Sesalec za avto

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Ker se mi ne da ves čas prenašat hišnega sesalca bi nabil nekaj za v klet, da je pri roki za sesanje avta.

Zej pa ne vem kaj bi nabavil...Malo sem gledal tele mini 12v sesalce pa ročne mini sesalce ampak nisem čisto ziher če bo tole ''pozaugal'' cel avto. Predvsem me mal skrbi čas trajanja baterije... Ma kdo izkušnje s telimi 12v sesalci? A so zakaj?

Sicer so mi teli ''miniji'', ker si z njimi precej ''mobilen'', ampak me malo skrbi moč... Drugače bom vzel kar en bolj poceni navaden sesalec...

Kake ideje, predlogi, izkušnje???
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Počakaj da bo imel lidl spet v ponudbi tale sesalec. Za 60€ boljšega ne moreš dobit...
1964484-sesalec.jpg
 

Priponke

  • 1964484-sesalec.jpg
    1964484-sesalec.jpg
    27,2 KB · Ogledi: 6.953

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Počakaj da bo imel lidl spet v ponudbi tale sesalec. Za 60€ boljšega ne moreš dobit...

da taki sesalec pospraviš, rabiš garažo
grin1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Jaz imam tole čudo iz Hofra.

Moč te nima kaj skrbet, ker zadeva tako neverjetno vleče, da se je skoraj ustrašiš. Je mali in mobilen, idealen za pucanje avta.

Je pa stvar ciklonska, kar za sabo privleče ostale slabosti, kot npr, precej zoprno čiščenje posodice, pa pazit moraš da ne zabiješ filtra, kar sem sam fino naredil s sesanjem prahu od vrtanja v steno. Zadevo sem rešil s kompresorjem.

Zraven dobiš še goro nastavkov, enega celo takega z vrtečo se krtačo za sedeže, ki celo zelo dobro dela. Glede na ceno, ga zelo priporočam.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Zanimivo, da tale iz Hofra dela dobro. Imam nekaj podobnega iz Lidla, ki pa je zanič. Ga ne uporabljam več.
Še par let stara tema:
Alter

99% teh na 12V je neuporabnih.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Jaz imam tole čudo iz Hofra.

Moč te nima kaj skrbet, ker zadeva tako neverjetno vleče, da se je skoraj ustrašiš. Je mali in mobilen, idealen za pucanje avta.

Je pa stvar ciklonska, kar za sabo privleče ostale slabosti, kot npr, precej zoprno čiščenje posodice, pa pazit moraš da ne zabiješ filtra, kar sem sam fino naredil s sesanjem prahu od vrtanja v steno. Zadevo sem rešil s kompresorjem.

Zraven dobiš še goro nastavkov, enega celo takega z vrtečo se krtačo za sedeže, ki celo zelo dobro dela. Glede na ceno, ga zelo priporočam.

Tole mi je pa kar všeč...
nahrung002.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Še najboljše gre posesat z industrijskimi sesalci na bencinskih servisih, ker so dovolj močni, da res vse porebe s tekstilnih oblog. Se pripelješ, posesaš in odpelješ. 1 eur pa je nekaj mesecev mir.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ja ta sesalec je fajn ker lahko gor priključiš strojčke(npr žagico ali brusilnik) in se samodejno vklopi hkrati s strojčkom.
V Lidlu je pa cca 2x letno, po občutku...
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Počakaj da bo imel lidl spet v ponudbi tale sesalec. Za 60€ boljšega ne moreš dobit...

da taki sesalec pospraviš, rabiš garažo
grin1.gif

Ma to je neumnost kupovati tak sesalec. Ga je kupila soseda čisto navdušena k je bil tako poceni, potem pa ga je čez en mesec že zamenjala ker je bil tale slab!
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
WTF?

Povej tvoji sosedi je očitno preneumna za tak sesalec. Moj znanec keramičar ga uporablja že več let za sesanje posušenega lepila, prahu od ploščic, koškov ploščic itd in je tako zadovoljen z njim, da je za rezervo kupil še enega, če se bi slučajno kdaj zgodilo da bi ta prvi crknil.

Kak mesec nazaj sem ga kupil še jaz in lahko potrdim da je res zelo dober sesalec.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
WTF?

Povej tvoji sosedi je očitno preneumna za tak sesalec. Moj znanec keramičar ga uporablja že več let za sesanje posušenega lepila, prahu od ploščic, koškov ploščic itd in je tako zadovoljen z njim, da je za rezervo kupil še enega, če se bi slučajno kdaj zgodilo da bi ta prvi crknil.

Kak mesec nazaj sem ga kupil še jaz in lahko potrdim da je res zelo dober sesalec.

Sesalec smo imeli doma in smo bili nad njegovim učinkom totalno razočarani! Nikoli več v Lidl za kaj takšnega!
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Si prepričan da je bil isti; je imel vtičnico za dodatne naprave?

Ker res ne vem nad čemu bi lahko bil razočaran? Sesalna moč je tako velika, da ga komaj potegneš stran če "zagrabi" površino, filtra sta pa dva (filter vrečka + oranžen naguban cilinder) in nič ne pride čez; razen čist zrak.

IMHO kupci ne znajo obeh filtrov "vgradit". Ker kaj druga ne more it narobe...

parkside-nass-und-trockensauger-pnts-1500-b2.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
To je navadni sesalec ali kako? Zakaj je tako visok? Kakšne so funkcije in kje si kupil? (tudi iščem enega za v garažo)
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ni ravno navaden sesalec za v gospodinjstvo, je bolj za v delavnico/garažo...

Visok je zato ker ima veliko posodo za smeti in motor je namoniran nad temu. Tako kot večina sesalcev, ki so namenjeni bolj zahtevni uporabi.

Funkcije: sesa.
grin1.gif


No poleg tega lahko sesa (ali črpa) vodo, stem da je treba v tem primeru zamenjat oba filtra s takim črnim žakelj/filtrom. (pride zraven)
Na zadnji strani ima tudi nastavek za cev, stem da tam piha ven in lahko npr pihaš listje?

Meni se zdi najbolj uporabna funcija vtičnica za el. naprave, ki jo ima na sprednji strani:
Npr brusiš barvo z nečesa in imaš brusilnik vključen v vtičnico v sesalcu. Takoj ko začnš brusit, se bo sesalec samodejno vklopil in ti sproti odsesaval prah. In ko boš nehal brusit, se bo ugasnil.

Pa plus je tudi zelo dolgi kabel za elektriko in dolga cev za sesat.

V glavnem (po moje) ni ravno za v vsako gospodnjstvo, ker je precej velik in neroden, ampak če imaš pa delavnico ali vsaj garažo je pa to to.

Kupil sem ga v Celju cca 1-2meseca nazaj, je bila neka extra ponudba, ker je bil v katalogu med zelenjavo in ne med tehniko.
grin1.gif


Video predstavitev (precej nadležen komentator):
http://3249.4706.m.edge-cdn.ne...anje-87778.html