Kupil rabljen sagem za siol TV (zanimivost)

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Doma sem imel 1 tv na siolu, pa en izhod modema pripravljen za drug tv. No sedaj sem kupil rabljen komunikator in priklopil drug tv.
Zadeva dela super oz. še bolje. Delajo mi čisto vsi programi od prejšnjega uporabnika.

Jaz se kaj dosti ne razumem v te zadeve, kaj bo tako ostalo ali bo siol ugotovil da je komunikator priklopljen drugje?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
bo ostalo, dokler ne boš resetiral sagema (dolg stisk OFF tipke na daljincu) in če ne boš vedel kode od prejšnjega lastnika...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.392
708
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
4 mestno kodo mi je povedal.
A če bom resetiral bo pa potem tak paket kot ga imam jaz?

Prijavit se bos moral potem s svojim uproaniskim imenom in geslom pomoje ...
smile-1.gif
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
ce bos zresetiral (drzis par sekund gumb za vklop) ti bo ob vklopu odprlo okno za vpis upor. imena in gesla (4-mestna koda). Zdaj ce bos od njega vpisal bos spet pod njim notri in videl njegove programe, ce bos vpisal svojega pa svoje.

Znajo pa kj ugotovit, nikol ne ves.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
to načeloma dela..
wink-1.gif


nevem pa kak vpliv ima to npr. če se recimo 5 komunikatorjev v različnih krajih priklopi z istim userjem... je pasovna širina odmerjena na username (torej deljeno s 5) ali na dejansko lokacijo?
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Jaz imam doma starega Aminota od Siola, ki mi leži v predalu. Pred odjavo naročnine je bila gor mega tv shema. To dejansko lahko sedaj kdo drug priklopi v Siol omrežju in bi moglo delati? Verjetno je predpogoj, da ima že vsaj 1 tv in dovolj pasovne širine?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
Jaz imam doma starega Aminota od Siola, ki mi leži v predalu. Pred odjavo naročnine je bila gor mega tv shema. To dejansko lahko sedaj kdo drug priklopi v Siol omrežju in bi moglo delati? Verjetno je predpogoj, da ima že vsaj 1 tv in dovolj pasovne širine?
A ni tko, da bi moral biti na optiki, ker drugje ni več MPEG2?
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
4 mestno kodo mi je povedal.
A če bom resetiral bo pa potem tak paket kot ga imam jaz?

Prijavit se bos moral potem s svojim uproaniskim imenom in geslom pomoje ...
smile-1.gif

No sej dokler bo naj bo, ko pa bo treba kaj posodabljat/resetirat bo pa pač moj username in programi.
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
pasovna sirina je odmerjena na lokacijo oz. upor. ime od interneta.
Na aminotih je bila takrat zacasno se mega shema, zdaj je samo standardna (pa se v tej nekaj programov manjka). Res pa dela amino samo na mpeg2, na katerem je verjetno se kaksen star narocnik (ki ni delal nobenih sprememb in je se na mpeg2) oz. tisti ki so na optiki.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
4 mestno kodo mi je povedal.
A če bom resetiral bo pa potem tak paket kot ga imam jaz?

AFAIK, če se boš vpisal z njegovimi podatki boš gledal njegovo shemo. Če boš še kaj naročal (ala filme) bo tudi on to plačeval. Recept za komplikacije. Ne razumem kako ti lahko nekdo mirno zaupa svoje osebno geslo. Vsaj tako jaz razumem.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Sej ni zaupal osebnega gesla, smo se narobe razumeli, Samo tisto kodo za odklep zaklenjenih programov.
Pa ni se za bati, itak ni to moj TV ampak od sestre, nje ne gane kej dosti tehnika, važno da lahko gleda par programov.
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
saj je isto geslo za zaklenjene programe kot za prijavo
wink-1.gif
(samo za prijavo rabis se username za TV)