Sistem - music-N-tič...

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Prednji sistem, golf 4, kaj predlagate 3 sistemce ali...? 16 definitivno, firma ...? Budget je 200- 300eu maX.
Wofer je že , ojačevalec bo monoblock sam za wofer, rečmo...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Predlagam ti da kupiš nek sistem za 150 eur. seveda 16cm + tw, za ostalih 150 eur. pa še kupiš ojačevalec za sprednji sistem, drugače nebo kaj preveč efekta, sploh če imaš zadaj še sub.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Kero firmo kupt, da je dobr za ta denar, budžet za amp je drug...zdej al je smisln kupt mono block sam za sub, ali enga 4kanalca pa vse vezat gor...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Monoblock kupi, če misliš kaki hudi woofer gor dajat (Ground Zero, JBL GTI...), če ne pa boljše štrikanalca in 2 kanala vezat v bridge za woofer, druga dva pa za zadnje zvočnike (na polici), prednje pa direkt na avtoradio.

Marsikdo se temu smeji, ampak direkt za na avtoradio priklopit je Sony Xplod ena najboljših zadev (ni pa seveda primerna za ojačevalec). Z Kenwoodi nisem bil zadovoljen (ni čist zvok), Mac Audio so mi že dvojni kar hitro crknli (ne prenesejo clipa), JBL pa avtoradio ne požene dovolj (razen kaki GTO, ki pa ga po moje Xplod nese), opcija so še Pioneeri. Hertz, Rockford, Infinity pa so spet zadeve za ojačevalec.

No jaz sem pri prejšnjem avtu imel spredaj Sony 2 sistemske + tweeterje originalne od avta, zadaj pa na polici ovalce JBL Power Limited Edition in wooferja sploh nisem rabil (potrebujem prostor v prtljažniku).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
kaj te govoriš ti .. kaki ovalci, človek verjetno hoče dober zvok
tongue-1.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Bemo kje je Sergio, da da ker nasvet, jap kupukem kvaliteto, budžet se lahk tud mal spremeni, odvisno....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
sej ni neke ful znanosti v tem, najboljše kaj ti lahko svetujemo je da kupi tisto kar se ti bo najboljše čulo
smile-1.gif


za sprednji sistem pa kaj pa vem, dls je itak dober, pol rainbow recimo, meni najbol pašejo, pa tud kaki hertz al pa impact, pač fajn bi blo če bi lahko šlišal preden kupiš
wink-1.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Nekje okvirno samo prednji sistem budget 300, mogoče mal več odvisno, ostalo pa naknadno...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Samo, če imaš budget 300 eur za sprednji sistem, pa ostalo naknadno, je tak sistem skrajno bogo priklopit na radio, dokler ne boš zanj kupil ojačevalec.

Razen če ojačevalec za spredaj že imaš?

Pa če je budget nekje 300 eur, pozabi na kake 3 sistemce in podobno "sranje", ker za tak denar dobiš že pošten 16,5cm ločen sistem.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
300€ samo za sprednji sistem pa je že drugo. Povej prvo al misliš na avtoradio priklopit ali na ojačevalec. Za direkt na avtoradio kakšne Pioneerje, mogoče tudi Infinity, samo to ne bo nič prav pognalo.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
No smo že bližje...en orenk sistem za spredi tko k si reku, a pol rabm ločen ojačevalec sam za spredn sistem in kakšn? Radio je pioneer, ampak se bo tudi menjalo, samo na koncu...
Napiš mi kere zvočnike za spredi, ker ojačevalec za spredi...za wofer in monoblock je že poskrbljeno.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Povej prvo, kaj si želiš od prednjih zvočnikov. Da čimbolj zbija/naglas igra? Kvaliteto?

Ter recimo kako muziko bolj poslušaš...rock, pop, tehnaža, umirjene...?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Si zadnji, ki bi lahko meni rekel, naj ne pametujem. Ko boš toliko imel opravka z avtoakustiko kot jaz pa mi lahko pišeš naj ne pametujem.

Poleg tega pa sem 99% prepričan, da Sony Xplod še nisi imel v avtu.

Drugače pa ma ziher max 4x50w radio (torej 27,5 rms), manj imajo samo kaki ''Mercator'' avtoradiji in Blaupunkti, več (4x60w) pa samo hude serije Pioneerja, Alpina itd. Ziher pa nima 4x150w avtoradia, da bi z njimi Hertze gnal. Potem pa folku v clip meče zaradi premale moči avtoradia in se jezijo nad zvočniki.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
No smo že bližje...en orenk sistem za spredi tko k si reku, a pol rabm ločen ojačevalec sam za spredn sistem in kakšn? Radio je pioneer, ampak se bo tudi menjalo, samo na koncu...
Napiš mi kere zvočnike za spredi, ker ojačevalec za spredi...za wofer in monoblock je že poskrbljeno.

Zadaj boš imel samo woofer? Če imaš monoblock lahko priklopiš gor samo woofer, kar pomeni da rabiš dvokanalca za zadnje zvočnike ali pa štirikanalca za spredaj in zadaj.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
verjetno misliš na PMPO, kar sploh nema veze in je največja marketinška fora ker dobesedno pišejo vi kar se jim zahoče, ker ni nobega IEEE standarda za to kar bi radi uprizorili. iz štromarskiga vidika obstaja teorija deljenja z korenom 3 iz katerega naj bi potem dobili RMS standard (kar pri tvojem izračunu pride 28,86), samo da bi bil izračun točen rabimo čisti sinusni signal, katerega pa dejansko v praksi ni saj bi bil rezultat eno samo brnenje.


za laike: dejansko nima nobene veze kaj boste kupili ker razlike tako ali tako ne boste slišali, tudi če kupiš najbolj poceni zvočnike in najcenejšega pioneer-ja ...pa si potem vzameš 30 min da naštudiraš radijo in porežeš prave frekvence, boš dobil takšen rezultat da se bo marsikateri "car" čudil.



p.s. to je vse kar bom napisal, ker bo spet prišlo do masovnega bogaboječega štrajtanja
uf-1.gif
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Neko zmes med kvaliteto pa naglas, poslušam pa da ne rečem skor vse, monoblock bo sam za wofer, ostalo verjetno še dokupim....