Servis plinske peči

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
V novo stanovanje sem se vselil jeseni 2008. imam plinsko peč na mestni plinovod.

Na koliko časa je dobro opraviti servis?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
CCa enkrat na 2 leti, več ni potrebno, lahko celona 3 leta, ker če bo kar koli narobe se bo sama usavila, lahko pa tudi sami snamete pokrov in izpihate prah iz nje, redno pa preverjajte, da pritisk ne niha ipd. Tudi serviser naredi samo to !!!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dejmo bit resni
če ne bo nič anrobe in bo anjvečja škoda to, d ane dela..nikoli.
če bo karkoli anrobe. kabum je top shit..potem brez računa servisa...ne bo nič.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Bolj ali manj največ kar se lahko zgodi realno je podoptimalni izkoristek... se pravi ali porabi preveč ali slabše kuri (konec koncev isti klinc).
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
1 x letno
jaz sem sicer to prešprical in nisme servisiral enih 7 ali 8 let pa je bilo še vse ok.
ampak glih, da je še bilo. zadeve se kar zapraši in potem kot prvi ne kori dobro, kot drugo pa nastaja ogljikov monoksid zaadi slabega izgorevanja. lahko se pregrejejo šamotne obloge in ti samo razpadejo pa imaš potem hudiča.
sicer pa servis ni ravno nek velik strošek
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Tako ti dimnikar pride vsako leto in ti meri dimne emisije. in če ni vredu, si pokličeš serviserja za peč.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Lej Softi: jaz dam sicer peč vsako leto pregledati serviserju (čeprav to ni potrebno po nobenem predpisu). Poleg tega mi letno naredijo meritve (dimnikar s koncesijo - to pa je potrebno). Verjemi da kot pravničar z zavarovalnimi zadevami (če nisi ravno zavarovalni agent) delam več kot ti. Kot ti je napisal Roby11: če boš zavarovalnici dal na mizo meritve mlajše od enega leta se ni kaj bati. Jaz pa dam še pooblaščenim serviserjem narediti pregled da mi nastavijo izgorevanje, saj mi tistih 42eur lahko v sezoni prihrani peč če je optimalno nastavljena, pa še mirno spim. Ni pa to obvezno, to pravim.
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
točno tako!
467716-post_slo.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Zavarovalnica vsaj Triglav teh meritev ne zahteva, tudi dimnikar pri meni nima kaj dimnika na plinski peči ometati, še manj pa po partizansko meritve izvajal
stupid-1.gif
, ki so za laike.
Sam serviser mi je rekel takole, pa mi je kolega in vem, da je bil to nasvet kolegu, pokliči me na ene 2-3 leta, da malo posesava prah ven, če opaziš nihanje ali padanje pritiska (več,kot 0,3 bara) me takoj pokliči, ker ekspanzija v peči je poceni odpoved le te pa lahko naredi lepo škodo, peč sama izvaja meritve izgorevanja in se nastavlja sama
cheer.gif
in takrat jasno pride serviser ......

Za stranke,pa ima seveda tako razlago : ja seveda je treba to letno pregledati, nastaviti, izmeriti pline, veste se splača, boste full na plinu prišparali
13.gif


Da bi mi pa dimnikar to gledal, ki se mu sanja ne, ali pa ometal čist dimnik, je pa smešno, pa četudi je odlok, naj bo, samo mi ne bo zvonil
10.gif
......., prišel bo, ko ga sam naročim in se bova točno zauro zmenila, ko bo meni pasalo, ne njemu , da bi pa njemu kazal potrdilo, da sem imelpregledano, pa ne se hecati, saj ni pooblaščena oseba ...... enim, se pa hlače tresejo, samo, da jih vidijo......
 
Nazadnje urejeno: