Nakup TV-ja, prosim za vaša mnenja!

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Pozdravljeni!

Kupujem TV sprejemnik in bi potreboval vašo pomoč! Jaz se prav dosti ne spoznam na najnovejšo tehnologijo, sem že
nekaj pregledoval, pa ne vem kaj bi bilo najboljše za mojo uporabo.

Naj povem, da bo TV 50% časa priklopljen na PC, ostali čas pa bo signal iz antene.

Ali se plazmo lahko uporablja za PC?

Do sedaj so mi ti modeli padli v oči:

Plazma
PANASONIC TX-P50VT50E
PANASONIC TX-P50VT30

LCD:
LG 47LM670S
SAMSUNG UE46ES8000
SAMSUNG UE46D8000

Že vnaprej se zahvaljujem za vaša mnenja!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Panasonica 55ST50 vzemi! Očala za 3D lahko dokupiš. So okoli 80€, če prav vem. Vkolikor boš 3D sploh uporabljal. Pri nas se edino za PS3 občasno uporabijo. Vsebin v 3D praktično ni.
Ni problema uporaba PC. 65VT30 v teh dneh vstopa v drugo leto uporabe. Lani je bila pač malo suša v tej dimanziji in je bil pana VT edina pametna izbira. Super TV a morda nekaj 100€ kljub solidni ceni za lansko sezono preveč.
S kakšne razdalje pa imaš namen PC uporabljat. Sem na slabih 2 metrih od 65" - optimum zame.

Iz antene pa itak neglede na to ali gre za analog ali digital ena boljših ali kar najboljša možna slika. VT mi je glede na videno v letošnji izdaji (tudi izbire dimenzij je letos več) nekoliko precenjen.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Se strinjam, da je slika iz antene najlepša na plazmi.

Se pa malo bojim kakšnih težav z uporabo PC-ja, ker sem kar dosti ur na njem.
Razdalja ob uporabi PC-ja, bi bila med 1/1,5m.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Samsung 8000 je 1a. Imam dva doma 55" in je slika (koncno) res ok. Preko compa ni problema. Imas pa net gor, samo tipkovnico in misko kupis.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Imam 50G20 panasonic plazmo priklopljeno na htpc.
Za filme super, kot pc monitor ni šans.
Se da kaj na hitro podelat, ampak, slika ni niti približno takšna kot na pravem lcd monitorju.
Upam, da imajo novejše to kaj boljš rešeno.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Torej se plazmo ne da uporabljati kot monitor? To je res
velika škoda, ker drugače je slika res super.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Imam 50G20 panasonic plazmo priklopljeno na htpc.
Za filme super, kot pc monitor ni šans.
Se da kaj na hitro podelat, ampak, slika ni niti približno takšna kot na pravem lcd monitorju.
Upam, da imajo novejše to kaj boljš rešeno.
Kaj te moti? Sam prav komot shajam sicer na leto novejši in višji seriji. Res pa ni kakih CAD zadev nikoli gori. Normalno pisanje, urejanje dokumentov in kar je okol interneta pa mi je super. Slika ni tako "napiljena" kot na LED/LCD. Meni to ustreza. V igračkalskem načinu pa se tudi sama ostrina lahko precej poveča. Je pa tako da iste nastavitve za gibljivo in mirno sliko so nujno kompromis. Na VT30 imam THX na ST50 pa filmski način za osnovo. Na obeh pa tople barve.
Tudi na ST50 (naj bi bil po nekaterih podatkih GT30), ki je nekako naslednik tvoje in rang pod VT30 mi je slika povsem OK.
Skratka prisegam na radiatorje kot je nekdo v sosednji temi plazme poimenoval in mi kak KW več porabe sploh ni vprašljiv.

Vsake oči imajo seveda svojega malarja. Najbolje prenosnik z HDMI izhodom v roke in v trgovino sprobat...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Se bom dans prov vsedu pred tv in se mal bolj posvetil PC sliki.
Imam pa nastavljeno na THX.
Sporčim zvečer ali jutri zjutraj.

Tudi sam imam rajš radiator, kot pa slabo sliko;)
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Kaj pa problem, da se slika "zapeče", ali to še obstaja pri plazmah?

Fusion, sporoči ugotovitve! Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Sem imel en vtis v sliki. Po par tednih je izginil. Je pa po tistem sele slika prava. FF ima sedaj dodatke za skrivanje orodnih vrstic.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Evo moje ugotovitve:
1.3m odmaknjen od TV-ja. Kar je bližje se vidi, kako slika migeta. Kot bi pixli utripali al poplesavali. Ne znam točno razložt, ampak tega na PC monitorju ni. Kar je dlje pa mi je moteče, ker se je potrebno preveč matrat za brat. Če povečaš pisavo oz vse skupaj, pa izgubiš full delovnega prostora in je potem kot na 15" monitorju, samo imaš velike črke.

Ker se v dnevni ne morem namestit, kot za pisalno mizo z računalnikom (pisalna miza, stol, tipkovnica, miš, višina monitorja...) , težko rečem ali bi TV lahko uporabljal kot monitor.
Vrjetno bi za občasno delo šlo. More pa bit TV FullHD.

Pa mogoče bi si moral nastavit dvoje nastavitve, ene za filme in druge za PC sliko.

Jpg slike pa so super, tako od 1.3m kot od dlje.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Hvala vsem za mnenja! Odločitev bo težka, za signal iz antene je boljša
plazma, za PC pa LCD.

Še ne vem kaj bom...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Evo moje ugotovitve:
1.3m odmaknjen od TV-ja. Kar je bližje se vidi, kako slika migeta. Kot bi pixli utripali al poplesavali. Ne znam točno razložt, ampak tega na PC monitorju ni. Kar je dlje pa mi je moteče, ker se je potrebno preveč matrat za brat. Če povečaš pisavo oz vse skupaj, pa izgubiš full delovnega prostora in je potem kot na 15" monitorju, samo imaš velike črke.

Ker se v dnevni ne morem namestit, kot za pisalno mizo z računalnikom (pisalna miza, stol, tipkovnica, miš, višina monitorja...) , težko rečem ali bi TV lahko uporabljal kot monitor.
Vrjetno bi za občasno delo šlo. More pa bit TV FullHD.

Pa mogoče bi si moral nastavit dvoje nastavitve, ene za filme in druge za PC sliko.

Jpg slike pa so super, tako od 1.3m kot od dlje.
Jap JPG so kratkomalo zakon. Še spletne strani so čisto druga kot na monitorju ali LCD TV. Slike so kot odlične fotografije. To je vsaj zame en velik velik plus plazme.
Te matra "pixel ciciling" al kak se že funkciji, ki skrbi da pri mirni sliki ni vedno ista točka na istem mestu reče. Izklopi ga. A potem naj bi bila nekoliko večja nevarnost za vtis slike. Pri THX sicer mislim, da je privzeto izklopljeno. ??? Sicer pod diagonala *1.1 meni tudi ne gre razen za 3D. Nekje okoli 2m ali kak cm dlje se najbolje počutim. A s tem da je postor vedno precej zatemnjen.
Bi pa rekel da za kak CAD narčrtovanje in podobno plazma ni. Za vse pisarniške zadevščine in ostalo rabo pa je OK.
Stari 46" LCD imam v pisarni a se dostikrat raje kar za plazmo v stanovanju spravim. Je pa 46" malček veliko za delo za mizo. Res pa je od stene odmaknjen vsaj 15 cm ker je na nosilcu-roki, ki omogoča rotacijo.
Vkolker se bo zadeva gledala iz "fotelja" pa kot sem že zgoraj rekel pod 55" nikakor nebi kupoval.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
No, na koncu sem naročil nekoliko slabši model, kot sem sam upal. Žal finance trenutno ne dovoljujejo kaj več.

Naročil pa sem model Samsung UE55ES6100

Upam, da mi ne bo žal!

Hvala za pomoč!