Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.286
113
v lokalni ostariji
Demz, meni delavce posredujejo s.p. -ji ki nimajo obrtnih dovoljenj. Imajo pa kar nekaj tujcev prijavljenih... Torej obrtno dovoljenje in zaposlitev tujca nima povezave!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz, meni delavce posredujejo s.p. -ji ki nimajo obrtnih dovoljenj. Imajo pa kar nekaj tujcev prijavljenih... Torej obrtno dovoljenje in zaposlitev tujca nima povezave!


Očitno. To se je zgodilo potem, ko je večina obrtnikov v Sloveniji se uprla članstvu.
Roko na srce - zbornica je preživeta in kot taka nima več nobene uporabne funkcije. Do takrat jo je pa imela in to aktivno.
Tale tema pa govori ravno o problemu navala šiptarjev in nasplošno južnjakov, ki so izluščili luknjavost sistema. Pokazal sem, kako se je to delalo. Kako se pa danes dela - naj pa Apolo pokaže. Če je sploh kaj bolje, verjamem da še manj kot prej. :obesise:

Danes gledamo posledice. Ne gledamo trenutnih pogojev itd, gledamo posledice nedoslednih zakonodaj.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

A naj grem opisovat, kakšne zgodbe sem imel, ko sem moral zase pridobiti obrtno dovoljenje iz kovinarske dejavnosti - jaz sam kot nosilec pa kemik?
Raje ne, itak nikogar ne bo zanimalo.

Zakoni so pisani samo za barabe, ki bi izkoriščali sistem. Za poštenega človeka ne rabiš nobenega zakona. :(
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... mam tega prepucavanja - danes in pred desetletjem že poln k*** ...
------------------------------------
" ... " Shit Happens" ! ..." :eek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.286
113
v lokalni ostariji
Dragi demz. Obrtno dovoljenje tudi vcasih ni bilo potrebno zato da si pripeljal ljudi gor. V rajnki jugi so pa itak promovirali bratstvo i enotnost pa so lifral "tujce" gor... Se sedaj je obrtna zbornica izdaja obrtna dovoljenja ki ga potrebujes za obrtne dejavnosti!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, ampak si mirno lahko računal, da ti bo prišel stardec pogledat, če nimaš morda kake marele prislonjene na gasilnik. Takrat si lahko doživel tudi to, da so ti zaprli firmo.

Danes pa - nihče ne zastopi, da oordnunge ni več in lahko pride k nam vsak, ki ni ravno nazizan na mamico tam doŁ, torej arbajtat brez meja, mimogrede pa še uvozi 200 prijateljev zraven. Mi pa transferje plačujemo.

30 let že obstaja tale država ... pa se mi zdi, da gre samo še na slabše. :obesise:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

NAdzira UE pri sami prijavi. Ker vem za nekaj primerov ko niso hoteli prijaviti, enostavno so rekli - ne. KO podaljsas prijavo moras spet izpolnjevati pogoje. V resnici pride do teh prijav tudi zato, ker folk na crno oddaja stanovanja in sobe in ne dovolijo, da bi se delavci prijavili pri njih (v strahu pred fursom). In so potem prijavljeni drugje. Sicer se za take fiktivne prijave placuje do 50 eur mesecno po osebi in ne kateri sluzijo na ta racun.

No, kaj se zgodi z dotičnim, ko "ne gre podaljšat" oz. reče : "NE" ?
Po dvajsetih letih bo iztožil državo za neko odškodnino, tako kot je v primeru izbrisanih :mad: .

Omejen si, ne vidiš nič drugega kot 10° levo in desno, pa še to zgolj v realnem času. In -take imamo zaposlene javne uradnike? Saj ni čudno, da smo v malori. :nigladek:

Država ki ne funkcionira kot sistem, nebi sploh smela obstajati oz. je mednarodna skupnost nikoli ne bi smela priznati. Kaj ti nuca, če so v Butalah napisali, da : "Turkom vstop prepovedan" ? Ter da je stražmojstru prepovedano popoldne pred stražo hrušovc pit ? Kaj pa potem, če se turek "francoza naredi" in vseeno pride?

Kakšen policaj si ti sploh? Iz ciganskih vrst? Da navijaš zanje in podobne?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.962
5.693
113
blizu močvirne prestolnice
Glej dobil te je na limance in ti pokazal da si se motil. Priznaj. Bolj me moti da uvažajo južne. Tukaj vidim velik problem, vse za svoj žep in za uničevanje našega naroda.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kje sem se motil in kje so limance, ki jih omenjaš? Apolo ne ve nič in nabija. Če zija okoli sebe samo kot fijakarski konj - kako lahko kar vehementno napiše, da "lažem" ?
Človek sploh pozna termin "laž" ?

Ter - vse kar sem objavil, drži in to stoprocentno. Vedno je držalo, odkar sem tu gor, sem pa od samega začetka.
Že 42 strani tele teme se čudite, kako in zakaj je prišlo do take invazije južnjakov k nam, ko vam pokažem kako, pa vsi na trepalnice padete? :nigladek: Pa, človek, kaj je z vami? Slovenščina pravkar postaja v uradnem knjižnem jeziku "sŁovenština".

Ne me yebat ! :mad:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
To tudi drži da ne rabiš podalšat začasnega prebivališča kot si trdil in ti je pokazal člen da nimaš pojma?
Če že glih govoriš o tem, da vse kaj objaviš drži 100%
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Apolo ni nič drugega, kot prepotentni policaj, ki so mu dali neka pooblastila. Na podlagi njih si dovoli vsakega mimoidočega označiti za lažnjivca. Ko mu bo nadrejeni rekel : zahaklaj tega!" , ga bo šel poiskat in zahaklat. Ko bo država rekla : "danes pa ne bomo lovili ilegalnih migrantov" - jih ne bo šel , niti lovit, tudi če bo naletel na katerega, ga bo mirno spustil naprej.

Tudi jaz imam v delavnici robota. Le da mu ni dovoljeno zabavljati nazaj. Ko mu rečem : "Zašvasaj telih 50 škatel" , jih zašvasa. Je pa res, da nihče ne vidi,da sem porabil 2 dni, da sem ga sprogramiral tako, da pleše po mojem in ne po svoji kosmati betici.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Te gredo z Interpolom iskat po Evropi?
Ter, kaj pa, če si si skozi to začetno proceduro omogočil legalizirat "stalno bivališče", kar so domala vsi tudi naredili. Že za svoje familije, ki so jih medtem uvozili sem gor.

Nimam pojma, itak. :nigladek:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.286
113
v lokalni ostariji
Demz mal ga serjes v tej temi. Mal si pomesal hruske pa jabuke pa česple sam da kompot ni ratal...


Obrtno dovoljenje nima in ni imelo veze z prihodom tujcev. Začasno prebivanje ko poteče lahko podaljsas (ce imaš pogoje) drugace se bos kar vrnil.

Pa verjem da vračajo tujce brez dovoljenja nazaj. Mogoce vcasih traja nekaj casa da ga najdejo ampak vračajo pa jih (ce ne gredo sami...)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Obrtno dovoljenje ima zelo veliko vlogo za uvoz tujcev. Če si zadaš namen čim več jih uvoziti sem v Evropo, moraš imeti registrirano firmo, ki zaposluje. Naprej so vrata odprta brez meja, ker kasneje nihče več ne preverja stanja.

Kako bi se pa sicer lahko zgodilo, da bi bilo na enem naslovu prijavljenih oz. bivajočih 200 ljudi?

Šolsko sem pokazal, kako se to dela, pa ne razumete. Še zadnjič : KAJ se zgodi po preteku enega leta oz. kot je ugotovil Apolo je sedaj 2 leti, torej kaj se zgodi, če tip ni prišel bivanja podaljšat?

Ker, verjemite, med tem časom je že zdavnaj nastanil vsaj enega svojega nekam v Kranj (npr), na podlagi katerega vleče socialno podporo. Sam je pa že zdavnaj poniknil v neki evropski firmi, ravno pri prvem delodajalcu ne, ker ravno ti ne plačujejo delavcem nič, niti prispevkov niti plače. Delavci jim pa morajo celo plačat 150 Ejev na mesec za stanovanje.

Torej - kaj se zgodi, če tip ni prišel podaljšat bivanja. Ali pa uredit za stalno, nekaj že. Ga bo šel Interpol iskat in ga bo iz Švedske pripeljal v lisicah na UE oz. matični urad v Krško? KAJ se zgodi?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.662
6.219
113
Obrtno dovoljenje ima zelo veliko vlogo za uvoz tujcev.
Laž. Nobene vloge nima. Brez težav imaš podjetje ali s.p., ki opravlja dejavnost za katero ne potrebuje obrtnega dovoljenja in uvaža tujce. Pa tudi če opravlja dejavnost za katero se potrebuje obrtno dovoljenje, se le-to ne preverja v postopku pridobivanja delovnega dovoljenja. To ti je bilo večkrat povedano, vendar zavestno lažeš še naprej.
Če si zadaš namen čim več jih uvoziti sem v Evropo, moraš imeti registrirano firmo, ki zaposluje. Naprej so vrata odprta brez meja, ker kasneje nihče več ne preverja stanja.
Laž. Vrata niso odprta in stanje se preverja vse do izdaje dovoljenja za stalno prebivanje.
Kako bi se pa sicer lahko zgodilo, da bi bilo na enem naslovu prijavljenih oz. bivajočih 200 ljudi?
To nima nobene veze z obrtnimi dovoljenji ampak s tem, da so upravne enote v nekaterih primerih izvajale prijave, brez da bi preverile koliko ljudi že "živi" tam.
Šolsko sem pokazal, kako se to dela, pa ne razumete. Še zadnjič : KAJ se zgodi po preteku enega leta oz. kot je ugotovil Apolo je sedaj 2 leti, torej kaj se zgodi, če tip ni prišel bivanja podaljšat?
Šolsko si pokazal kako nizkoten človek si. Ko ti je dokazano (tudi z zakonodajo) da to kar trdiš ni res, si se odločil me zmerjati s ciganom, fijakarskim konjem in podobno. Ampak mi je to všeč, ker moj cilj je forumu pokazat kaka ničla si v resnici in da naj ne nasedajo tvojemu neomejenemu nabijanju o vsemu in o vseh.
Ker, verjemite, med tem časom je že zdavnaj nastanil vsaj enega svojega nekam v Kranj (npr), na podlagi katerega vleče socialno podporo. Sam je pa že zdavnaj poniknil v neki evropski firmi, ravno pri prvem delodajalcu ne, ker ravno ti ne plačujejo delavcem nič, niti prispevkov niti plače. Delavci jim pa morajo celo plačat 150 Ejev na mesec za stanovanje.
Ponovno laž. Laž na laž. Prvo enotno dovoljenje se izda za dobo enega leta. Ko podas vlogo za podaljsanje moras priloziti dokazila o visini lace ki jo je delavec prejemal, hkrati se preverijo prispevki. Prvi dve leti, se delavec ne more zaposliti pri drugem delodajalcu, ker s tem zakonodaja sciti delodajalce, saj je postopek uvoza delavcev iz tretjih drzav (bosna je tu izjema) precej zamuden in drag. Torej delavec ne more kar poniknit nekje, tudi brez place ni in pa prvi dve leti ne more nikogar iz nikjer pripeljat.
Torej - kaj se zgodi, če tip ni prišel podaljšat bivanja. Ali pa uredit za stalno, nekaj že. Ga bo šel Interpol iskat in ga bo iz Švedske pripeljal v lisicah na UE oz. matični urad v Krško? KAJ se zgodi?
Ne uporabljat besede interpol, ker ne ves kaj pomeni, niti pojma nimas kaj pocne.
Ceprav ti je ze bilo povedano, se enkrat: ce ne podaljsas prijave zacasnega bivalisca, ga pac nimas vec. Posledicno tudi tezko nastopas z vlogami pred upravnimi organi v RS. Ce pa je nekdo odsel na svedsko (kar se prvi dve leti ne more zgoditi) je pa pri nas urejal papirje in se je sam odjavil, saj je tudi za svedsko potreboval enotno dovoljenje za delo.

Katero zaljivko bom od patoloskega laznivca pokasiral danes?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.286
113
v lokalni ostariji
Obrtna dovoljenja z zaposlitvijo tujca nimajo popopnoma nobene veze. Se posebej ker jih vecina (vsaj tistih ki masovno uvažajo) samo posredujejo naprej! To, da jih je na enem naslovu 200prijavljenih je pa napaka upeavne enote (oz korupcija tam). Pa tudi drugace obrtna zbornica nikoli ninpreverjala koliko ljudi je prijavljenih na enem naslovu...

Sanje veliko tujcev so, da pridejo do slovenije, potem si pa tukaj iscejo delodajalca v nemciji /avstriji in rihtajo papirje za direktno zaposlitev/prebivanje. Ce /ko jim uspe izginejo iz slovenije. Jih je pa dosti preko slo delodajalca napotenih na delo v tujino (Avstrija nemcija...) Ampak to je v bistvu ok za slovenijo ker prispevki letijo v slo proracun.


Tezava pa je, da fiktivno pripeljejo druzino sem gor jo vpeljejo v socialo in izkoriscajo zivijo pa dejansko "dol"... Kapis?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nobene.
Ker te imam zadosti. Nabijaš v eno, kar ni res. Jaz ti pokažem sistem na terenu, po katerem smo prišli v stanje, ko se čudimo kaj se dogaja, ti pa meni nazaj upravne postopke.
Ja, upravni postopki so res taki, nadzira jih pa nihče. In predvsem na to s svojimi zapisi kažem. Ko sem jaz moral pridobiti dovoljenje za delo (obrtno dovoljenje), je bilo kopica ovir,vsaka nova vladna garnitura si je izmišljevala pogoje na pogoje ... moja žena je šla celo mojstrski izpit delat, jaz ga pa nisem hotel, zakaj bi ga, če sem že po vsek ostalih kvalifikacijah "mojster" - samo za to, da so bili uradniki srečni. Nek Saramati pa mirno odpre gradbeno firmo, njegove izobrazbe niso pomembne, toda skozi njega je fluktuacija južnih delavcev, da ti slabo rata, če samo od daleč gledaš. Principe sem pa šolsko opisal. Ti kot nek "policaj" jih pa negiraš.

Me bo počasi zaskrbelo, kake upravne službe sploh imamo, s policijo vred :mad: . Ker vse te službe nadzorujejo samo plačnike v sistem Fursa, tistih ki pa dejansko izigravajo, pa niti videti nočejo, da obstajajo.

Apolo - Lep pozdrav.