Siol tv izklop aktivnega streama?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Doma imam siol trio in en tv. Ker me je zamikalo, da bi sprobal še tv na pcju sem na modemu nastavil še port 3 na video in priklopil na noteboka, ki je imel gateway 255.255.0.0. in ip 1.1.1.1. Z vlcjem sem pol pognal playlisto ampak slike ni bilo. (Verjetno ker imam naročen samo en tv).
V glavnem po tem mojem poskusu je pa začela slika na tvju (port 4) zmrzovat vsakih 5 min in tudi internetna povezava je padla iz 10mbps na cca 5mbps.

Sklepam torej da mi je ratalo vključiti še en stream za tv, ki mi zdaj dela štalo. Je že kdo že imel tak problem ozr ve kako zdaj to rešit? (po možnosti brez teženja na siol supportu?)

Hvala.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Popravek, hitrost je zdaj polnih 10mbps ampak tv še vedno zmrzuje.
 

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
201
20
18
Poglej, če imaš port 4 konfiguriran kot data - za tv mora biti trunk.
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
Za ogled IPTV uporabi programček Multicast. Mrežno pusti na DHCP. Imaš zadnjo PL.

Zakaj bi TV prek STB štekal nimam ideje. Stream umre in vpliva na linijo ni. Problem je bil pred časom, ko ga VLC ni prekinil, če si prehitro menjal kanale. Od tega pa je že leta. Tam nekje v verzijah VLC 7.4.
Ne vem pa ali ti ga je server sploh poslal na IP, ki si ga nastavil. Odkar ga PC dobi samodejno se s tem nisem nikoli več ubadal. To pa je sedaj že hmm? vsaj nekaj let.

Koliko TV imaš naročenih nima veze. Omjitev za baker je 3 mbps po TV in seveda skupna omejitev linije ali največ 4 TV. Kako to kvoto porabiš je tvoja stvar. 4 TV recimo omogočajo spremljanje nekaj polnih HD kanalov, ki so pod 12 mbps ali spremljanje kakovostnejših mpeg2 prek PC in zraven lahko teče še kanal prek STB. Če linijo prezasedeš itak konstantno vse kocka.
Skratka, če gre naročiš 4 TV in kombiniraš. Telekom ne pogojuje naročila TV z nakupom STB.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
Citat:
Uporabnik alabaster pravi:
Poglej, če imaš port 4 konfiguriran kot data - za tv mora biti trunk.
"Trunk" mora biti le za TV prek BOX-a.
Za PC ali Sagem "Video".
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Imam box in do sedaj sem imel port nastavljen na video. Bom še sprobal s trunk.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Za ogled IPTV uporabi programček Multicast. Mrežno pusti na DHCP. Imaš zadnjo PL.

Zakaj bi TV prek STB štekal nimam ideje. Stream umre in vpliva na linijo ni. Problem je bil pred časom, ko ga VLC ni prekinil, če si prehitro menjal kanale. Od tega pa je že leta. Tam nekje v verzijah VLC 7.4.
Ne vem pa ali ti ga je server sploh poslal na IP, ki si ga nastavil. Odkar ga PC dobi samodejno se s tem nisem nikoli več ubadal. To pa je sedaj že hmm? vsaj nekaj let.

Koliko TV imaš naročenih nima veze. Omjitev za baker je 3 mbps po TV in seveda skupna omejitev linije ali največ 4 TV. Kako to kvoto porabiš je tvoja stvar. 4 TV recimo omogočajo spremljanje nekaj polnih HD kanalov, ki so pod 12 mbps ali spremljanje kakovostnejših mpeg2 prek PC in zraven lahko teče še kanal prek STB. Če linijo prezasedeš itak konstantno vse kocka.
Skratka, če gre naročiš 4 TV in kombiniraš. Telekom ne pogojuje naročila TV z nakupom STB.



Jaz na PC gledam HD, ki letijo tudi z 14mbps. Drugje gledajo navadno mpg4 listo pa še download mi deluje. Vse hkrati, pa nimam težav (tok, tok, tok) ? Na bakru ja...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Imam box in do sedaj sem imel port nastavljen na video. Bom še sprobal s trunk.
Če imaš Box potem imaš izbiro le med trunk portom ali zmzovanjem slike. In ob prvi namestitvi Boxa se ti je port sam postavil na trunk!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Za ogled IPTV uporabi programček Multicast. Mrežno pusti na DHCP. Imaš zadnjo PL.

Zakaj bi TV prek STB štekal nimam ideje. Stream umre in vpliva na linijo ni. Problem je bil pred časom, ko ga VLC ni prekinil, če si prehitro menjal kanale. Od tega pa je že leta. Tam nekje v verzijah VLC 7.4.
Ne vem pa ali ti ga je server sploh poslal na IP, ki si ga nastavil. Odkar ga PC dobi samodejno se s tem nisem nikoli več ubadal. To pa je sedaj že hmm? vsaj nekaj let.

Koliko TV imaš naročenih nima veze. Omjitev za baker je 3 mbps po TV in seveda skupna omejitev linije ali največ 4 TV. Kako to kvoto porabiš je tvoja stvar. 4 TV recimo omogočajo spremljanje nekaj polnih HD kanalov, ki so pod 12 mbps ali spremljanje kakovostnejših mpeg2 prek PC in zraven lahko teče še kanal prek STB. Če linijo prezasedeš itak konstantno vse kocka.
Skratka, če gre naročiš 4 TV in kombiniraš. Telekom ne pogojuje naročila TV z nakupom STB.



Jaz na PC gledam HD, ki letijo tudi z 14mbps. Drugje gledajo navadno mpg4 listo pa še download mi deluje. Vse hkrati, pa nimam težav (tok, tok, tok) ? Na bakru ja...
ja vem prek VDSL2, ki pa ga je za slab vzorec
na ADSL2+ so še vedno limite čeprav so nazivne hitrosti sedaj poimenovali dinamične; na ta način pa je lahko delovalo že kar nekaj let, le profili so bili na server strani dugače nastavljeni
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Ja očitno ko sem na portu 3 nastavil video sem isto spremenil še na portu 4. No zdaj sem dal nazaj na trunk in tv dela brezhibno.
zmaga.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Za ogled IPTV uporabi programček Multicast. Mrežno pusti na DHCP. Imaš zadnjo PL.

Zakaj bi TV prek STB štekal nimam ideje. Stream umre in vpliva na linijo ni. Problem je bil pred časom, ko ga VLC ni prekinil, če si prehitro menjal kanale. Od tega pa je že leta. Tam nekje v verzijah VLC 7.4.
Ne vem pa ali ti ga je server sploh poslal na IP, ki si ga nastavil. Odkar ga PC dobi samodejno se s tem nisem nikoli več ubadal. To pa je sedaj že hmm? vsaj nekaj let.

Koliko TV imaš naročenih nima veze. Omjitev za baker je 3 mbps po TV in seveda skupna omejitev linije ali največ 4 TV. Kako to kvoto porabiš je tvoja stvar. 4 TV recimo omogočajo spremljanje nekaj polnih HD kanalov, ki so pod 12 mbps ali spremljanje kakovostnejših mpeg2 prek PC in zraven lahko teče še kanal prek STB. Če linijo prezasedeš itak konstantno vse kocka.
Skratka, če gre naročiš 4 TV in kombiniraš. Telekom ne pogojuje naročila TV z nakupom STB.

Torej, če si naročim še en tv (kar je brezplačno) potem ne rabim nič spreminjat na pcju ampak samo poženem program MulticastTV in naložim aktualno playlisto.

Ima kdo 100% delujočo za siol? Na netu sem jih našel dosti ampak so vse iz leta 2009 ozr tam nekje.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
Če ti linija pusti naroči 4 TV. Imaš možnost izbire kaj boš gledal glede na potrebo. Za prenosnik sicer nima veze ali pobiraš mpeg2 ali mpeg4. Na večjem ekranu pa je pri nekaterih kanalih kar razlika.