SE P990i

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdrav!

Odločam se za nakup novega telefona, verjetno bo to SE P990i.
Kakšne imate kaj izkušnje s tem telefonom? Programska oprema je ok?
Kaj pa trajanje baterije?

Mogoče kakšna alternativa?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Na začetku s programsko opremo ni bilo OK oziroma je bilo precej napak. Zdaj ne vem kako je, sem pa slišal govorice, da je Sony Ericsson opustil razvoj nove programske opreme za ta tip telefona. Sam ga raje ne bi vzel in bi počakal Sony Ericsson P1, če hočeš Sony Ericsson, sicer pa poglej še kakšne QTeke, HTC-je, če rabiš na dotik občutljiv zaslon.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Programsko opremo so začeli zopet razvijati, zaradi nezadovoljstva lastnikov. Je pa res, da se verjetno bolj splača še malce počakati in kupiti P1. Meni osebno je bolj všeč.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Programsko opremo so začeli zopet razvijati, zaradi nezadovoljstva lastnikov. Je pa res, da se verjetno bolj splača še malce počakati in kupiti P1. Meni osebno je bolj všeč.

Pa verjetno bo cena nekje podobna, pa še P1 bo imel vgrajeno zadnjo tehnologijo.

Sicer pa če se mene vpraša je, če že želiš imeti symbian bolje pogledati za nokiinimi modeli.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Če govorimo o programski opremi, potem tudi P1 ne bo rešitev. Sicer pa sem lastnik P990 in nimam nobene, prav nobene pripombe. Če je naloženo tisto kar potrebuješ, in ne vse, kar se da sneti zastonj z neta, deluje popolnoma suvereno. Nikoli se mi še ni sesul ali zmrznil. In v primerjavi z P910 ni več počasne. Po lastnih izkušnjah lahko povem : sesuvajo se predvsem aparati, na katerih je vsak dan drug software, po možnosti slabo instaliran in še slabse deinstaliran, po neuspelih 20 registracijah in osmih crackih. Naložite kar potrebujete in zadeva tekoče deluje.

Dejstvo je, da se tukaj duvajo tudi, pravzaprav predvsem tisti, ki so prebrali 1000 postov tujih forumov in pljuvajo po vsem, kar ni znamka, ki jo imajo sami, nikoli pa si ne bodo mogli kupiti telefona, o katerem imajo toliko povedati.
Telefon je vreden nakupa, prav tako kot N95 ali kaj z Win platformo.

Kaj boš kupil pa je tvoja odločitev, ki bo, upam, temeljila na potrebah, ne na tujih mnenjih.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Da ne bo pomote, ne vem a je letelo na mene, jaz uporabljam W950. "Igral" sem se pa tako z P990 kot s P1. Tako da vem kaj govorim.
P990 je sedaj čisto kul telefon. Po nekaj nadgradnjah softwarea, je postal dovolj hiter in stabilen za takšno uporabo, kateri je namenjen. Tako kot M600 in W950. Če vseeno pa je telefon star eno leto in se mi zdi smiselno počakat nekaj tednov na njegovega naslednika (čeprav to čisto ni), ki ima še izboljšan user interface, uporabnost, hitrost ter stabilnost.

Glede Nokia vs. SE symbian rešitve, mi je pa UIQ veliko bolj všeč pa še touch screen bi pogrešal pri Nokii. Vsak pa se mora odločiti sam, kaj mu je bolj všeč, kaj potrebuje in kaj bi imel.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Letelo ni na nikogar in na vse - splošno o temi pač.

Tudi meni se npr. veliko bolj uporabna platforma kot Symbian zdi Win, vendar mi za telefon več kot zadošča. Programska oprema je bila za Win platformo na dlančniku veliko bolj pestra. Ne pa toliko, da bi si omislil telefon z Win platformo (zaenkrat).



Vsak naj nabavi kar si želi in potrebuje.

Hotel sem samo povdariti, da je potrebno zadevo vzeti v roke, preizkusiti in šele nato klobasati.



No tole gre nate Grube386:



Popolnoma se strinjam, da je P1 novejši od P990, verjetno tudi bolj dodelan in brez bugov s P990, skratka boljši.

Tu dileme ni. In pri nakupu novega je tvoje razmišljanje pravo, počakati in vzeti P1.



Če ...



če je vredno doplačati razliko v ceni. Namreč ali je res to, kar ponuja P1 več od P990, vredno toliko denarja ?

Razen boljšega fotoaparata.



... če je, potem ni dileme P1 . Ampak takrat bo zunaj že info o novem 'X2' (na pamet), ki bo boljši in oh in sploh.



Nekako sem osebno navajen aparat nabaviti šele, ko so bugi odpravljeni, pa čeprav ni več zadnja moda.

Je pa toliko bolj uporaben, kar pri meni pač edino šteje.





PS : Podano je moje osebno mnenje in da debata ne skrene s poti se umikam s te teme.



LP
 
Nazadnje urejeno:

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Saj s tvojimi komentarji debata ne bo skrenila s teme, mislim da je tistemu, ki je temo odprl prav všeč tvoje razmišljanje in je tudi pametno. Sam sem testiral P990i, ko je šele prišel na trg, s prvo verzijo SW-ja in se mi je prve dva dni sesul parkrat, kasneje pa deloval dokaj suvereno, brez motečih restartov "za izboljšanje kakovosti" ali kako se je izgovor že glasil. Nad telefonom sem bil navdušen, je pa zelo velik in meni osebno je bila preklopna tipkovnice ZELO odveč in sem se je znebil zelo hitro. O P1 ne morem govoriti, sem pa malo sprobaval HTC P3600 in se mi precej bolj dopade. Pač vsakemu svoje. Zelo všeč mi je tudi N95, ki sicer nima touch screena, a ga sam niti ne rabim, tako da so druge funkcije tiste, ki me bolj pritegnejo in ne touch screen.