Sesalnik na vrečke ali brez?

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Odvisno za kaj ga rabiš.
Jst ko sm kupoval tak navaden sesalec za v garažo oz za avto sesat, sm vseeno vzel z vrečko ker imajo večjo moč sesanja. Pa čeprav sm si prvo zapiču v glavo da bo brez vrečk
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
če že kupuješ Hepa filter, glej da bo ciklonski..torej da zavrtinči zrak, ter večino prahu odloži že v posodo inne na sam filter. Kar zgolj prinese da je potrebno vsako 2 sesanje čistiti filter, ki je porazen (in svinjarija ob čiščenju nepopisna).

In tako na koncu ugotoviš da je hepa filter zgolj marketinška fora. Pri vrečki (Sicer kupit jo je treba...to je res) pa jo vržeš noter, dokler ni polna sesaš, potem pa zgolj vržeš stran, zamenjaš z novo in akcija dalje. (le splača se ti, če in ko kupuješ sesalec na vrečko da že ob nakupu kupiš 30 vrečk...tako imaš 10 let mir s kupovanjem..in iskanjem prave vrečke za tvojmodel).
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Jaz sem za vrečko. Ko je polna, jo vržeš v kanto in kupiš novo. Glede na to, da nimam za sesat 1000m2 vrečke niso nek strošek.
Jebež vodne... ko rabiš sesalec moraš najprej natočit vodo, nato po končanju prat, da ne smrdi, porabiš več časa kot za sesanje. Poleg tega je sesalec zaradi vode težji pri uporabi... , ...

Pri nakupu sesalca sem gledal , da je oprema čim bolj enostavna za uporabo - da nastavke voziš s sabo (ima "prtljažnik" za nastavke) in da sam sesalec dihta - da ne vleče zraka skozi ohiše ampak le skozi cev - enako pri izpuhu, da gre izpuh le skozi filtre in ne tudi mimo.

Glede filtriranja zraka: fino je če ima kup filtrov, vendar to pomeni, da je menjava precej stane. Poleg tega: več filtrov, manjša sesalna moč. Menim, da več svinjarije - tiste fine - dvigneš zaradi premikanja po stanovanju kot jo gre preko izpuha sesalca ven, tako da....

Sam sem kupil boša srednjega razreda (160€), razlika med cenejšimi je v kvaliteti plastike in spojih. Fino je, ker ima ročaj podobno kot košara iz trgovine, super za prenašanje, še posebej po stopnicah; niti ni težak.
Doma imam tudi enega hofer/špar varianto; vleče ko [censored] - primerljivo z bošem, vendar je narejen izredno slabo, plastika, nastavki so češki itd.

Gledal sem tudi dražje, npr. miele: že ko ga primeš v roke je kot tank; je sigurno bolj masiven, težji, vendar tudi dražji. Težji je bil pa cca 30% glede na mojega.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
če že kupuješ Hepa filter, glej da bo ciklonski..torej da zavrtinči zrak, ter večino prahu odloži že v posodo inne na sam filter. Kar zgolj prinese da je potrebno vsako 2 sesanje čistiti filter, ki je porazen (in svinjarija ob čiščenju nepopisna).

In tako na koncu ugotoviš da je hepa filter zgolj marketinška fora. Pri vrečki (Sicer kupit jo je treba...to je res) pa jo vržeš noter, dokler ni polna sesaš, potem pa zgolj vržeš stran, zamenjaš z novo in akcija dalje. (le splača se ti, če in ko kupuješ sesalec na vrečko da že ob nakupu kupiš 30 vrečk...tako imaš 10 let mir s kupovanjem..in iskanjem prave vrečke za tvojmodel).

Po izkušnjah sem za vrečko.

Ciklonskega moraš stalno čistiti z zobotrebcem (filter),

Vodni je problem zaradi veliko dela,

Vrečnega moraš pa prestavljati iz in v omaro.

Imamo vse tri, uporablja se pa metla...
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Še en glas za vrečke.


Vse ostalo je neka marketinška fora in po mojih izkušnjah niti pod razno ni primerno za vsakodnevno (oz. tedensko) rabo. Prižgeš, posesaš, ugasneš. Trikrat na leto menjaš vrečko. In to je vse.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Ko sem nazadnje gledal test sesalcev so se bolje odnesli tisti z vrečko. Gorenjevi so vsi po vrsti spopadali na zadnje mesto, ker so imeli preslabo zatesnjeno ohišje. In je dosti letelo mimo vseh filtrov
smile-1.gif
. No Gorenje je tam tudi obljubilo da se bo povezalo s svojim proizvajalcem in bodo naredili boljša ohišja...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
tut men se zdi, da je vrečka še vedno boljš.
imamo doma enga philipsa k je lahk na vodo al pa na vrečke, pa je v svoji karijeri ene 2x vidu vodo:) še to bolj na začetku k je blo pač fency:)

občasno uporabljam pa tut hooverja brez vrečk, hepa filter, ciklonski... cena podobna kot za philipsa pa kr neki let razlike je, hoover je novejši pa ropota 3x bolj kot philips, pa ene 2xmanj vleče. ko posesaš mal bolj fini prah, al pa če vrtaš v steno pa hrkati sesaš, lahk 2dni potem sam še sesalc pucaš:( Eno luknjo sem posesal, ko sem šel na drugo je ves prah dvignlo po sobi... pol sem ga šel s kompresorojem spihat vse filtre in jih oprat. pr philipsu pa dokler ni vrečka polna vleče na polno, nč ne meče prahu nazaj v stanovanje, na vsak paket zamenjaš en filter in to je to. sesalc vedno čist, pa še vrečke se lažje zamenjajo kot pa sprazne una posoda od hooverja. vendo ko jo spraznem mi pol praha nazaj v bučo udar:S

ko bom imel svoj flet, bom pa razmišljal o kaki "metla" sesalcu, pa uni robotki, k sami sesajo. ker če nimaš tepihov niti ni potrebna neka moč, tko da un robotek za prah po tleh bi kr mogu bit. za bolj učinkovito in po kakih vogalih pa ostale stvari pa z "metlo" katera ima še gibljivo cev pa kak nastavek.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Tud pri nas smo zamenjali že, kar nekaj sesalcev. Trenutno imamo na vodo in je OK lahko skrat pomiješ in posesaš vse živo. Jaz dostikrat celo koplanico posesam z vodnim, če nebi imel vodnega bi moral najprej pomest in pomit, ampak kaj pa koti s vodnim se lahko posesa vse. Je pa kar nekaj dela z čiščenjem sesalca. Na vrečke je sicer še boljš, ampak za tiste 4-5 vrečk dat 10 evrov no saj ni tako veliko, ampak pri nas smo jih porabli na leto po 5,6,7 paketov in to, kar nekaj nanese.
Glas gre vseeno za sesalca na vrečke.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz imam že drugi sesalec brez vrečk. Prvi je bil od Gorenja drugi pa je zdaj od Dirt Devila. Filter ne čistim po vsakem sesanju, ampak 1-2 letno. Pri DD lahko tudi glavni filter umiješ. Do zdaj ga še nisem, pa še nič ne smrdi.
Tako, da jaz sem za sesalec brez vrečk.