nakupom kvazi terenca dobiš licenco za parkiranje na mestih za invalide.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
svaka čast Škodi da že ob predstaviti naredi avto ki izgleda zastaran vsaj 10 let.
Zastaran?
Sem prepričan, da bo ta oblika čez nekaj let še vedno in, ne pa kot recimo pri Hondi Civic, ki je prišla ven in je bila hype, čez pol leta pa neko zastarelo ''čudo''.
Oblika Kodiaqa je popolnoma v skladu s sodobnimi oblikovalskimi smernicami pri Škodi, ob tem, da so še vedno obdržali neko individualnost, torej jo boš takoj spoznal tudi od daleč, ne pa kot nekateri, ko vidiš avto zadaj, pa ne veš ali je mestni jajček ali high-end limo.
Hkrati pa, če se le malo spoznaš na avtomobile in recimo, da Kodiaqa prvič vidiš, takoj veš, da je Škoda. Poleg tega tudi Škode nikoli niso (do zadnjih nekaj modelov) dale veliko na obliko, temveč na korektno obliko in vsebino za dobro ceno.

Sicer pa: ob ustrezni ceni se bo zagotovo prekleto dobro prodajala. Kot vse Škode. Čeprav je po mnenju Alter vsevedov oblika že 10 let zastarana.
grin1.gif


Že nekaj časa tudi tistega baje grdega zelenega znaka na volanu ni več, tako da očitno je bilo to zadnje, kar je kar nekaj kupcev odvračalo od nakupa Škode.
evil.gif

Vsaj glede na rast prodaje v zadnjih letih.
grin1.gif


Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Vsakemu svoje, obstajajo tudi znamke ki ponujajo moznost izbire celega spektra barv osvetlitve notranjosti. To je zame cisti kic. Kot kitajske masazne tuš kabine s fm radiem in spektrom izbire barv mavrice.
Se niti ne strinjam. Vse je namreč odvisno od izvedbe. Imaš recimo avtomobile, ki izgledajo kot bi bila noter natlačen RGB trak iz alibabe za 2 EUR.
Recimo tole tule ni po mojem mnenju popolnoma nič kičasto, temveč je kar fajn zadeva in daje vtis ''prestiža'', čeprav bi sam raje za teh 500 EUR ali kolikor že stane izbral HUD.

Citat:
Uporabnik Numy pravi:
4x4? Kdo to rabi? Važno, da z nakupom kvazi terenca dobiš licenco za parkiranje na mestih za invalide.
Ti si čisto zamešal terence z določenimi znamkami avtomobilov.
Sam niti ne opazim večjega števila terencev, ki bi neupravičeno parkirali na invalidnih mestih, definitivno pa je večji delež mentalnih invalidov pri določenih znamkah, sploh če upoštevaš dejstvo, da so ti avtomobili relativno maloštevilčni v primerjavi z drugimi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Jaz mislim, da bo kupec Kodiaqa stopil v gostilno in rekel: "Častim, ker sem kupi đipa!"
evil.gif
Še nisem srečal lastnika Yeti-ja, ki bi to naredil, pa verjemi, da sem jih srečal precej.
grims-1.gif

Škod se ne kupuje zato, da bi se ''vunbacal'' z avtom.
hysterical-1.gif

Za to so druge znamke, na voljo tudi v VAG koncernu.

Čeprav, če dobro premislim in bo šla cenovna politika v to smer kot zadnje čase, zna biti kmalu Škoda premijska znamka, VW pa za ''reveže''.
hysterical-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Avto je treba videti v zivo, ker uradne fotke so narejene tako profesionalno in ocem vsecno, da bi se yugo zgledal bomba. Meni ta nov superb karavan zadaj zgleda na fotkah u iber hud, v zivo pa samo obracam oci in si mislim, wtf??? Ker mi je v zivo tolk cuden zadaj, da ne vem, kaj bi rekel. In ravno tako je pottebno Kodilaka videti v zivo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Škod se ne kupuje zato, da bi se ''vunbacal'' z avtom.
hysterical-1.gif

A kaj ne. Lastniki škod so precej samozavestni. Undercover audisti praktično.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ena lepsih - skoraj nic gumbov - minimalizem

to je alter stari, kje drkajo na cimvec luck in gumbov v notranjosti, pozabi ti minimalizem tle
uf-1.gif