Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

I

Izbrisan uporabnik #9334

Obrtna dovoljenja z zaposlitvijo tujca nimajo popopnoma nobene veze. Se posebej ker jih vecina (vsaj tistih ki masovno uvažajo) samo posredujejo naprej! To, da jih je na enem naslovu 200prijavljenih je pa napaka upeavne enote (oz korupcija tam). Pa tudi drugace obrtna zbornica nikoli ninpreverjala koliko ljudi je prijavljenih na enem naslovu...

Sanje veliko tujcev so, da pridejo do slovenije, potem si pa tukaj iscejo delodajalca v nemciji /avstriji in rihtajo papirje za direktno zaposlitev/prebivanje. Ce /ko jim uspe izginejo iz slovenije. Jih je pa dosti preko slo delodajalca napotenih na delo v tujino (Avstrija nemcija...) Ampak to je v bistvu ok za slovenijo ker prispevki letijo v slo proracun.


Tezava pa je, da fiktivno pripeljejo druzino sem gor jo vpeljejo v socialo in izkoriscajo zivijo pa dejansko "dol"... Kapis?

Da. Kapiš in točno to sem zgoraj opisoval. Kapiš?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Nobene.
Ker te imam zadosti. Nabijaš v eno, kar ni res. Jaz ti pokažem sistem na terenu, po katerem smo prišli v stanje, ko se čudimo kaj se dogaja, ti pa meni nazaj upravne postopke.
Ja, upravni postopki so res taki, nadzira jih pa nihče. In predvsem na to s svojimi zapisi kažem. Ko sem jaz moral pridobiti dovoljenje za delo (obrtno dovoljenje), je bilo kopica ovir,vsaka nova vladna garnitura si je izmišljevala pogoje na pogoje ... moja žena je šla celo mojstrski izpit delat, jaz ga pa nisem hotel, zakaj bi ga, če sem že po vsek ostalih kvalifikacijah "mojster" - samo za to, da so bili uradniki srečni. Nek Saramati pa mirno odpre gradbeno firmo, njegove izobrazbe niso pomembne, toda skozi njega je fluktuacija južnih delavcev, da ti slabo rata, če samo od daleč gledaš. Principe sem pa šolsko opisal. Ti kot nek "policaj" jih pa negiraš.

Me bo počasi zaskrbelo, kake upravne službe sploh imamo, s policijo vred :mad: . Ker vse te službe nadzorujejo samo plačnike v sistem Fursa, tistih ki pa dejansko izigravajo, pa niti videti nočejo, da obstajajo.

Apolo - Lep pozdrav.
Tvoje pridobivanje obrtnega dovoljenja nima nobene veze z uvozom tuje delovne sile. End of story. Ne lagat pa se ne bom obregnil ob tvoja nabijanja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lažeš Ti ! Sem se že nekajkrat tudi tule izjasnil, da zaposlujem izključno domače fante. Raje zaprem firmo, kot pa da bi se mučil z balkanskim temperamentom. Sem jih imel čisto zadosti med služenjem vojaščine, iz katere sem nekako izšel kot zmagovalec. (Tudi balkanci niso vsi slabi oz. imajo pamet ) Zapomnil sem si pa.

Namesto da se trudiš, kako bi me nazaj zabil, raje poglej moje zapise in vplivaj na upravne postopke. Da bodo efektivni. Ker danes so zgolj sami sebi namen. Potem pa ugotavljamo, da se v Kranju pogovarjajo samo šiptarsko. Pa v Celju tudi. V Ljubljani pa ... :valjamse: ... da ne rečem. Vse drugo, samo slovensko ne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Lažeš Ti ! Sem se že nekajkrat tudi tule izjasnil, da zaposlujem izključno domače fante. Raje zaprem firmo, kot pa da bi se mučil z balkanskim temperamentom. Sem jih imel čisto zadosti med služenjem vojaščine, iz katere sem nekako izšel kot zmagovalec. (Tudi balkanci niso vsi slabi oz. imajo pamet ) Zapomnil sem si pa.

Namesto da se trudiš, kako bi me nazaj zabil, raje poglej moje zapise in vplivaj na upravne postopke. Da bodo efektivni. Ker danes so zgolj sami sebi namen. Potem pa ugotavljamo, da se v Kranju pogovarjajo samo šiptarsko. Pa v Celju tudi. V Ljubljani pa ... :valjamse: ... da ne rečem. Vse drugo, samo slovensko ne.
Vse se je začelo s tvojo lažjo da imajo (ali pa so imela) obrtna dovoljenja vpliv na zaposlovanje tjcev. Nato si natrosil cel kup neresnic o prijavi prebivalisca, nato trdil da nihce ne nadzira ce tuji delavci dobijo place, nato da vsi ti delavci takoj odidejo na sever itd....

KOga ti zaposlujes ali pa ne je tvoja stvar, glede na to kaj lahko od tebe prebereo tule gor, more bit delo pri tebi umsko trpljenje.

PAc ne se ukvarjat s stvarmi ki jih ne razumes pa tud do teh situacij ne bo prihajalo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vse se je začelo s tvojo lažjo da imajo (ali pa so imela) obrtna dovoljenja vpliv na zaposlovanje tjcev. Nato si natrosil cel kup neresnic o prijavi prebivalisca, nato trdil da nihce ne nadzira ce tuji delavci dobijo place, nato da vsi ti delavci takoj odidejo na sever itd....

KOga ti zaposlujes ali pa ne je tvoja stvar, glede na to kaj lahko od tebe prebereo tule gor, more bit delo pri tebi umsko trpljenje.

PAc ne se ukvarjat s stvarmi ki jih ne razumes pa tud do teh situacij ne bo prihajalo.

To ni laž, to je dejstvo. Si sploh uspel kdaj prit izven svoje pisarnice?
Ter - koliko si star? Ker invazija južnjakov se je začela v tistem hipu, ko smo se osamosvojili, torej leta 1991, zakonodaje pa zanič ali sploh ne, pa še danes je tako.
Kaj ti nuca zakon, če pa nimaš nikogar ki bi ga izvajal in kasneje nadziral ? Slovenska vrata so tako ostala odprta na stežaj. Tipičen primer je pa sindrom "izbrisani". Sedaj bomo plačevali nekim manipulantom nekaj, zaradi neizgrajene zakonodaje in uprave. Tako kot v Butalah, sem že nekje zgoraj omenil. Na vstopu v vas so izobesili napis , da "Turkom vstop prepovedan", zadeva je rešena. :cheer: Sedaj se jim ni treba več bati turkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DuCoM

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Mir :)
Upravni organi izvajajo zakonodajo za katero šapce dvignejo naši predstavniki v parlamentu. Vsake toliko kaj popravijo, ko ugotovijo, kako ljudje zaobidejo sistem. Npr., ni bilo ovir za zaposlovanje menegarjev, da ne bi zezali tujih firm in bi te raje investirale k nam. Potem pa so ugotovili, da ibram krasnjichi v svojem podjetju z 12-imi zaposlenimi 10 direktorjev. Pa so to malo spremenili.
Sedaj so naredili, da tuji delavec ne bo mogel več biti prijavljen kot brezposeln na zavodu za zaposlovanje, če ne bo v določenem času opravil izpita iz znanja slovenskega jezika. Bomo videli, kaj se bo zgodilo, ko bodo na osnovi tega dejansko odjavili prve brezposelne tujce. Brez te prijave mu načeloma ne pripadajo tudi pravice na csd in bo vsekakor velik revolt na levici (torej scenarij lačni otroci itd.) , če bo aktualna vlada še na oblasti. Čeprav je to sprejela prejšnja vlada. Ko bodo mediji to zagrabili (če bodo), se bo to seveda spregledalo. Po drugi strani je tu spet lepa poslovna priložnost za nekoga, ki bo to izvajal in te izpite prodajal.

Moje mnenje je sicer, da ekonomske migracije rešimo s primernimi plačami. Za nekatera dela je Slovence zelo težko najti. Če bi bile plače dovolj visoke, ne dvomim, da bi se. To sicer pomeni tudi dražje storitve. In naenkrat mogoče moj priklop na OŠO ne bi stal 190 € in ga je izvedel šiptarski podjetnik, temveč 500 €. Se strinjam s tem? Hmm ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mir :)

Moje mnenje je sicer, da ekonomske migracije rešimo s primernimi plačami. Za nekatera dela je Slovence zelo težko najti. Če bi bile plače dovolj visoke, ne dvomim, da bi se. To sicer pomeni tudi dražje storitve. In naenkrat mogoče moj priklop na OŠO ne bi stal 190 € in ga je izvedel šiptarski podjetnik, temveč 500 €. Se strinjam s tem? Hmm ...


Ti ljudje so organizirani v plemenskih skupnostih. Nikakor ne moreš primerjat z našim družbenim sistemom. Ti delavci konkretno so plačani morda samo "na žgance" in čisto nič več.
Medtem ko Furs mene kot delodajalca nadzira in šraufa okoli kpl. denarja ki ga namenjam delavcem, teh čudnih firm niti povohajo ne! :mad: Na ta način imamo vsepovsod prisoten dumping in nelojalne konkurence - za katere pa itak vemo, da se jih ne da dokazati.

Ta delavec bo izkoristil prvo priložnost za odhod naprej, v svet. Tudi on je človek. Naša Slovenija pa s svojimi nedograjenimi postopki te lumparije in manipulacije na široko podpira. Fašemo oz. plačujemo pa mi, staroselci.

Jaz nikomur ne odrekam pravice do življenja, toda - naj si ga najhitreje možno zgradi tam dol, pri sebi doma. Čez 50 let bo tako tudi njegova država dosegla nek spodoben nivo . Če gre pa po svetu z edinim namenom, kako bo nekam se prisesal in črpal nekaj kar ni njegovega - to je pa balkansko. Šverc je bil na balkanu izumljen. Ni ga za jemati kar z levo roko. Naši nedosledni upravni postopki pa ravno to dovoljujejo. Namreč šverc. Šverc z delovno silo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho in DuCoM

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Evo, kolegica iz Kranja ugotovila, da je poleg nje in njene družine, v stanovanju ki ga ima v najemu, prijavljenih še 5 oseb.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
...in ti je rekla, da tega pa res ni vedela?
Do par dni nazaj tega ni vedela.
In le kako bi vedela, če je npr lastnik priavil (za kakšno plačilo) več njih v njegovo stanovanje, v katerem je ona najemnica? Pa njej ni povedal. Ne hodiš pač vsak da preverjat na občino, pa tudi vprašanje, če povedo, če nisi lastnik?
To je ena možnost, druga, da so tam stanovali pred njo, a se niso odjavili, tretja, da je nekdo ponaredil lastnikov podpis na soglasju za prijavo bivališča ali pogodbi o najemu, s katero se najemnik lahko prijavi sam......
No meni se zdi prva možnost najbolj verjetna, možno je pa še kaj drugega. Prijavit bivališče v neko stanovanje, kjer ne živiš ni težko, če si le malo baraba.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V mojem lastniškem stanovanju "nas" je bilo prijavljenih mi 4 + še 10 ljudi - prejšnji lastniki in še nekdo, ki se niso odjavili, jaz jih nisem mogel odjaviti, ugotovil slučajno enkrat ko sem rabil potrdilo o št. oseb v gospodinjstvu.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.143
3.078
113
V mojem lastniškem stanovanju "nas" je bilo prijavljenih mi 4 + še 10 ljudi - prejšnji lastniki in še nekdo, ki se niso odjavili, jaz jih nisem mogel odjaviti, ugotovil slučajno enkrat ko sem rabil potrdilo o št. oseb v gospodinjstvu.
A ni to v redu. Če si edini zaposlen od te deseterice je transferjev na tvoj račun puna kapa
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne gre to tako. Smo bili vsak svoje gospodinjstvo, oz. po priimkih. Hočem povedat, da se ne moreš znebit preteklih prijavljenih, razen če UE sproži svoj postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča, pa še potem imaš mejne primere, recimo začasna selitev v tujino, ali pa v DSO.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Pametno so ravnali tisti, ki so se množično prijavljali v eno stanovanje (tudi po več sto), da ne rečem vizionarsko.
Za njih odredba vlade o prepovedi zbiranja nad 10 ne velja, lahko se jih druži po več sto skupaj, saj so vsi v istem gospodinjstvu :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.143
3.078
113
Pametno so ravnali tisti, ki so se množično prijavljali v eno stanovanje (tudi po več sto), da ne rečem vizionarsko.
Za njih odredba vlade o prepovedi zbiranja nad 10 ne velja, lahko se jih druži po več sto skupaj, saj so vsi v istem gospodinjstvu :evil:
Le še spoznati se morajo med sabo.