Simbiozi ukradli računalnike

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Pa zavod Ypsilon izpolnjuje tole:
Citat:
The following are ineligible for Microsoft software donations:
Nonprofit organizations organizations that have not obtained recognized charitable status in their respective country;
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Pa zavod Ypsilon izpolnjuje tole:
Citat:
The following are ineligible for Microsoft software donations:
Nonprofit organizations organizations that have not obtained recognized charitable status in their respective country;

Celo po vec kriterjih lahko pride skozi... Sicer je to zasebno podjetje in lahko donirajo po svoji presoji. Kaj je "recognized charitable status" oni presojajo in ne sosedovi Poldi. Torej, odgovor na post je bil da donacija starejsim JE mogoca.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj nihče tistim desetim linuxašem v sloveniji ne brani izobraževati tastarih..
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To, da registrirajo email na tečajih...povsem banalno kaj ne?

Ne...to se pobere osebne podatke in se jih naprej trži....lepa ciljna skupina penzjonerji.
crazy1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.464
5.458
113
Glede na opis je bil na ukradenih računalnikih nameščen tudi Linux:

HP 250 i3-2348M 4GB/500,Linux+Windows Microsoft 8, Windows Office Professional 2013
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To, da registrirajo email na tečajih...povsem banalno kaj ne?

Ne...to se pobere osebne podatke in se jih naprej trži....lepa ciljna skupina penzjonerji.
crazy1.gif

E-mail se registrira na tecajih ,ker je to tudi edini nacin da nekoga naucis "registrirati" email naslov in potem uporablja. Isto se pocne na bolj ali manj vsakem tecaju, povsod. Kako tocno naj bi MS potem uporabil te naslov? OS ali Office pride ob novem racunalniku, retail variante odpadejo tudi v veliko bogatejsih drzavah od SLO.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Glede na opis je bil na ukradenih računalnikih nameščen tudi Linux:

HP 250 i3-2348M 4GB/500,Linux+Windows Microsoft 8, Windows Office Professional 2013

Glede na format je to samo copy paste fakture dobavitelja in ne dejanski opis racunalnika. To bi se naceloma moralo ujemati ni pa to obvezno. Vecina ima na ponudbi za racunalnik freeDOS pa ga dejansko redko kdo ima 5 dni po nakupu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Podatkov ne uporabi MS ampak....
smirk-1.gif


Saj registrirajo gmail drugač, tko da tukaj pa res nima kaj MS zram. Tam kjer sem jaz pripravljal PCje se mi zdi da so itak potem Firefoxa uporabljali.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Podatkov ne uporabi MS ampak....
smirk-1.gif


Saj registrirajo gmail drugač, tko da tukaj pa res nima kaj MS zram. Tam kjer sem jaz pripravljal PCje se mi zdi da so itak potem Firefoxa uporabljali.

Ja, MS poda strank strani in potem oni trzijo produkte upkojencem
grin1.gif
Niti priblizno ni mogoce da se MS pusti v taksem spas, sploh pa ne za tako majhen trg.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Ne moreš, to kar je eazy objavil na strani 2 velja za maloštevilne organizacije.
http://www.microsoft.com/about/corporatecitizenship/en-us/nonprofits/whos-eligible/

Razen če ustanoviš organizacijo "Upokojenec" , ki ustreza M$ zahtevam napisanim pod "Eligible Organizations",
potem mogoče dobiš za vaše člane MS VLK (Microsoft Volume Licensing) .

Eligible organizations must also operate on a not-for-profit basis and have a mission to benefit the local community that could include, but is not limited to:
Providing relief to the poor
Advancing education
Improving social welfare
Preserving culture
Preserving or restoring the environment
Promoting human rights
Establishment of civil society


Medtem ko pri linux distrotih nimaš nobenih takih jebačin z licencami (dsp, oem, vlk ter še sto drugih ms iznajdb).
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
ksz

Meni se zdi projekt zelo pozitiven. Če pa učijo na platformi ms, je to čisto uredu, glede na to,da se te programi v večini uporabljajo. Ima pa pobudnik projekta zelo zavidljiv CV za tako mladega človeka.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Saj po eni strani imajo prav tisti, ki pravijo da se ne bi smel MS tako forsirat, ampak potem bi mogli delat delavnice za čisto vsako divizijo posebej. Je pa MS daleč najbolj razširjen, res pa je da uradno ni zastonj.
Dokler imajo starejši kaj od tega, je akcija sigurno uspešna.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aha, ampak sigurno je kak penzionerski popust na Winse in Office, ker v prosti prodaji skupaj pride okrog 200€, pol njene penzije?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Uporablja se IE ali FF, za slike urejat Picassa, za predstavitve PowerPoint, za e-pošto GMAIL...
Mašine so Windows based. Na firmi imamo EOTO (each one teach one) kjer izobražujemo upokojence. Nihče, ama nihče izmed njih nima nameščenega Linuxa doma. Sedaj že prevladujejo sedmice, Office pa 2007/2010, pa kakšen novejši/starejši. Čeprav je tu že razbrati tudi več uporabe OpenOffice. Pri brskalnikih pa kar enakovredno IE, FF in Chrome...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Ker v poceni (najcenejših) računalnikih povečini že dobiš linux naložen ni težko biti genij. Sedaj pa še pomisli kaj bo kupil upokojenec ki ima povprečno slo penzijo za svoje potrebe? Pri 250-300 EUR kištah je OS z vso navlako ki ne pride zraven (office) med 1/4-1/2 cene!
smirk-1.gif

Povecini pri takih racunalnikih dobis namescen FreeDOS... s katerim si laik ne more pomgati prav nic... Edino toliko, da lahko zalaufas racunalnik, brez da bi videl sporocilo o napaki, da ni nalozenega OS
smile-1.gif
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Nisem bral čisto cele teme, tako da mogoče je to že kdo omenil. Na zadnjih dveh delavnicah sem sodeloval kot predavatelj in popolnoma nihče te ne sili, da učiš Windowse in MS office. Če se pravilno spomnim, je še v literaturi (ki je sicer precej katastrofalna, imho) omenjeno, da obstajajo alternative in če čas dopušča, lahko poveš kaj o njih.

Si pa jasno omejen z opremo na delavnici in literaturo. Če je tam WinXP in Office 2003, potem težko razlagaš Linux in Libreoffice. Že tako so problemi, ker se literatura ne ujema z dejanskim stanjem. Za večino upokojencev je problem že to, da je neka stvar v menuju na drugem mestu.

Verjetnost, da ima nek upokojenec doma na Winse je precej višja kot Linux in s tega stališča je prav, da se jih uči Windows. V nasprotnem primeru potem pridejo dam in jim pol kurca ni jasno in kvečjem dobijo odpor do računalnikov.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ima pa pobudnik projekta zelo zavidljiv CV za tako mladega človeka.

Meni bolj po voluharju smrdi vse skupaj. Ne bom pa šel gledat te baze....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Sploh ne vem zakaj je to taka novica. Zakaj je to bolj pomembno, kot ko ukradejo opremo recimo Stanku Kovaču s.p. O njem ne poroča širna Slovenija.