50' TV

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Priznam da nisem poznavalec TV-jev, sem bil izven odkar smo kupili zadnji LCD ene 4 leta nazaj. Po testih, ki sem jih prebral na spletu so vsi pohvalili price / performance da ima najboljši ravno ta w828, da je odličen tv in so ga povsod priporočali zato sem ga potem tudi vzel. Verjamem da so tudi drugi proizvajalci dobri in imajo primerljive modele ampak nekako zaupam testom profesionalcev, ki za to živijo in se do zdaj še nisem nasral. Mislim da se tudi v tem primeru nisem.

Kolikor sem na hitro preletel po spletu naj bi imela LG-ja velik lag in je recimo slaba izbira za igralne konzole.W828 naj bi imel najmanjši input lag med 2014 modeli LED TV-jev. Seveda pa vsak kupi kar mu paše
smile-1.gif
verjamem da je ogromno ljudi zadovoljnih tako z LG-ji kot s Samsungi. Tudi jaz sem v začetku gledal samo Samsunge pa sem po malo prebiranja potem to idejo hitro opustil.

Edit: sem šem malo pogledati in ima W828b model, tako kot W829 USB recorder za snemanje na zunanji disk.
 
Nazadnje urejeno:

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
majster, prvo sprobi ti toti input lag z špili pa pol nekaj piši.. Sam sem si vzel 50w815b, majstrski TV, vbistvu se ga bo tak večinoma za igre uporabljalo. Ni ghostinga, res pa je kako grafo maš v kišti. Pa itq mata isti input lag. Super pa je da še je varčn tv :p
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Za igračkarje je namenjen LG 50LB650V, ki omogoča Dual Play. Priložena dobiš dvoja očala, s katerimi levi igralec vidi drugačno sliko od desnega, kar omogoča zelo napeto in razburljivo igro.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Priznam da nisem poznavalec TV-jev, sem bil izven odkar smo kupili zadnji LCD ene 4 leta nazaj. Po testih, ki sem jih prebral na spletu so vsi pohvalili price / performance da ima najboljši ravno ta w828, da je odličen tv in so ga povsod priporočali zato sem ga potem tudi vzel. Verjamem da so tudi drugi proizvajalci dobri in imajo primerljive modele ampak nekako zaupam testom profesionalcev, ki za to živijo in se do zdaj še nisem nasral. Mislim da se tudi v tem primeru nisem.

Kolikor sem na hitro preletel po spletu naj bi imela LG-ja velik lag in je recimo slaba izbira za igralne konzole.W828 naj bi imel najmanjši input lag med 2014 modeli LED TV-jev. Seveda pa vsak kupi kar mu paše
smile-1.gif
verjamem da je ogromno ljudi zadovoljnih tako z LG-ji kot s Samsungi. Tudi jaz sem v začetku gledal samo Samsunge pa sem po malo prebiranja potem to idejo hitro opustil.

Edit: sem šem malo pogledati in ima W828b model, tako kot W829 USB recorder za snemanje na zunanji disk.
Se nisi, mam 829b od marca in je super tv...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
majster, prvo sprobi ti toti input lag z špili pa pol nekaj piši.. Sam sem si vzel 50w815b, majstrski TV, vbistvu se ga bo tak večinoma za igre uporabljalo. Ni ghostinga, res pa je kako grafo maš v kišti. Pa itq mata isti input lag. Super pa je da še je varčn tv :p

Za input lag sem pisal za LG televizor. Med w815 in w828 jaz ne vidim razlike razen v barvi, w815 je 600Hz in 220€ dražji.

Ne rabim testirat input laga majstr, ker so ga sprobali drugi majstri. PS3 in PS4 bota delovala ok ;-)
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Za igračkarje je namenjen LG 50LB650V, ki omogoča Dual Play. Priložena dobiš dvoja očala, s katerimi levi igralec vidi drugačno sliko od desnega, kar omogoča zelo napeto in razburljivo igro.

To z očali je dobra fora ja.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Kot sem jaz razumel tovarniških 24 mesecev velja na uradnem SLO servisu, dodatna leta garancije, ki jih doplačaš pa trgovina poskrbi za popravilo na svoje stroške (govorim za Moj-Tv).

Bi bilo lepo, če bi bilo tako, pa na žalost ni.

Ker je Slovenija za Sony očitno banana republika, tovarniška 2 letna garancija za 50" modela 828 in 829 pri nas ne velja (ne glede na nakup v Sloveniji ali v tujini) ampak le enoletna, drugo leto jamči prodajalec.

Da o Sony podpori uporabnikom sploh ne govorim - na enako vprašanje lahko dobiš dva povsem diametralno nasprotna odgovora v praviloma precej slabi slovenščini. Za piko na i pa ti po določenem času po mailu zatežijo z anketo o zadovoljstvu, v izbirniku jezikov pa seveda ni slovenščine. Sem jih gladko ignoriral (in to trikrat
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Kot sem jaz razumel tovarniških 24 mesecev velja na uradnem SLO servisu, dodatna leta garancije, ki jih doplačaš pa trgovina poskrbi za popravilo na svoje stroške (govorim za Moj-Tv).

Bi bilo lepo, če bi bilo tako, pa na žalost ni.

Ker je Slovenija za Sony očitno banana republika, tovarniška 2 letna garancija za 50" modela 828 in 829 pri nas ne velja (ne glede na nakup v Sloveniji ali v tujini) ampak le enoletna, drugo leto jamči prodajalec.

Da o Sony podpori uporabnikom sploh ne govorim - na enako vprašanje lahko dobiš dva povsem diametralno nasprotna odgovora v praviloma precej slabi slovenščini. Za piko na i pa ti po določenem času po mailu zatežijo z anketo o zadovoljstvu, v izbirniku jezikov pa seveda ni slovenščine. Sem jih gladko ignoriral (in to trikrat
wink-1.gif
In kdo je na izgubi ? Če hočeš dobro sliko pol si ti izgubil,ker karkoli gledam drugega vidim na vseh konkurentih slabšo.Tako da Sony ima najbolšo sliko pol pa če priznate ali pa ne.lp
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Kot sem jaz razumel tovarniških 24 mesecev velja na uradnem SLO servisu, dodatna leta garancije, ki jih doplačaš pa trgovina poskrbi za popravilo na svoje stroške (govorim za Moj-Tv).


Bi bilo lepo, če bi bilo tako, pa na žalost ni.

Ker je Slovenija za Sony očitno banana republika, tovarniška 2 letna garancija za 50" modela 828 in 829 pri nas ne velja (ne glede na nakup v Sloveniji ali v tujini) ampak le enoletna, drugo leto jamči prodajalec.

Da o Sony podpori uporabnikom sploh ne govorim - na enako vprašanje lahko dobiš dva povsem diametralno nasprotna odgovora v praviloma precej slabi slovenščini. Za piko na i pa ti po določenem času po mailu zatežijo z anketo o zadovoljstvu, v izbirniku jezikov pa seveda ni slovenščine. Sem jih gladko ignoriral (in to trikrat
wink-1.gif
In kdo je na izgubi ? Če hočeš dobro sliko pol si ti izgubil,ker karkoli gledam drugega vidim na vseh konkurentih slabšo.Tako da Sony ima najbolšo sliko pol pa če priznate ali pa ne.lp

Sem morda kje napisal karkoli o kvaliteti tega modela
ne-ne-1.gif
? Tudi zame je to absolutni best buy!

Kritiziral sem (in še vedno stojim za tem) le Sony-jevo poprodajno podporo oz. njihov odnos do prodaje oz. garancijskih pogojev v polnopravni članici EU. Deloma to leti tudi na naše prodajalce, ki potencialnih kupcev v popolnosti ne seznanjajo s takšnimi (okrnjenimi) garancijskimi pogoji.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo sem preveril glede garancije:

Servisi pri nas priznajo samo 12 mesecev garancije. Gospod, ki uvaža televizije je rekel, da ni problema, če se po enem letu kaj zgodi ga lahko oni zapeljejo v nemčijo na popravilo, ker se vozijo 2× tedensko v nemčijo po robo.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Danes sem dobil tv, lahko rečem samo ZAKON! Gospod Bitenc je poskrbel da je bil danes pri meni, poslal ga je danes zjutraj s hitro pošto, da nisem rabil čakati čez praznike! Tv dela super, je ogromen, izredno lep in kar je najbolj pomembno, slika je super. Prvi vtisi so fenomenalni in mi ni niti malo žal da sem ga vzel. Tv in prodajalca priporočam vsem, ki se jim ta model tvja dopade.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.274
1.951
113
Eno vprašanje.
Kupujem 50½ TV, ker imamo že enega Samsunga doma, ne bi menjal znamke. Se pravi želel bi 50½, Samsung Smart TV. Ker je kar nekaj različnih serij v tej velikosti, jaz pa se bolj za en k... spoznam na te zadeve me zanima kaj priporočate za nakup.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Tkole da obudim tole temo.

Nabavil sem sony-ja 50 kdl 828 in (itak zaenkrat zadovoljen z zadevo) prišel tudi do majčkene težavice.
Namreč tv-ja ne morem žično povezat na net. POvezava bi morala delat, saj drugače tega ne bi uspel pisat. Imam zadevo speljano od routerja do dnevne sobe, tam se pa deli (kable sem na vtičnici "stisnil" skupaj tako dohodne kot odhodne za mojo sobo, tv pa je priklopljen na to vtičnico) naprej do moje sobe, ostane pa tudi priključek tam pri tvju (ravno za namen povezave tvja). Ampak zadeve mi žično ne uspe povezat. Sicer sem stvar povezal brezžično ampak ker je vmes par sten, zidov (router v nadstropju, dnevna v pritličju) in ostalih morebitnih "motilcev" bi raje imel povezano prek kabla.
Predvidevam če mi to uspe lahko povežem medseboj tudi računalnik (dam določeno mapo v skupno rabo) ter tv ali bi za kaj takega potreboval kakšen namenski program. Če ja bi se priporočal za kakšnega, seveda brezplačnega ter čimbolj enostavnega
smile-1.gif
.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa ti na tem kablu, ko bi ga rad vklopil v tv drugač dela net? si za test priklopil gor pc?