Severna Koreja malo drugače

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...asvim-drugacije

https://www.facebook.com/dprk360/timeline?ref=page_internal


Kaj mislite na vse skupaj? Propaganda? Photoshop slik?

Meni je vse skup malo čudno. Vsepovsod beremo, kako je ta država zaprta in kaj jaz vem kaj še.
frown-1.gif


Ali pa nas vsemogočna amerika (namerno z malo) šopa
rolleyes-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Bero, sem te imel za bolj razsodnega...,kdo pri zdravi pameti(PRIMER OD MNOGIH) bi naredil kopijo Mercedesa 190E in se s 40let staro skopirano tehnologijo ponasal pred sonarodnjaki
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Saj tudi slike iz Hitlerjeve Nemčije so bile idealizirane. Še tekom vojne so imeli fake mesto in Mednarodnemu Rdečemu kružu kazali kako je židom fajn v tretjem rajhu. Realnost pa koncentracijska taborišča, plinske celice in krematoriji.

Vsak totalitarni režim pač kaže idealizirano, namerno konstrurirano in prečiščeno sliko svojega režima. Če odstopiš od te slike, dobiš pa metek v tilnik.

V netotalitarnih režimih lahko brez problema snemaš brezdomce in zadete na ulicah in jih postaš na You Tube. V Severni Koreji ne bi preživel. Enako kot ne v hitlerjevi Nemčiji z objavo slik koncentracijskih taborišč, v sovjetski Rusiji gulagov, v bivši Jugi pa Hude jame.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Saj v sloveniji je tudi vse idealizirano, verjamete voditeljem, ko vam zidajo stadione in nakupovalna sredisca, da preusmerijo pozornost. Dajejo vam kredite na bankah in leasinge, da hodite v sluzbe samo zato, da lahko odplacujete avto in hiso, otroke vam medtem 12h na dan vzgaja sistem ulice, sole, vrtca in ostalih institucij pranja mozganov... bom raje nehal nastevati pa se lcd tvjev, tablic in pametnih telefonov in 10 dnevnih pocitnic na losinju vsako leto sploh se dotaknil nisem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sploh nevem kaj se tako obremenjujete s severno korejo če so ljudje srečni s takim življenjem so pač srečni. Ko pogledam okoli sebe v sloveniji več ali manj same nesrečne in zamorjene face kljub vsem televizijam, telefonom in ostalim sranjem.

Lahko grem pa tudi jaz zdaj za eno uro ven in naredim tak posnetek da boste mislili da je najmanj atomska bomba eksplodirala. Sama propaganda uglavnem.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem gledal neko oddajo in se mi niso zdeli nic kaj zamorjeni. Tako kot se mi cudimo njim se oni cudijo nam ko smo cele dneve za racunalniki in pred tvjem. Pac tako je.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem gledal neko oddajo in se mi niso zdeli nic kaj zamorjeni. Tako kot se mi cudimo njim se oni cudijo nam ko smo cele dneve za racunalniki in pred tvjem. Pac tako je.


Tudi sam sem gledal oddaje ampak ali veš da je zraven novinarja vedno agent cenzure in da te peljejo le tja kamor oni hočejo? Misliš da bo folk rekel lačen sem?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ocitno ti ves kje in kdaj stoji agent ker si bil prisoten na snemanju?
Gledal sem neko kitajsko oddajo brez cenzure nekaj na foro zdravniki brez meja. Pac zivijo drugace kot mi nevem kaj se vsi vtikate v to. Saj lahko najdes tisto oddajo neki kitajski zdravnik je sel tja operirat sivo mreno nekaj takega.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Moj brat je lani bil v Severni Koreji in ni vse tak kot mi tukaj preberemo ali slišimo.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
@doctorz: oddaja je bila francoska, sivo mreno je operiral francoski zdravnik. In ravno tam je lepo razloženo, kako so bili stalno pod nadzorom ...


@Nobody: in kako je?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Mi tukaj beremo, ds imajo določeno kako se lahko postrižejo, kako je njihovo življenje povsem omejeno, kako tujci tam nič ne smejo.

Strižejo se kakor jim paše, uporabljajo mobilne telefone, kopališča in bolnico o katerih lahko mi samo sanjamo, brat je lahko v času državnega praznika šel v muzej v katerega imajo v tistem času vstop samo najvišji državniki, itd.
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Sodelavka je tudi bila.

Baje čisto normalna država. Potuješ kot turist nnormalno kot v vseh ostalih državah. Lepa mesta in vasi. Edino utrip mesta baje ni tak kot recimo večja mesta po svetu. Centri mesta so bolj kot ne prazni in dolgočasni, podobno kt Ljubljana 15 let nazaj.
grin1.gif
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
To je več ali manj propaganda, da se privabi tuje turiste, da ti tam čim več zapravljajo, Severna Koreja pa s tem dobi tuje devize, ker drugače do njih ne more.

In ja, vedno več ljudi zanima, kako je v Severni Koreji, zato se tudi odločajo, da bi jo obiskali.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik burst pravi:
Sodelavka je tudi bila.

Baje čisto normalna država. Potuješ kot turist nnormalno kot v vseh ostalih državah. Lepa mesta in vasi. Edino utrip mesta baje ni tak kot recimo večja mesta po svetu. Centri mesta so bolj kot ne prazni in dolgočasni, podobno kt Ljubljana 15 let nazaj.
grin1.gif

Če je za tebe normalno, da morajo po domovih imeti obešene slike Kim-ov; in če je za tebe "komunistična monarhija" normalen sistem - ja potem je res povsem normalna država.