Passat R-line vs. Škoda Kodiaq

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Citat:
Uporabnik kikach pravi:
Ne razumem kaj ti ni jasno. Torej med terenskimi vozili me je v tem cenovnem rangu najbolj preprical Kodiaq. Pri karavanih pa Passat. Se pa ne morem odlocit katerega od teh dveh modelov bi izbral.

glasujem za passata

Če ne druga na škodilaka boš čakal 5 mescov vmes te že mine
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Pa nujno naročit ono asistenco ko ti na prehitevalnem avtomatsko začne stroboskop na polno blinkat in se acc nastavi avtomatsko na 0 cm da lahko pikneš kliotu nasranem pred tabo ne samo na rit ampak prav zares noter v rit. Tako kot mb e klasa to naredi. Samo pazi da sta obe roki na volanu.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Danes sem tudi sam zavil v vw salon, naročil se bo novi passat za službene namene. Gospa pravi da je po naročilu čakalna doba 4,5 mesecev. Higline in nekaj malega dodatne opreme. Wtf? Ostane edino, da si kaj iz zaloge izberem. Bomo videli laj pravi delodajalec. Kar se tiče superba in passata, ni primerjave. Passat zmaga povsod, razen v prostoru pač. Mondeo in passat se peljeta mnogo bolje od superba. Tukaj ni debate. Mislim da je bil superb na top gear omenjen kot najbolj dologočasno vozilo. Ker ga imam sam že mesec dva bi se kar strinjal z njimi. Mogoce zato ker je dsg in mi ne sede. Škoda se ne sme primerjat z vw in pika. Škoda mora krasti kupce pezoja, renoja, fiata itd.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Upam da se odločiš glede na testno vožnjo z njima, po možnosti da se pelješ z obema isti dan.

Kodiaq ima pač višje sedenje - odvisno koliko ti to pomeni, a tevi SUV so 'katastrofa' z vidika udobnosti vožnje (ne opreme
wink-1.gif
) napram limuzinam - da ti bo jasno..kot rečeno..pelji enega za drugim.

Pri 30 jurjih letno, bi sam, ob tej izbiri, dal prednost udobju napram višjemu sedenju oz lažjemu vstopanju/izstopanju.

(Kodiaqa še nisem peljal..lahko mu delam krivico, čeprav dvomim)
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik fijatovPES pravi:
Citat:
Uporabnik kikach pravi:
Ne razumem kaj ti ni jasno. Torej med terenskimi vozili me je v tem cenovnem rangu najbolj preprical Kodiaq. Pri karavanih pa Passat. Se pa ne morem odlocit katerega od teh dveh modelov bi izbral.

glasujem za passata

Če ne druga na škodilaka boš čakal 5 mescov vmes te že mine

Saj ko ga dobro pogledaš (škodilaka) te tudi mine.

LP
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jah, ne vem, sem že v osnovi napisal da je Passat boljši avto, samo mora biti tudi na Superbu nekaj, ker jih kar dosti vidim po cesti. Saj če pogledamo evropske prodajne številke (Superb cca 7000 na mesec in Passat cca 15000 na mesec) in odštejemo službene avte (Passatov je po moje večina takih), sta avta po prodaji dokaj blizu.

Zakaj bi torej nekdo kupil slabši avto (Superb), za po vašem isti denar (čeprav ni ravno tako)?

Morda zato: lestvica zadovoljstva/zanesljivosti avtomobiliov:

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/driver-power/95238/best-cars-to-own-driver-power-2017-results

1. mesto: Škoda Superb
2. mesto: Škoda Yeti (Karoq/Kodiaq še ni vključen)
...
...
32. mesto: VW Passat

Če pogledamo samo zanesljivost:

Raliability Index (manj je bolje):

Passat 145
Superb 111

Po znamkah (zanesljivost):

http://www.telegraph.co.uk/cars/gallery/the-20-best-car-brands-listed/skoda0/

Škoda - 3 mesto
Volkswagen - 11 mesto

V nemčiji (TUV, 4-5 let stara vozila):

Superb - 65 mesto
Passat - 99 mesto

evil.gif

2627955-2017-11-0710_12_06-Comparison-CarReliabilitySearch_ReliabilityIndex_Howreliableisyourc.png
 

Priponke

  • 2627955-2017-11-0710_12_06-Comparison-CarReliabilitySearch_ReliabilityIndex_Howreliableisyourc.png
    2627955-2017-11-0710_12_06-Comparison-CarReliabilitySearch_ReliabilityIndex_Howreliableisyourc.png
    32,9 KB · Ogledi: 312

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Sem en teden vozil Tiguana z digitalnimi števci. Pa ni to nek presežek. Glede na to kar je možno "dobiti" iz tega se mi ne zdi vredno doplačila. Je pa to stvar okusa.
Če boš imel avto za daljše poti je Kodiaq mogoče manj primerna izbira. Občasno vozim Kodiaqa (ženinega) sam pa imam karavana, pa se ne morem navaditi na ta položaj za volanom, še bolj pa na višje težišče avta. Če bi se več vozil, bi se že navadil. Je pa res, da me glede na leta v mojem avtu na daljših poteh boli križ, kolki,...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Če imaš težave s križem/hrbtenico, potem kodiaq. Če ne, passat oz superb all the way! Boljša lega, boljše zmogljivosti, nižja poraba, itd, itd.

Pojavnost na lidlovem parkirišču je sicer > pri kodiaqu, ampak menda avto kupuješ zase!
cool-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Pojavnost na lidlovem parkirišču je sicer > pri kodiaqu, ampak menda avto kupuješ zase!
cool-1.gif

tudi v lidl zahajajo ljudje, ki niso popolnoma brez občutka za estetiko
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Na Kodiaqa se čaka 10. mesecev. Sam sem ga naročil 1.8.2017 dobava bi naj bila v 25. tednu 2018. Me pa mal mika Tiguan allspace.
Kaj se tiče digitalnega števca pri Kodiaqu bo verjetno z novim faceliftom. V nemških navodilih ga pa že imajo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
še vedno je taka čakalna? lahko prideš na ptujsko pogledat enega rabljenega, polno naložen
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Jap. Pa še zakompliciralo se je pri nekih vodilih za sedeže. Mogoče danes priletim kaj okrog, če boš dal za kafe. 🤣
 
Nazadnje urejeno:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz sem se odločal med passat R-line (190/dsg) ali Peugeot 5008GT. Vzel sem slednjega. Oba sta dobra. Ni mi žal
smile-1.gif

s kodiakom sem se peljal 20km in mi ni bil všeč. obupna poraba, dolgčas..
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
...ksz

Sem v podobni situaciji naročanja novega službenega avta - Kodiaqa odpisal po 20 km testni vožnji. To opevano "visoko sedenje" (še) ni zame + sediš kot na stolu in na vsakem rondoju se, za moj okus čisto preveč, guncaš levo desno.

Sedaj se odločam med Passatom in Superbom pa me razlika v ceni (če jo je sploh kaj
confused-1.gif
) ne prepriča za Škodo.
Razmišljam nekako takole:
- Passat Variant R-Line DSG 150km +DCC, +asistenčni sistemi +top sedeži + itd... ...po ceniku tam 40 k€ bi se dalo dobiti za okrog 34-35 k€
- Škoda Superb Combi L&K DSG 190km 4x4 +skoraj vse od dodatne razen kljuke... ...po ceniku tam +45 k€ ponujajo za nekih 39 k€
Minusi Škode: nima LED luči, nima digitalne armature ... ...je še vedno "le" Škoda.
Če bi se tako top opremljeno Škodo s ceno s cenika +45 k€ dobilo za tam 34-35 k€ bi se verjetno odločil za Škodo, tako pa bo verjetno kar Passat.

Dasiravno sem začel razmišljati tudi o Mazdi 6 175km, AVT, 4x4, ki so po ceniku okrog 35 k€ in bi se jo verjetno dobilo za nekaj čez 30 k€.. ...sploh ni slaba možnost...
...je pa "žal" v firmi (mednarodno podjetje v tuji lasti) "zaželeno" - beri, da je za "odstopanja" potrebna posebna odobritev "z vrha" - da se za službena vozila kupujejo avtomobili (Nemške - Evropske/VW Grupa) proizvodnje, ker tudi firma naredi 95% posla v teh državah in je politika firme, da se podpira evropsko industrijo. Kar je, če smo iskreni, tudi pravilno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Kolko je to obupna poraba v kodiaku?

kodiak 190/DSG 4x4, vožnja 20km, reginalna cesta 60-95kmh. poraba je bila 8,5!

Ja kolko pa ti pričakuješ da bo opisana gajba, totalno neaerodinamična, s 1800kg pila? 5.5???