Sistem - music-N-tič...

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Itak da je veliko odvisno od nastavitev in posluha. Lahko tudi s kakimi poceni zvočniki narediš veliko, če le odrežeš frekvence in ne laufaš fullrange na dvosistemce.

Najhujši so tisti, ki imajo woofer v prtljažniku, pa pošiljajo fullrange na zvočnike, LPF na wooferju pa imajo tudi nastavljen dosti previsoko...

4x50W je pa PMPO ja, v navodilih pri teh avtoradijih piše ponavadi 22,5W RMS. Jaz se skoraj bolj kot na RMS zanašam na SPL.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
in ti nekaj postov nižje praviš da imaš izkušnje iz avtoakustike... preberi še enkrat kaj si napisal za zadnje zvočnike na polici hahahaha teli so ravno najmanj potrebni še najmanj pa da bi jih vezal na ojačevalec namesto prednjega sistema...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Si zadnji, ki bi lahko meni rekel, naj ne pametujem. Ko boš toliko imel opravka z avtoakustiko kot jaz pa mi lahko pišeš naj ne pametujem.

Zgleda, da si vseeno imel premalo opravka, ko pa pišeš take neumnosti.

Citat:

Poleg tega pa sem 99% prepričan, da Sony Xplod še nisi imel v avtu.

Prav imaš. Sonyevega šrota ne kupujem, sem ga pa zato veliko strankam vgradil.

Citat:
Drugače pa ma ziher max 4x50w radio (torej 27,5 rms), manj imajo samo kaki ''Mercator'' avtoradiji in Blaupunkti, več (4x60w) pa samo hude serije Pioneerja, Alpina itd. Ziher pa nima 4x150w avtoradia, da bi z njimi Hertze gnal. Potem pa folku v clip meče zaradi premale moči avtoradia in se jezijo nad zvočniki.

Kaj ima to veze, kakšen radijo ima? Na najcenejšem šrotu iz Špara bodo Hertzi (ali zvočniki podobnega ranga) igrali lepše kot Sony-jev Xplod. In sploh je največja bedarija, da za "HERTZ
shocked-1.gif
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Če bi mel res dosti opravka s tem poslom, ne bi kotalil buč z raznimi Sony xplodi itd. Tega ne montira noben resen monter.
Druga stvar je razumevanje moči. Zagotavljam ti, da ne slišiš razlike med deklariranimi 50w in 60w moči. Kar se pa klipa tiče, če je v avtu dovolj velik bedak, mu bo vedno uspelo nekaj skurit, pa naj bo 10w ali pa kilovat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
sej nekak ni čudno da lepo živiš, je dosti takih ki hočejo za 500€ samo da se tablca pajtla
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
So tudi taki, ki nočejo da se tablca pajtla, pa stane bitumen potem tolko ko pol feršterkerije, ker avti začnejo škripat pri vsakem šraufu in varu
tongue-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zivis od avtoaksutike? Kaj delaš v kakšnem pak car-u ali bigbang-u sodeč po bedarijah kakšne tu pišeš?
confused-1.gif


In ti ki ne gledaš na rms ampak na spl nebi šel priklapljat Hertz DSK sistema z 93 db/spl na avtoradio, medtem ko bi gor priklopil Sony Xplod sistem z 91 db/spl? Mislim... a imaš ti sploh malo pojma o čem govoriš?
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne nimam pojma, se opravičujem za vse bedarije, ki sem jih napisal v tej temi. V resnici niti avtoradia nimam v avtu, imam pa First zvočnike iz kramarja na zadnji polici, ki igrajo odlično.

Sarkazem off ali on, boli me organ.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
No smo že bližje...en orenk sistem za spredi tko k si reku, a pol rabm ločen ojačevalec sam za spredn sistem in kakšn? Radio je pioneer, ampak se bo tudi menjalo, samo na koncu...
Napiš mi kere zvočnike za spredi, ker ojačevalec za spredi...za wofer in monoblock je že poskrbljeno.

Imaš pm
wink-1.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ne nimam pojma, se opravičujem za vse bedarije, ki sem jih napisal v tej temi. V resnici niti avtoradia nimam v avtu, imam pa First zvočnike iz kramarja na zadnji polici, ki igrajo odlično.

Avto je pa plod domišlije ali kako ?
hysterical-1.gif


Dejte se umirt, pa pomagat človeku, ne pa se prepirat kdo je jaæi
stupid-1.gif


Sicer kot vidim sta se z serđotom že zmenla, sam sm se mogu oglast, ker mi gre na spolni organ favoriziranje nekih firm ... Za vsakega nekaj ! Enim je všeč to, drugim drugo .. žal pa sony explode ne paše ne na eno, ne na drugo stran .. žal ! Sej niso toook zlo slabi zvočniki ( men so sicer podn od podna, samo poznam pa ljudi, ki so jim všeč
smirk-1.gif


Še enkrat : Vsak človk ma svoj okus ...

Upam, da se boš pravilno odloču ... pa velik užitkov pri poslušanju!
zmaga.gif


Lp Miha