50' TV

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Ja človek bi pričakoval ko kupi nov utp kabel da bo ta delal. Res sem za hec zamenjal kabel in tv se je povezal. Zgleda da se še nisem naučil.

Kako bi pa seaj vzpostavil omrežje, oz. da bi tv videl določeno mapo (to dam v skupno rabo) z mojega računalnika? Kakšen program bi rabil? Verjamem da sem tečen, ampak pri omrežjih nisem ravno "doma"?

Za vsak nasvet bom hvaležen...

EDIT:

Nakaj se ukvarjam, mogoče mi celo uspe, tko da sem odprt za predloge.
Poizkušam s Tversity-jem ali je mogoče kakšna druga bolj enostavna zadeva?
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
EDIT 2:

Tole me kar muči, tko da če ima kdo "step by step" varianto kako usposobit omrežje med compom (mapo) ter tv-jem bi bil zelo hvaležen če mi napiše postopke. Ker bolj kot se trudim nekaj uganjat bolj me heca.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Drugace ima Sony media player vgrajen, rabis samo se DLNA na racunalniku. Ce ima Winse ultimate verzijo potem lahko nastimas Media server, drugace pa obstajajo dlna programi, instaliras na komp in povezes s Sonyem.
Poguglaj "Sony TV dlna server".
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Evo sem preveril glede garancije:

Servisi pri nas priznajo samo 12 mesecev garancije. Gospod, ki uvaža televizije je rekel, da ni problema, če se po enem letu kaj zgodi ga lahko oni zapeljejo v nemčijo na popravilo, ker se vozijo 2× tedensko v nemčijo po robo.

OK, malo pozno ampak kako se teh 12 mesecev sklada s tem?

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_sl.htm

"Po pravilih EU velja za nakupe v trgovini ali na spletu najmanj dveletni brezplačni garancijski rok."
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Evo sem preveril glede garancije:

Servisi pri nas priznajo samo 12 mesecev garancije. Gospod, ki uvaža televizije je rekel, da ni problema, če se po enem letu kaj zgodi ga lahko oni zapeljejo v nemčijo na popravilo, ker se vozijo 2× tedensko v nemčijo po robo.

OK, malo pozno ampak kako se teh 12 mesecev sklada s tem?

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_sl.htm

"Po pravilih EU velja za nakupe v trgovini ali na spletu najmanj dveletni brezplačni garancijski rok."

Temu o cemer je govora na zgornjem linku, se pri nas rece "stvarna napaka"... In je tudi pri nas rok za uveljavljanje dve leti... In za to vedno jamci trgovina ... Pri garanciji pa mora servis zagotoviti proizvajalec...
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Hvala za predloge, danes mi je uspelo. Malce po navodilih, malce po experimentiranju. Sem pa rahlo razočaran nad vsem skupaj, bom verjetno še kaj experimentiral, če ne bo bolje bom pa vse skupaj opustil.
Zanimovo je to, da je stvar začela delovat ko sem nastavil net na brezžično, takrat mi je dobilo omrežje. Je pa tako, da kar dobro zatika, ni podnapisov tko da ne bo šlo. Bom pa moral še kaj pogruntat, pa mogoče celo zadovoljivo usposobim vse skupaj.
 

muri

Zelenc'
17. dec 2014
3
0
1
Živio!
Tudi jaz kupujem tale model pri Bitencu. Malo sem v dvomih - si imel do zdaj kaj težav. USB, Wifi, razni formati filmov..


Hvala za odgovor.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
imam 828b od Bitenca problem je branje USB ( ključ, fotoaparat ) btw ima kdo kakšno rešitev kako pripravit fotoaparat canon g15 da bo bral slike preko USB kabla?

prav tako piše v navodilih da televizor predvaja .mov datoteke ( hd video posnet z fotoaparatom) vendar jih ne.

malo sem razočaran nad povezljivostjo teh Sony-jev
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Kakšen se vam zdi tale Sony iz HN, ni sicer 50", ni pa velik manjši.
wink-1.gif


http://www.harveynorman.si/oddelki/sveze-iz-kataloga/TV-sprejemnik-SONY-KDL-48W585BB.109241.html
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
In kako je danes? Kaj 50 ali 55 colskega kupiti? Je tale veckrat omenjan sony se vedno top ali je kaj aktualnejse? Nekje v tem rangu me zanima...mogoce ze kak 4k?
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Jaz sem raje se pocakal z 4k ker se ni toliko vsebine. Osebno sem pravkar nabavil samsunga serije h6400. Baje bestbuy price/performance.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Ko ga daš v košarico cena iz 127 naraste na 599. Sicer bi imel že naročenega.
2280742-mimovrstetv.JPG
 

Priponke

  • 2280742-mimovrstetv.JPG
    2280742-mimovrstetv.JPG
    28,4 KB · Ogledi: 164
Nazadnje urejeno:

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Kako pa ste kej zadovoljni s tem Samsungom? Bi ga kupili se enkrat? Jaz sem sicer gledal nekaj za dobrega jurja ampak po mojem se bom odločil za kaj cenejšega in je tale v ožjem izboru..
 
22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Kako pa ste kej zadovoljni s tem Samsungom? Bi ga kupili se enkrat? Jaz sem sicer gledal nekaj za dobrega jurja ampak po mojem se bom odločil za kaj cenejšega in je tale v ožjem izboru..
Za H6400-55" ti lahko povem, da je na FHD(1080i) programih lepa slika, dočim je pa pri upscalingu iz (576i) bolj kot ne polom, sliko pa dobim preko kabelskega operaterja.
Na starem 32" Sonyu W4000 je pri gledanju (576i)programov slika veliko bolj
gledljiva, samo k temu pripomore tudi manjša dijagonala.
Drugače ostale zadeve; slika pri predvajanju filmov iz comp. ali predvajalnika ext. je v redu, prav tako slika pri ogledu 3D filmov.
Smart funkcija tv-ja-uporabniška izkušnja je bolj kot ne slaba in je malo boljša kot nič.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
To je verjetno odvisno od velikosti TVja. Se pravi večji je, večje pixle ima in je zato slika slabša. Jaz imam doma Sony 40w5500 pa nimam pripomb glede slike. A tukaj je precej slabša?
Kaj pa tale zadeva:https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/ue48j5502-fhd-smart-tv-samsung-575982
Je ta kaj boljši?