Si znate zavezat kravato?

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Ob oblačenju obleke za maturantski ples mi največ časa vzame zavezovanje kravate. Simpl vprašanje, obvladate to veščino?
grin1.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Nimam pojma
smile-1.gif
. Dans jih ne nosi več (prešaltal na pulije, polo majce itd.) in pravi, da prašanje, če bi še znal.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Ravno konec lanskega leta sem si kupila dve kravati in sem se bila primorana naučiti zavezovati. Naučila sem se pa preko googla
grin1.gif
in sicer polovičnega Windsorja (mislim, da je to najbolj klasična oblika):


tie.gif


Zdaj bi znala že z zaprtimi očmi zavezat
smile-1.gif
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Mene včasih niti pod razno nisi spravil, da bi si nataknil kravato (že obleka mi je šla na ku..ac). Še za maturanca sem si rajši izbral Wolfovo srajco, na katero ne paše kravata
evil.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ja si ji znam zavezat!
cheer.gif
Ampak, se ji tudi izognem če se le da! Ne sede mi preveč če hodim po "svetu" z kravato!
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Znam zavezat na oba načina. Vendar mi nikoli ne rata brez gub ob stiku..
Zato to raje prepustim fotru, jaz pa si jo potem samo zrahljam da gre čez glavo.
tongue-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ne znam zavezat kravate in tudi ne potrebujem tega, ker se izgibam takim oblekam. Ne prenesem obleke, sploh pa ne hlač.
uf-1.gif
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Tud jst sem imel vedno prepričanje, da nam, ki delamo na tehničnem področju (razvoj), ni potrebno hoditi v oblekah. Potem pa se je parkrat zgodila, da sem bil zelo redek v množici, ki sem mislil, da je dovolj srajca in kavbojke
redface-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
jest sm si jo 10x pa jo znam! tko osnovno kot je zgori na slikci pokazan! sej moreš sam pravo razmerje najdit, oz. odvisno kok želiš imeti dolgo, po okol tankega konca, pa še enkrat, pa spodaj okol, pa v to zanko in to je to!
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Na začetku sem imel probleme s čvrstostjo vozla, po dveh letih in pol vsakodnevne vaje pa ni več problema. Se spomnim, da sem imel prvi delovni dan v zdajšnji službi velikega mačka(poslovilec v prejšnji) in sem zjutraj besno iskal po internetu navodila.

Delam si tak vozel:
http://www.tie-a-tie.net/fourinhand.html

LP
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz je tudi nisem imel - sem imel ruski kroj obleke.

Kravato sploh ne vem če sem kdaj v življenju imel na sebi, enih dvakrat metuljčka ko sem bil majhen (verjetno je zgledalo zlo ''dorky''
grin1.gif
).
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Men jih moja zaveže ker sam ne znam pa, če dobim 1000€ za nagrado.
Sam me je strah rečt takrat ko je slabe volje al pa trdečo takrat mi jo tako zategne, da kr plav ratam.
Niti nimaj jih toliko pač klasika ala svilanit.

Poznam pa enega, ki jih ima po njegovi oceni čez 300
shocked-1.gif
mi je 1x kazal ima prav posebno omaro za njih in jih ima razporejene po kategorijah modre, rumene, z vzorci...
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Znamo, znamo
wink-1.gif


Sem pa rabil kar nekaj časa, da sem se jo naučil. Najprej sem se navadil enojni vozel, potem še tega pozabil
bonk.gif

Zdej jo morm pa še fotru vezat, ker je že obupal nad tem, da jo bo kdaj znal
bonk.gif