Severna Koreja malo drugače

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:In zakaj potem v drugih temah jamraš, da so plače v JS nizke? Vse to boš lahko imel, če se zgodijo še trije ZUJF-i.
Se en glupan
bonk.gif
tisto placilno sem prilimal ker idioti kot ti mislite da se v JU cedita med in mleko.
Ne rabiš biti žaljiv. Lahko uporabljaš šumnike ali pa piši v angleščini. Dva nasveta zastonj. ZUJF skrbi, da so ljudje po vzoru Severne Koreje tudi v slovenskem JS lahko srečni. Če bo še nekaj ZUJF-ov, bodo zares srečni.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Enako kot McDonaldsova nova kampanja kjer hočejo prikazati njihovo hrano kot ne "zdravo", ampak kot "enako zdravo kot ostala hitra hrana in restavracije".

Po moje priviligirani v glavnem mestu kar lepo živijo v svojem malem kontroliranem svetu.

Je pa očitno da nekaj v tisti deželi konkretno smrdi. Komaj čez kakšnih 50-100 let se bo približno izvedelo kaj in kako je bilo.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
ksz

Ne vem zakaj je dr. Ferfila hodil v S. Korejo, ko bi pa lahko sama brata od Nobodyja (in ostale anti-imperialistično razsvetljene člane) vprašal kako je v S. Koreji pravzaprav zelo lepo: KLIK
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V tem intervjuju je kar nekaj bedarij. Intervju je komedija
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ko opisuje Belorusijo, nap primer... Ne vem, al ga že enih 30 let ni blo tam, ampak BR niti približno ni takšna kot jo opisuje...
Prvo pravi, da so vse TV in radio uglašeni na eno postajo (čeprav so marsikateri popotniki trdili povsem drugače), a lahko si šel v taborišče, če si gledal Jackija Chana... Ja kak si ga gledal, če pa je samo en kanal???
Delali so samo leve čevlje... Daj no. Tu sploh ni komentar potreben...
Cel čas so ga spremljali trije varnostniki... Vsa ostala popotovanja po SK ne omenajjo nobenega nadzora oz. zelo zelo minimalnega, pa še to na "občutljivih" točkah...

Žal se intervju bere kot propaganda ZDA, nikakor ni verodostojen in sramota za portal, da ga je sploh objavil...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ni mi niti približno jasno, kako si prišel do tega zaključka... Ne, nisem trdil niti ne mislim, da je Ferfil plačanec CIE ali ZDA nasploh...

Je pa res, da se z nazivom "predstojnik katedre FDV" ni ravno za hvalit, kaj šele, da bi ga zato jemal kot verodostojno osebo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hahhahaa, delali so samo leve čevlje, ker so se hitreje naredili kot desni. Hahhahaha
bonk.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Saj je na yt en kup posnetkov popotnikov po SK in si lahko vsak sam ustvari sliko.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Ko opisuje Belorusijo, nap primer... Ne vem, al ga že enih 30 let ni blo tam, ampak BR niti približno ni takšna kot jo opisuje...
Prvo pravi, da so vse TV in radio uglašeni na eno postajo (čeprav so marsikateri popotniki trdili povsem drugače), a lahko si šel v taborišče, če si gledal Jackija Chana... Ja kak si ga gledal, če pa je samo en kanal???
Delali so samo leve čevlje... Daj no. Tu sploh ni komentar potreben...
Cel čas so ga spremljali trije varnostniki... Vsa ostala popotovanja po SK ne omenajjo nobenega nadzora oz. zelo zelo minimalnega, pa še to na "občutljivih" točkah...

Žal se intervju bere kot propaganda ZDA, nikakor ni verodostojen in sramota za portal, da ga je sploh objavil...

Površno bereš.

-glede Belorusije: piše da so tam bloki sredi polj, kar drži. Še v kakšni nam bližji državi (recimo Romuniji) je tako.
-nikjer ne piše da so radii in tvji uglašeni na isto postajo, piše samo da so uglašeni na domače postaje. Iz drugi virov pa se ve da imajo sistem, ki lahko "povozi" signal in na silo predvaja "nujna" obvestila
-gledal si pač ilegalno. Saj je nekje pisalo da je skoraj vsak severeno korejski športnik prinesel nazaj videorekorder, verjetno se da kje od meji loviti tudi tuje postaje...
-glede čevljev: temu se smeji samo tisti, ki ni vedel kako je deloval sistem v jugoslaviji. Pri nas morda še najmanj, na jugu pa precej bolj. Recimo da ej tovarna čevljev razdeljena na dva dela: en dela leve, drug pa desne čevlje. Prvega vodi sposoben, karierni vodja, drugega pa kakšen sin partijskega funkcionarja. Prvi na redi na dan 200 levih čevljev, drugi pa 50 desnih. Ker partija od direktorja zahteva na dan 300 čevljev (ni določeno katerih), se vsi resursi usmerijo v proizvodnjo levih in norma se izpolni.
-nadzorniki so, s tem da verjetno ne ravno po trije na vsakega. V eni, dokaj pozitivni reportaži je pisalo da jih je bilo pač par na avtobus in da nisi smel sam okoli. Če pa pride novinar, mu seveda posvetijo več pozornosti.

Intervju se meni ne zdi nič pro ameriški, saj jih nit ne omenja. Če je tip že res bil po toliko državah, potem verjemam da ne primerja samo z ameriko.

Verjamem pa določene zagovornike socializma moti tole (kar ni potrdilo samo v koreji):

-Niso imeli nobenih motivacijskih spodbud, ker socializem pravi vsi smo enaki. Pokazalo se je, da to vodi v enormno zapravljanje resursov.

-okazalo se je, da ta sistem ne more fizično povečevati proizvodnje. Če se je ta povečevala, pa je bila nekakovostna.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
-glede čevljev: temu se smeji samo tisti, ki ni vedel kako je deloval sistem v jugoslaviji. Pri nas morda še najmanj, na jugu pa precej bolj. Recimo da ej tovarna čevljev razdeljena na dva dela: en dela leve, drug pa desne čevlje. Prvega vodi sposoben, karierni vodja, drugega pa kakšen sin partijskega funkcionarja. Prvi na redi na dan 200 levih čevljev, drugi pa 50 desnih. Ker partija od direktorja zahteva na dan 300 čevljev (ni določeno katerih), se vsi resursi usmerijo v proizvodnjo levih in norma se izpolni.

Ni tovarne čevljev na svetu, ki bi delala samo en čevelj (levi ali desni), vedno se dela par.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Meni zadošča že krajši ogled napovedovalke na Severno Korejski televiziji, ko govori o Kimu ali uspehih, in kakšna slika vodstva prej-potem, kjer ljudje čudežno izginejo, da mi je vse jasno in mi ni treba hodit tja gledat.

Aja, morda sem obremenjen s tem, da sem že pred davnim časom prebral Orwella...
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Glede čevljev se tudi meni zdi za lase privlečeno. Sem poklical znanca, ki je v poslu z obutvijo na veliko in edino kaj mi je znal povedati o tem je, da nekateri pošiljajo desne in leve čevlje v različnih pošiljkah/kontejnerih, ker zmanjša možnost kraje. Glede izdelave pa samo WTF.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Pri komunistih je vse mogoče...s tem, da je severna koreja druga najbolj pacientska komunistična diktatura v zgodovini...številka 1 je še vedno 'kamboška ekipa' Pol Pota.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Ni tovarne čevljev na svetu, ki bi delala samo en čevelj (levi ali desni), vedno se dela par.
če ima tovarna zadosti strojev ja, če pa delajo večino ročno, je pa mogoče res boljš naredit najprej nekaj tisoč levih čevljev, zamenjat modele-kopita al je že tisto in naredit še desne.
Seveda pa vedno najprej leve, da ne bi kdo v prevzgojnem končal
evil.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Ne, v vsakem primeru se dela v paru. Sicer se pa itak dela večino ročno. Kaj misliš da obstaja stroj v katerega vržeš not material, na drugi strani pa letijo čevlji ven.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Ne vem
kak delajo avte?...dva zelenega, enga črnega in enega modrega in tri rdeče, al 500 rdečih, 400 zelenih ....
....in ko delajo rdeče pride novinarček, vidi samo rdeče in napiše, da delajo samo rdeče
confused-1.gif

ampak vedno pa več rdečih ko zelenih in rumenih, da ne bi kdo prevzagajan bil
10.gif
 
Nazadnje urejeno: