Sem prišel pofirbcat, če sem še banan, da se spet malo pohvalim z nagradami o mojem vinu....

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
To je že pogovor o politiki, boš cenzuriran. Govori se lahko samo o nevtralnih temah, kot je vreme.
Jp, jp. Več topicov s političnimi debatami v Čveku direktno potrjuje cenzuro. Not :D

Question2myself - Če se politične debate s pravilnikom prepove a v praksi pa dopušča - je potem politična debata dovoljena ali ne?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V vsakem vinu, kjer imaš ostanek sladkorja, je mnogo več žvepla kot v suhih vinih. Brez žvepla sladka vina ne moreš obdržat še manj pa transportirat. In potem ravno tisti, ki se tako žvepla bojijo, pijejo in hvalijo neka sladka vina v katerih je 2x več žvepla oziroma še več.
Res se je treba prilagajat trgu in ponudit tisto kar je moderno in kar se pije. To je res. Ampak še zmeraj se ob mesni hrani pijejo suha vina. Sladkor in klobasa pečenka... ne gresta skupaj. Ob potici, kremšniti itd...se pije pa sladko vino ja. Ampak še zmeraj se poje več mesa kot pa kremšnit..

+ problem belih suhih vin je da nimajo naravno prisotnih konzervansov (razen kisline) zato so stabliziacijsko žveplana tudi suha bela vina. Rdeča suha vina kjer svoje naredijo še tanini (delujejo kot stabilizator) so tako še najmanj usrani s kemijo. Tako da če nočeš pit kemije se pije merlot, teran, refošk .. tam v vaših koncih še potencialno kakšna modra frankinja, malo bolj južno metliška črnina ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jp, jp. Več topicov s političnimi debatami v Čveku direktno potrjuje cenzuro. Not :D

Question2myself - Če se politične debate s pravilnikom prepove a v praksi pa dopušča - je potem politična debata dovoljena ali ne?
Ampak res. Daj mi ti na hitro povej, k si pri koritu. Kaj je zdaj to za eno sranje ratalo? Kaj ste naredil s tega foruma, da ste vse prepovedal in poradiral? To je ratalo kot bi se otroc pogovarjal na "tik toku" al kaj se že reče tisti otročariji..
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
+ problem belih suhih vin je da nimajo naravno prisotnih konzervansov (razen kisline) zato so stabliziacijsko žveplana tudi suha bela vina. Rdeča suha vina kjer svoje naredijo še tanini (delujejo kot stabilizator) so tako še najmanj usrani s kemijo. Tako da če nočeš pit kemije se pije merlot, teran, refošk .. tam v vaših koncih še potencialno kakšna modra frankinja, malo bolj južno metliška črnina ...
Tud jaz sem pristaš rdečih vin. So bolj zdrava in bolj gredo k "črnem" mesu kar imam jaz rad.
Saj ne trdim, da so vsa sladka vina zato sladka, ker naj bi bila zgoljufana. Ampak cuker je cuker. Grem stavit, da bi večina tistih, ki tako pljuvajo po cvičku, če bi ta cviček na skrivaj sladkal, bi ga pol taisti pljuvači tako hvalili, da bi blo še men nerodno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Ampak res. Daj mi ti na hitro povej, k si pri koritu. Kaj je zdaj to za eno sranje ratalo? Kaj ste naredil s tega foruma, da ste vse prepovedal in poradiral? To je ratalo kot bi se otroc pogovarjal na "tik toku" al kaj se že reče tisti otročariji..
Lastnik foruma se je zaradi nesprejemljivega nivoja komunikacije z novim letom odločil za ukrep v obliki ukinitve podforumov Parlament in Spam ter spisal nova pravila za uporabnike kjer je ena od večjih novosti prepoved političnih debat, saj so bile le-te v večini "gojitveno mesto" takšne komunikacije. Nekaterim se to povsem dopade, spet drugi pa se s tem niti približno ne strinjamo ampak nimaš kaj, ta forum je privatna zadeva kar pomeni, da ima lastnik vso pravico do takšnega ukrepa, uporabniki pa to lahko samo sprejmemo ter upoštevamo, ignoriramo ter se soočimo z morebitnimi posledicami ali pa ne objavljamo več tu gor ampak se gre na kak drug forum.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ti samo pleši in ne razmišljaj preveč pa bo ok :p

Mimogrede - kje so zdaj (samo)hvale tvojemu vinu kot si napisal v naslovu, katere nagrade si/je pobral?
zadnjič ga je sosedov Francelj pohvalil, da je po njegovem kvartinu faso samo eno luknjo v želodcu...
to je mislo okol nagrade
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
kok žalostn prizor, use narobe
- na desn simbol tanajvečje zločinske in pohlepne korporacije
- u sredin flaškoni in flaše (če je cvičk še tok slabš, bolš če bi biu malinovc, pou dolencou in štajercou se zarad tega zlije u prerani grob
- na levi postla, pa nobenga tm, mladenka in mladec pa oblečena delata selfije, namest da bi fukala ko zajca


1680065768503.png
 
  • Haha
Reactions: zino in BornSkeptic

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Lastnik foruma se je zaradi nesprejemljivega nivoja komunikacije z novim letom odločil za ukrep v obliki ukinitve podforumov Parlament in Spam ter spisal nova pravila za uporabnike kjer je ena od večjih novosti prepoved političnih debat, saj so bile le-te v večini "gojitveno mesto" takšne komunikacije. Nekaterim se to povsem dopade, spet drugi pa se s tem niti približno ne strinjamo ampak nimaš kaj, ta forum je privatna zadeva kar pomeni, da ima lastnik vso pravico do takšnega ukrepa, uporabniki pa to lahko samo sprejmemo ter upoštevamo, ignoriramo ter se soočimo z morebitnimi posledicami ali pa ne objavljamo več tu gor ampak se gre na kak drug forum.
Se prav, dokler je bla na oblasti Janševa fašistična diktatorska vlada se je lahko po mili volji pisalo, kritiziralo in pljuvalo njegovo vlado, zdaj, ko pa je na oblasti demokratična, socialna in svobodna Golobova vlada, se pa ne sme kritizirat in pljuvat po njej?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Aja, sem zdaj vidu, da sem pozabu napisat, da sem zlato diplomo dobil tud za vino Rumeni muškat.. To je babje vino, ker tale muškat imajo babe najrajši. Samo cmokljajo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Se prav, dokler je bla na oblasti Janševa fašistična diktatorska vlada se je lahko po mili volji pisalo, kritiziralo in pljuvalo njegovo vlado, zdaj, ko pa je na oblasti demokratična, socialna in svobodna Golobova vlada, se pa ne sme kritizirat in pljuvat po njej?
Po Janši se je pljuvalo samo v eni temi, sedaj je svoboda in se po Golobu pljuva v vseh temah.
 

Dolenjska

Zelenc'
29. mar 2023
1
0
1
kok žalostn prizor, use narobe
- na desn simbol tanajvečje zločinske in pohlepne korporacije
- u sredin flaškoni in flaše (če je cvičk še tok slabš, bolš če bi biu malinovc, pou dolencou in štajercou se zarad tega zlije u prerani grob
- na levi postla, pa nobenga tm, mladenka in mladec pa oblečena delata selfije, namest da bi fukala ko zajca


Poglej priponko 65794
Samo v vednost......mladenka in mladec sta brat in sestra, zelo prijetna mlada človeka, iz delavne družine, ki se ukvarja s turistično dejavnostjo