Sesalec za pepel

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Nekaj me zanima. Te sesalce zdaj ponujajo že skoraj vsepovsod po zanimivih cenah. Meni pepela ni treba sesat, bi pa en tak sesalec dal v garažo za sesanje avta, poda, opilkov, žaganja itd. Bi to bilo za kaj? Filtrov, vrečk in ostalega rabim čim manj, smeti bi itak šle v kanto.

Pri nobenem nisem videl kakih nastavkov, prav tako ne vem, s kakšno močjo razpolagajo te mašine. Izkušnje?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Nekaj me zanima. Te sesalce zdaj ponujajo že skoraj vsepovsod po zanimivih cenah. Meni pepela ni treba sesat, bi pa en tak sesalec dal v garažo za sesanje avta, poda, opilkov, žaganja itd. Bi to bilo za kaj? Filtrov, vrečk in ostalega rabim čim manj, smeti bi itak šle v kanto.

Pri nobenem nisem videl kakih nastavkov, prav tako ne vem, s kakšno močjo razpolagajo te mašine. Izkušnje?

Kolikor sem gledal te naprave. je to v bistvu samo nastavek, ki se priklopi na navadni sesalec.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Obstaja oboje - tako nastavek (cca 25€) in samostojni sesalec med 60 in 100€, odvisno od modela.
Tudi tukaj pa velja - "nisem tako bogat, da bi poceni kupoval"...
Za v garažo priporočam nakup kakšnega rabljenega 'marsovčka', sam sem si omislil celo takšnega, ki ima dodano stikalo in vtičnico za možnost so-uporabe z električnim strojčkom. na boljšjaku je bila cena še v tolarjih manj kakor 5000.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
tist vmesni člen za 25 EUR ni vredno kupovat... sesalec takoj zamaže...

kombi enota za 60 EUR pa nevem... morda je kaj boljše..
j